36919 |
1914 I okupacja austro-węgierska, list (opłata zgodna z taryfą) ofrankowany znaczkami Austrii nadany 10/9 w Wolbromiu - jednym z trzech uruchomionych urzędów pocztowych; po zaledwie kilku dniach funkcjonowania (8-14.IX) na skutek kontrofensywy rosyjskiej placówkę zlikwidowano; na odwrocie sygnatura własnościowa. | Mi.140, 141, 142 |
| 450 PLN | |
36920 |
1914 rosyjska kartka pocztowa stemplowana stemplem kamuflażowym wysłana do Lublina. | |
| 80 PLN | |
36921 |
1914 firmowy list polecony z Warszawy do Anglii, znaczki skasowane niemym stemplem kamuflażowym, piękna pieczęć lakowa cenzury z Piotrogrodu. | |
| 600 PLN | |
36922 |
1915 seria Rusisch Polen na liście poleconym z Warszawy do Wrocławia, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.1-5 |
| 120 PLN | |
36923 |
1915 wydanie dla terenów byłego Królestwa Polskiego - znaczki z nadrukiem Russisch-Polen, marginesowa seria czysta w pięknym stanie. | Fi.1-5 |
| 150 PLN | |
36924 |
1915 seria z nadrukiem Rusisch - Polen, znaczek za 20 fen. z urwanym górnym prawym narożnikiem. | Fi.1-5 |
| 50 PLN | |
36925 |
1915 okupacja austro-węgierska, znaczki Bośni i Hercegowiny z nadrukiem K.U.K. FELDPOST (Fi.2600.-), piękny stan, trzy ostatnie wartości gwarancja H.Fischer Wien, Schmutz. | Fi.1-21 |
| 2 000 PLN | |
36926 |
1915 list firmowy z Warszawy do Niemiec, stempel niemieckiej cenzury. | Fi.3 |
| 20 PLN | |
36927 |
1915 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, 1 + 3 + 50 hal - frankatura trójkolorowa, list pieniężny wysłany 8.VIII.1916 za pośrednictwem urzędu etapowego w Kielcach (kasownik z wyróżnikiem "b") do niemieckiego obozu jeńców rosyjskich w Orzyszu (Arys), adresowany do Polaka; na odwrocie idealnie zachowane pieczęcie lakowe "K.u.K. ETAPPENPOST und TELERAPHENAMT KIELCE"; stempel cenzury obozowej "Postprüfnungsstelle des Gefangenelagers Arys Geprüft."; na odwrocie kasownik odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.22, 24, 38 |
| 1 000 PLN | |
36928 |
1915 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, seria czysta na podlepkach. | Fi.22-48 |
| 400 PLN | |
36929 |
1915 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, seria kasowana. | Fi.22-48 |
| 300 PLN | |
36930 |
1915 okupacja austro-węgierska, karta Bośni i Hercegowiny z nadrukiem, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp1 |
| 50 PLN | |
36931 |
1915 okupacja austro-węgierska, karta Bośni i Hercegowiny z nadrukiem, słabszy stan zachowania. | Fi.Cp1 |
| 25 PLN | |
36932 |
1915 okupacja niemiecka - "Russich Polen", karta pocztowa, czysta. | Fi.Cp1 |
| 30 PLN | |
36933 |
1915 całostka z nadrukiem Rusisch Polen. | Fi.Cp1 |
| 15 PLN | |
36934 |
1915 kompletna podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem Rusisch Polen, stan idealny. | Fi.Cp2 |
| 35 PLN | |
36935 |
1915 kompletna podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem GGW, stan idealny. | Fi.Cp5 |
| 30 PLN | |
36936 |
1915 kompletna podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem GGW, stan idealny. | Fi.Cp7 |
| 30 PLN | |
36937 |
1915 okupacja austro-węgierska, I wydanie dla Serbii, seria kasowana na wycinkach (Mi.750 euro). | Mi.1-21 |
| 500 PLN | |
