40434 |
1944 list polecony z Warszawy - Grochowa do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie (ciekawy obieg przez Turcję i Egipt), R-ka WARSZAWA 26, stempel cenzury egipskiej, znaczki kasowane stemplem prowizorycznym "Warszawa 26", datownik ANKARA i steple cenzury egipskiej. | Fi.343 |
| 130 PLN VERKAUFT | |
40435 |
1944 Goznak, wydanie obiegowe, znaczek za 50 gr. z błędem na poz.77 "wyrostek w prawej literze G", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.343 B Mi.384 |
| 30 PLN | |
40436 |
1944 Goznak, znaczek z podwójną perforacją pionową, gwarancja Walisch, przebarwienie na marginesie. Błąd powstał przez ponowne przeperforowanie całego arkusza. Znane ze środka, jak i z obu brzegów arkusza. | Fi.343t Mi.384 |
| 200 PLN | |
40437 |
1944 KRN, znaczek poz. 8 z nadrukiem przesuniętym w górę, gwarancja Walisch. | Fi.344 Mi.386 |
| 30 PLN | |
40438 |
1944 KRN, znaczek z poz. 70 z nadrukiem przesuniętym w górę, gwarancja Krawczyk. | Fi.344 Mi.386 |
| 30 PLN | |
40439 |
1944 K.R.N., parka znaczków z poz 63, 73 z przesuniętym nadrukiem, dolny znaczek minimalne załamanie, gwarancja. | Fi.344 Mi.386 |
| 120 PLN | |
40440 |
1944 K.R.N., znaczek za 1 zł./25 gr. z błędem na poz.28 "pęknięta I w górnej XII", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.344 B Mi.386 |
| 30 PLN | |
40441 |
1944 K.R.N., znaczek za 1 zł./25 gr. z przesuniętym skośnie nadrukiem i błędem na poz.18/68 "uszkodzone cyfra 1 i litera z", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.344 B11 Mi.386 |
| 50 PLN | |
40442 |
1944 K.R.N., znaczek z poz. 68 z błędem "uszkodzone 1 i z", gwarancja i opis Walocha. | Fi.344 B11 Mi.386 |
| 25 PLN | |
40443 |
1944 K.R.N., znaczek podstawowy i trzy z błędami nadruku - każdy z dwoma różnymi, skasowane na karcie 21.III w Krakowie; pierwszy - nominał na dole i błąd z poz.11 "uszkodzone dolne cyfry 3 i 9" (Fi.225.-); drugi - brak nominału i błąd z poz.47 "kropka po R ścięta"(Fi.300.-); trzeci - podwójny nadruk i błąd z poz.1/51 "uszkodzone górne cyfry 3, 1 i X"(Fi.3750.-); sygnatura na odwrocie Kronnenberg, gwarancja pod każdym znaczkiem. | Fi.344 xB7, yB20, Np B1 Mi.386 |
| 4 000 PLN | |
40444 |
1944 K.R.N., kartka polecona o charakterze filatelistycznym (bez treści) prawidłowo opłacona znaczkiem okolicznościowym w dniu jego pierwszego dnia obiegu 31.12.44, stempel cenzury wojskowej o bardzo niskim numerze 8 świadczący o obiegu pocztowym tej kartki, dekoracyjny walor, gwarancja Pelczar. | Fi.344, Cp89 |
| 800 PLN | |
40445 |
1944 wydanie przedrukowe, seria, gwarancja Schmutz. | Fi.344-6 Mi.386-8 |
| 25 PLN | |
40446 |
1944-45 K.R.N., P.K.W.N. i R.T.R.P., seria znaczków z nadrukami odwróconymi, za 1 zł./25 gr. z poz.28/23, za 2 zł./25 gr. z poz.11/90, a za 3 zł./25 gr. z poz.38/13; na poz.11 znaczka za 2 zł. charakterystyczna usterka "brak prawego szeryfa w cyfrze 1 w 1944", gwarancja i opis Kapkowski, Schmutz. | Fi.344-46 No Mi.386-88 |
| 12 500 PLN | |
40447 |
1944 K.R.N. znaczek oryginalnie kasowany na wycinku, z nominałem 1 zł. na dole znaczka i błędem z poz.17 "wcięcie w lewej cyfrze 1 górnej daty", rzadka kumulacja błędów, gwarancja. | Fi.344 B Mi.386 |
| 200 PLN | |
40448 |
1944 K.R.N., osiemnastoblok - część znaczków z nominałem 1 zł. na dole znaczka (Fi.po 150.-), katalogowane błędy na poz.6, 7, 16, 18, 19, 25, 26, 29, gwarancja. | Fi.344 B5-6, 10-15 Mi.386 |
| 900 PLN | |
40449 |
1944 K.R.N. znaczek oryginalnie kasowany na wycinku, z nominałem 1 zł. na dole znaczka i błędem z poz.12 "cyfra 9 wcięta z lewej", rzadka kumulacja błędów, gwarancja. | Fi.344 B8 Mi.386 |
