37276 |
1916 Warszawa, koperta z dzielonym znaczkiem poczty miejskiej. | Fi.10 |
| 260 PLN | |
37277 |
1916 Warszawa, list z Wilna do Warszawy, stempel cenzury z Królewca, na odwrocie znaczek poczty miejskiej w Warszawie, gwarancja. | Fi.10 |
| 150 PLN | |
37278 |
1916 Warszawa, wydanie z litograficznym nadrukiem nowej wartości, czworoblok znaczków za 6/5 gr. z wyraźnym lekko skośnym abklatschem nadruku na odwrocie. | Fi.10 |
| 160 PLN VERKAUFT | |
37279 |
1916 Warszawa, wydanie z litograficznym nadrukiem nowej wartości, połówka znaczka za 6/5 gr. z owalnym kasownikiem poczty miejskiej na wycinku, sygnowany BT. | Fi.10a |
| 30 PLN | |
37280 |
1916 Sosnowiec, karta pocztowa z nadrukiem czarnej beleczki zasłaniającej napis "Postkarte-Pocztówka", czysta w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Cp2 |
| 300 PLN | |
37281 |
1916 Sosnowiec, całostka z nadrukiem belki zasłaniającej napis. | Fi.Cp2 |
| 170 PLN | |
37282 |
1916 Warszawa, seria znaczków nie wprowadzonych do obiegu. | Fi.III-VI |
| 320 PLN | |
37283 |
| 320 PLN | |
37284 |
| 180 PLN | |
37285 |
1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa (Mi.280 euro), wydanie niedopuszczone do obiegu. | Fi.III-VIA Mi.III-VIB |
| 240 PLN | |
37286 |
1916 Warszawa, seria pomnikowa nie wprowadzona do obiegu, gwarancja. | Fi.III-VIA |
| 90 PLN | |
37287 |
1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa (Mi.320 euro), wydanie niedopuszczone do obiegu i co rzadkie wszystkie znaczki ładnie centrowane. | Fi.III-VIB Mi.III-VIA |
| 320 PLN | |
37288 |
1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej za 2 gr. niekatalogowany bez perforacji pionowej, podwójna gwarancja Krawczyk. | Fi.IIIBs Mi.IIiA |
| 200 PLN | |
37289 |
1916 Warszawa, unikalna próba znaczka za 2 gr. z serii pomnikowej , bez tła, na papierze ze znakiem wodnym w pionie, drukowana w czteroznaczkowych arkusikach ze znakami markacyjnymi wokół znaczka, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.III P2 |
| 1 600 PLN | |
37290 |
1916 Warszawa, narożnikowy znaczek cięty serii pomnikowej za 6 gr., druk dwustronny. | Fi.IVA Mi.IVC |
| 100 PLN | |
37291 |
1916 Warszawa, makulaturowy znaczek wydania nie wprowadzonego do obiegu z drukiem dwustronnym. | Fi.IV MK |
| 35 PLN | |
37292 |
1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu. | Fi.VIA |
| 40 PLN | |
37293 |
1916 Warszawa, bardzo rzadka litograficzna próba znaczka za 20 gr. w kolorze niebieskim, bez tła, na białym gumowanym papierze (Mi.250 euro), cień śladu po podlepce; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.VI P5 Mi.VI P |
| 400 PLN | |
37294 |
1916 Warszawa, niegumowana (tak jak wydana) litograficzna próba znaczka za 10 gr., czarna bez tła, na papierze białym glansowanym, gwarancja i opis M V-P19 Schmutz. | Fi.V P5 |
| 400 PLN | |
37295 |
1916 Warszawa, telegram ozdobiony litograficznymi wizerunkami syrenki i pomników warszawskich nadany 12.II miejscowo w Warszawie, dochód ze sprzedaży blankietu i zalepki przeznaczony "NA KAROLIN CEL DOBROCZYNNY", sygnatura "Lit.W.Główczewski Chmielna 18", cecha zezwolenia cenzury carskiej z marca 1905; zalepka kompletna, ale przerwana na dwie części; dekoracyjny, niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 200 PLN VERKAUFT | |
37296 |
1916 Warszawa, miejscowa kartka z Centralnego Biura Pośrednictwa Pracy opłacona znaczkiem poczty miejskiej i stemplem pobraniowym. | |