36938 |
1915 okupacja niemiecka Belgii, I wydanie przedrukowe, 1F 25C - frankatura pojedyncza (Mi 220 euro), list polecony wysłany 17.4 z Brukseli do Monachium; cenzury, kasownik odbiorczy. | Mi.8 |
| 300 PLN | |
36939 |
1915 okupacja niemiecka Belgii, podwójna (nierozerwana) karta pocztowa, wysłana 14.4 z Brukseli do Wrocławia, cenzura w Akwizgranie. | Mi.P3 |
| 80 PLN | |
36940 |
1915 (?) okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", bilet wstępu na Zamek Królewski w Warszawie, bardzo dobrej jakości odbitka pieczęci "Kais.Deutsches General.Gouvernement Warschau"; doskonały stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
36941 |
1915 stemplowane luzaki z serii z podobizną cesarza Franciszka Józefa. | |
| 160 PLN | |
36942 |
1915 przekaz paczkowy z Zabłocia koło Żywca do Konstantynopola, stempel odbiorczy na odwrocie. | |
| 80 PLN | |
36943 |
1916 list polecony z Wilna 2.8.16 do Wojszyc - dzisiaj dzielnica Wrocławia, stempel cenzury wojskowej M.P.K. | Fi.1, 4, 6 |
| 50 PLN | |
36944 |
1916 grzecznościowa kartka bez treści z Warszawy do Niemiec. ładnie odbity stempel cenzury na tranzycie Poznań. | Fi.1, Cp1 |
| 70 PLN | |
36945 |
1916 okupacja niemiecka - "Russich Polen", 5 fen - frankatura pojedyncza, widokówka (Kościół Kalwiński na Lesznej) wysłana 21.7 z Warszawy do Augsburga, cenzura poznańska. | Fi.2 |
| 40 PLN | |
36946 |
1916 Białystok - poczta doręczeniowa, znaczek wydania przedrukowego za 1 Mk./25 Pf., z ledwo widocznym cieniem śladu po podlepce, w bardzo ładnym stanie. | Fi.2II Mi.2I |
| 2 000 PLN | |
36947 |
1916 okupacja niemiecka - "Russich Polen", list wysłany 24.6 z Warszawy do Friedenshütte (Strzybnica), stempelek cenzury, znaczek uszkodzony niezakwestionowany przez Pocztę. | Fi.3 |
| 20 PLN | |
36948 |
1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego - znaczki z nadrukiem Gen.-Gouv. Warschau, seria czysta w pięknym stanie. | Fi.6-16 |
| 240 PLN VERKAUFT | |
36949 |
1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 7,5 Pf. w kolorze czerwonopomarańczowym ze smolistym nadrukiem GGW, piękny stan, gwarancja z oznaczeniem według KSZP i opis Schmutz. | Fi.9f |
| 60 PLN | |
36950 |
1916 czworoblok znaczków z nadrukiem GGW w kolorze ultramaryny, materiał badawczy, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.13a |
| 1 000 PLN | |
36951 |
1916 znaczek w rzadkim kolorze fioletowoniebieskim, gwarancja i oznaczenie. | Fi.13e |
| 120 PLN | |
36952 |
| 140 PLN | |
36953 |
1916 kartka z poczty etapowej w Lublinie 31.5.16 do Szwajcarii, stemple cenzury wojskowej z Lublina i Feldkirch. | Fi.27 |
| 50 PLN | |
36954 |
1916 wydanie dla terenów wschodnich, znaczek za 1 Mk. z perforacją 26:17 otworów (Fi.450.-), gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.28a Mi.12A |
| 360 PLN | |
36955 |
1916 znaczek odmiana b, gwarancja i oznaczenie. | Fi.28b |
| 180 PLN | |
36956 |
1916 seria znaczków gazetowych w czworoblokach. | Fi.49-52 |
| 180 PLN | |
36957 |
| 50 PLN | |
36958 |
1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", karta pocztowa wysłana 25.3 z niemieckiej poczt polowej nr. 166 do Arnstadt, formacyjna pieczęć listowa. | Fi.Cp1 |
| 27 PLN VERKAUFT | |