| 200 PLN | |
40450 |
1944 R.T.R.P., pasek znaczków z nadrukiem przesuniętym. | Fi.346 Mi.388 |
| 150 PLN | |
40451 |
1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 98, przesunięty nadruk lekko do góry gwarancja Walisch. | Fi.346 Mi.388 |
| 25 PLN | |
40452 |
1944 RTRP, znaczek z nadrukiem przesuniętym do góry. | Fi.346 Mi.388 |
| 30 PLN | |
40453 |
| 60 PLN | |
40454 |
1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 77 z silnie przesuniętym nadrukiem, nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.346x Mi.388 |
| 130 PLN | |
40455 |
1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym do góry nadrukiem z poz. 27 - nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.346x Mi.388 |
| 120 PLN | |
40456 |
1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 25 z przesuniętym w górę nadrukiem - nominał z poz. 35 na dole znaczka, gwarancja Walocha. | Fi.346x Mi.388 |
| 200 PLN | |
40457 |
1944 Goznak, parka znaczków nie wprowadzonych do obiegu w kolorze jasnobrązowoczerwonym bez perforacji poziomej miedzy znaczkami, dolny znaczek z usterką w postaci plamy z grudki nierozpuszczonej farby drukarskiej, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.342 Vbs Mi.383bUMs |
| 1 900 PLN | |
40458 |
1944 Goznak, marginesowy znaczek za 25 gr. w kolorze brązowoczerwonym - druk typograficzny, bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkiem a marginesem; znacznie rzadszy od znaczków bez perforacji poziomej i drukowanych rotograwiurowo znaczków ciętych, gwarancja i opis "brak ząbkowania z lewej strony" Schmutz. | Fi.Vc MK1 Mi.383b |
| 3 000 PLN | |
40459 |
1944 monografia "Poczta Polska w 1944 roku" pod redakcją Andrzeja Myślickiego z kompletem arkuszy nowodruków, podstawowa literatura dla zbieraczy tego okresu, a w szczególności wydania Wodzów. | |
| 80 PLN | |
40460 |
1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 2600 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.342-541 Mi.383-679 |
| 1 720 PLN | |
40461 |
1945 Goznak, znaczek z drukiem z poślizgiem sprawiającym wrażenie druku podwójnego, gwarancja Więcław. | Fi.342 Mi.383 |
| 75 PLN | |
40462 |
1945 list z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 1574. | Fi.343 Mi.384 |
| 60 PLN | |
40463 |
1945 list firmowy z Radomia 14.4.45 do Leszna, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 725. | Fi.343 Mi.384 |
| 75 PLN | |
40464 |
1945 list polecony z Mościc 5.4.45 do Rokicin koło Chabówki, poniemiecka erka, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 553. | Fi.343 Mi.384 |
| 150 PLN | |
40465 |
1945 kartka z Częstochowy do Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 749. | Fi.343 Mi.384 |
| 40 PLN | |
40466 |
1945 kartka z Rawy Mazowieckiej do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 229. | Fi.343 Mi.384 |
| 60 PLN | |
40467 |
| 60 PLN | |
40468 |
1945 kartka ze Sławy 25.5.45 do Leszna, prowizoryczny kasownik ze Sławy, stempel cenzury wojskowej nr 222. | Fi.343 Mi.384 |
| 110 PLN VERKAUFT | |
40469 |
1945 kartka z Łącka nad Dunajcem 1.3.45 do Sieradza, prowizoryczny kasownik Łącka, stempel cenzury wojskowej nr 239. | Fi.343 Mi.384 |
| 120 PLN VERKAUFT | |
40470 |
1945 kartka z Dąbrowy do Częstochowy, prowizoryczny kasownik i stempel cenzury nr 805. | Fi.343 Mi.384 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
40471 |
1945 kartka z Sosnowca 6.6.45 do Rzeszowa, stempel cenzury wojskowej nr 1971. | Fi.343 Mi.384 |
| 50 PLN | |
40472 |
| 60 PLN | |
40473 |
| 70 PLN | |