| 190 PLN VERKAUFT | |
37297 |
1916 Częstochowa, list miejscowy ze stemplem poczty miejskiej. | Fi.1b |
| 380 PLN | |
37298 |
1917 Przedbórz, I wydanie, marginesowa seria znaczków ciętych (Fi.1200.-), znaczek za 2 gr. - typ 1, zgięty na marginesach przy krawędzi rysunku znaczka i potem rozprostowany, znaczek za 4 gr. - typ 1, lekkie zmatowienie na gumie, gwarancja i opis Schmutz,. | Fi.1-2A Mi.1-2B |
| 800 PLN | |
37299 |
| 200 PLN | |
37300 |
1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta z cieniem śladu po podlepce, znaczek za 2 gr. typu 8, za 4 gr. typu 3, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 200 PLN | |
37301 |
1917 Przedbórz, rekonstrukcja kompletnego sektora obu znaczków I wydania, każdy w innym typie - od pierwszego do ósmego (Fi.3520.-), wszystkie marginesowe, w ładnym stanie, z pełną oryginalną gumą, gwarancje i opis typów Jungjohann BPP,. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 3 600 PLN | |
37302 |
1917 Przedbórz, połówka znaczka za 4 gr. na wycinku - typ 3 z kropką pomiędzy ramkami wokół prawej dolnej cyfry 4, ładnie sygnowany - trąbka pocztowa z literką S. | Fi.2B Mi.2A |
| 70 PLN | |
37303 |
1917 Przedbórz, I wydanie, znaczek za 4 gr. typu 2, na kopercie listu wysłanego 16.12 z Warszawy, unieważniony datownikiem austriackiego urzędu etapowego 26.XII; stempelek cenzury; gwarancja Krawczyk. | Fi.2B Mi.2A |
| 400 PLN | |
37304 |
1917 Przedbórz - I wydanie, rzadka ząbkowana próba znaczka za 4 gr. w kolorze oliwkowym - typ 4, poza cieniem śladu po podlepce w bardzo ładnym stanie, sygnowany i opis Rachmanow, podwójna gwarancja Schmutz. | Fi.2B P1 |
| 300 PLN VERKAUFT | |
37305 |
1917 Warszawa, "6 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, list z Wiednia wysłany 5.III; stempel cenzury warszawskiej; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.2b |
| 150 PLN | |
37306 |
| 180 PLN | |
37307 |
1917 Łódź, widokówka do obozu jeńców w Szprotawie nadana 6.6 na poczcie niemieckiej, adres napisany po polsku był według niemieckiego urzędnika niedokładny, po opatrzeniu przesyłki w sortowni adnotacją "Wo Kreis?", kartkę za pośrednictwem poczty miejskiej zwrócono do nadawcy (stempelek ZURÜCK poczty łódzkiej?), datownik z datą 8.6 odciśnięty w kolorze czerwonym; ciekawa całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja. | Fi.3a |
| 250 PLN | |
37308 |
1917 Warszawa - "7 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania na liście wysłanym 7.8 z Włocławka; słabszy stan zachowania. | Fi.9a |
| 70 PLN | |
37309 |
1917 Warszawa - "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania na widokówce wysłanej 16.6 z Ciechocinka; idealny stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.9b |
| 80 PLN | |
37310 |
| 500 PLN | |
37311 |
1917 Warszawa, kartka z Sokołowa 12.7.17 do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej. | |
| 30 PLN | |
37312 |
1917 Łódź, kartka z Częstochowy 3.10.17 do Łodzi, stempel doręczeniowy Łódzkiej Straży Ogniowej. | |
| 150 PLN | |
37313 |
1917 Warszawa, kartka z Rawy do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej. | |
| 60 PLN | |
37314 |
1917 Warszawa, kartka z Mielca do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej. | |
| 75 PLN | |
37315 |
1917 Lublin, kartka żywnościowa Wydziału Zaopatrywania z widokami budowli Lublina. | |
| 30 PLN VERKAUFT | |