Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 66. Feldpost im I Weltkrieg

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
29631

1915 widokówka pisana po polsku wysłana 5.X z Wiednia do Krakowa jako przesyłka poczty polowej, czarny w ramce stempelek "Militarpflege Feldpost", owalna efektowna pieczęć formacyjna szpitala wojskowego; stempelek cenzury krakowskiej; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.


40 PLN
29632

1916 korespondencja do Moskiewskiego Komitetu Pomocy Jeńcom Wojennym w Kopenhadze, list polecony wysłany 11.7 z Homla, przekazany poczcie polowej w Mińsku, kasownik "OBRATNAJA POL.POCZ.KAN.W MIŃSKU" (ОБРАТНАЯА ПОЛ.ПОЧ.КОНТ. ВЪ МИНСКѢ) z wyróżnikiem "ż"(Ж); kopertę po sprawdzeniu zawartości i ocenzurowaniu treści listu, zabezpieczono lakowymi pieczęciami cenzury, dodatkowo stempelek cenzury z numerem cenzora.9; zwraca uwagę stempelek polecenia z napisami grażdanką, nie używany na korespondencji zagranicznej! dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.64II 
300 PLN
29633

1916 list wysłany 24.V z Wilna za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 166, formacyjna pieczęć listowa "Eisenbahn-Verkehrsamt Wilna M.E.D.5."; walor w doskonałym stanie zachowania; temat - KOLEJ.


150 PLN
29634

1916 formularz Czerwonego Krzyża przeznaczony do korespondencji z jeńcami wojennym na terenie Rosji, wysłany 21.IX z obozu w miejscowości Kurmysz do Lwowa, "Wydanie Sekcyi wywiad. kraj. Stow. Czerwonego Krzyża we Lwowie", podpisy po polsku, rosyjsku i francusku, stempelek do oznaczania korespondencji jenieckiej "correspondences des prisoniers de guerre", stempelki cenzury rosyjskiej i austriackiej; temat - CZERWONY KRZYŻ.


150 PLN
29635

1916 Legiony Polskie - patriotyczna widokówka "SZLĄSK 1915 R: L(egiony) P(olskie)" wysłana 26.IX z Erfurtu, adresowana na pocztę polową 355, omyłkowo przesłana na pocztę polową 335, a stamtąd skierowana już właściwie; ciekawy stempelek informacyjny "An F.P.335 nicht gehörig Feldp.355".


250 PLN
29636

1916 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, napisy po rosyjsku, datowany 31.V w miejscowości Tara, wysłany do Lwowa; cenzura rosyjska z Omska i cenzura austriacka z Wiednia; dodatkowo stempelek Szwedzkiego Czerwonego Krzyża "HILFSKOMITET DES SCHWEDISCH ROTEN KREUZES STOCKHOLM", który pośredniczył w wymianie korespondencji pomiędzy walczącymi stronami; atrakcyjny walor w doskonałym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


150 PLN
29637

1916 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, napisy po rosyjsku, datowany 1.VII w miejscowości Tara, wysłany do Lwowa; cenzura rosyjska z Omska i cenzura austriacka z Wiednia; całość w doskonałym stanie zachowania.


100 PLN
29638

1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 4.II z Krakowa, adresowana do piekarni polowej Legionów Polskich na pocztę polową 389, cenzura krakowska.


60 PLN
29639

1916 Legiony Polskie - formularz z kompanii saperów I brygady, wysłany 17.VI do Krakowa za pośrednictwem poczty polowej 118.


50 PLN
29640

1916 Legiony Polskie - zapytanie w sprawie poszukiwań legionisty z I Brygady, wysłane z Sekcji Wywiadowczej Czerwonego Krzyża w Krakowie do centrali we Wiedniu, ładnie odciśnięta pieczęć nagłówkowa, na odwrocie pieczęć z numerem dziennika i datami wpłynięcia i wysyłki zapytania; ciekawy, bardzo rzadko spotykany, wewnętrzny dokument Czerwonego Krzyża; dobry stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


200 PLN
29641

1916 formularz wysłany 29.I ze szpitala fortecznego nr.10 w Krakowie, za pośrednictwem poczty polowej 186; pieczęć formacyjna z godłem; ślady archiwizacji.


50 PLN
29642

1916 widokówka napisana po polsku, wysłana 13.IX za pośrednictwem poczty polowej 86, pieczęć formacyjna z godłem "K.u.k. INF. DIV. SAN. ANST. Nr.45".


20 PLN
29643

1916 Legiony Polskie - WĘGIERSKA POCZTA POLOWA 163, formularz datowany 19.IV, wysłany 22.IV ze "Stacyi Kolei Krymno" leżącej na linii kolejowej Brześć-Kowel do miejscowości Rzęsna Polska, za pośrednictwem węgierskiej poczty polowej 163 (Berek D14) obsługującej jednostki polskie stacjonujące w okolicach Kowla; pieczęć formacyjna z godłem "6 Szwadron 2p. ułanów Leg.Pol." u Berka nieopisany!!! przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; całość w dobrym stanie zachowania.


800 PLN
29644

1916 Legiony Polskie - WĘGIERSKA POCZTA POLOWA 125, formularz z orłem (Kucharski K.41a.) wysłany 16.IX, rzadko spotykany datownik nadawczy węgierskiej poczty polowej 125, przydzielonej do obsługi polskich jednostek stacjonujących w Dęblinie; okrągły stempel formacyjny z orłem "Komenda 3. Kompanii Legionów Polskich" - nieopisany u Berka!!! stempelek cenzury ZESURIERT (Berek C40); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


500 PLN
29645

1916 widokówka z dekoracją "czwartaków" z Dęblina 30.3.16 z 3. kompanii uzupełniającej do Kreiskommando Opatów, datownik węgierski HADTAP-POSTAHIVATAL 125, fioletowy stempel ZENSURIERT.


80 PLN
29646

1916 kartka grzecznościowo stemplowana kasownikiem poczty polowej nr 247.


40 PLN
29647

1916 całostka dla pracowników cywilnych.


40 PLN
29648

1916 kartka z niemieckiej poczty polowej z Pabianic 27.4.16 do Niemiec.


15 PLN
29649

1916 kartka z poczty polowej w Dąbrowie do Pragi, stempel cenzury wojskowej.


80 PLN
29650

1916 karta pisana 17.7.16 z okopów na froncie przez ułana Tadeusza Bończę z 4. szwadronu 1. pułku ułanów Legionów, datownik FELDPOSTAMT 118, czarny dwuwierszowy stempel "Komenda 1 Pułku Ułanów / === Legjonów Polskich ===".


110 PLN
VERKAUFT
29651

1916 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 16.III za pośrednictwem poczty polowej 118 do Krakowa; czytelna odbitka okrągłego negatywowego stempla formacyjnego z orłem strzeleckim "PIERWSZA BRYGADA SZÓSTY BATALION KOMENDA CZWARTEJ KOMPANII" - nieopisany u Berka!!! dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.15
1 000 PLN
29652

1916 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 14.VII za pośrednictwem poczty polowej 118 do Krakowa; okrągły stempel formacyjny z orłem "Komenda VI baonu I.Legionu Polskiego" (Berek P53); dobry stan zachowania.

Fi.15
200 PLN
29653

1916 Legiony Polskie - widokówka (Jarosław) wysłana 18.VII za pośrednictwem poczty polowej 355 do Jarosławia; dwuwierszowy stempel formacyjny "1. Kompania 4. pułku piechoty/ Legion Polski" (Berek P174); bardzo dobry stan zachowania.


250 PLN
29654

1916 kartka z poczty niemieckiej marynarki wojennej.


15 PLN
29655

1916 list z treścią, wysłany z Kielc 2.9.16 do żołnierza Massalskiego z oddziału telefonicznego na pozycji na froncie, datownik ETAPPENPOSTAMT KIELCE, fioletowy stempel cenzury "Zensuriert / K.u k. Kreiskommando / Kielce.".


65 PLN
VERKAUFT
29656

1916 kartka z nadana z austriackiej poczty polowej nr 312 4.11.16 do Nowin koło Kałucza, stempel formacyjny "K. u. k. - Feldkonon.-Regm. Nr 50. / Batterie No 2.".


120 PLN
29657

1916 urzędowy list polecony wysłany 1.06.16 z pozycji na froncie do dowództwa 4. Armii Feldpost 56; datownik FELDPOSTAMT 355 i rzadki stempel w języku niemieckim "K. u. k. Kommando Polnischer Legionen", prowizoryczna erka.


210 PLN
29658

1916 kartka legionowa nadana z poczty polowej nr 118.


100 PLN
VERKAUFT
29659

1916 kartka legionowa nadana z poczty polowej nr 125 z twierdzy Modlin do Warszawy, znaczek poczty miejskiej z Warszawy.


130 PLN
29660

1916 kartka nadana z poczty polowej nr 67.


120 PLN
29661

1916 kartka nadana z poczty polowej nr 210 do Sanoka.


80 PLN
29662

1916 kartka nadana z poczty polowej nr 103 z wydrukowaną treścią listu z informacją, że nie ma możliwości dopisania innej treści.


80 PLN
29663

1916 kartka nadana z poczty polowej nr 370 do Sanoka.


30 PLN
29664

1916 rzadki czysty formularz poczty polowej.


250 PLN
29665

1916 kartka nadana z austriackiej poczty polowej z Radomia na Morawy.


60 PLN
29666

1916 kartka nadana z niemieckiej poczty polowej nr 163 do Niemiec z rzadkim dworcowym stemplem formacyjnym.


150 PLN
29667

1917 Legiony Polskie - AUSTRIACKA POCZTA POLOWA 199, list gończy za dezerterem, wysłany 6.I z Dęblina do Lublina za pośrednictwem austriackiej poczty etapowej 199 obsługującej oddziały polskie operujące w rejonie Dęblina; pieczęć formacyjna "SĄD KOMENDY GRUPY LEGIONÓW POLSKICH/ Pułkownika ZIELIŃSKIEGO" (Berek P93), przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; niecodzienna całość w doskonałym stanie zachowania


600 PLN
29668

1917 widokówka z Tourhout (Belgia) wysłana 28.10 za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 783 do Norymbergi, pieczęć formacyjna; bardzo dobry stan zachowania.


25 PLN
29669

1917 "K.u.k. 30,5 cm. Mörser-Batterie Nr.28" - bateria ciężkich haubic (moździerzy oblężniczych) Škoda 305 mm, jednych z najcięższych w czasie I wojny światowej, moździerze te wykorzystywano m.in. w czasie obrony Przemyśla; widokówka pisana po polsku, wysłana 21.VII do Krakowa za pośrednictwem poczty polowej 376 (kasownik z wyróżnikiem "b"); niezwykle ciekawy walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


120 PLN
29670

1917 Reisen (Rydzyna) - obóz jeniecki dla rosyjskich oficerów (w tym także Polaków), koperta-formularz wysłana 5.7 z obozu do sekcji Moskiewskiego Komitetu Pomocy jeńcom w Kopenhadze, stempelki i zalepka cenzury obozowej; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.


250 PLN