Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 64. Gefangenlager und Interniertenpost im II Weltkrieg

17570

Fi.Bl.5zB
60 PLN
17571

Fi.Ck1
40 PLN
17572

Fi.Cp1, 2a, 2b
220 PLN
17573

1945 kartka miejscowa z obozu w Lubece, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1c
350 PLN
17574

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena" karta pocztowa z sygn. L.Z.7.45.25000(1591), wysłana 14.VIII z kwatery głównej Polskiego Czerwonego Krzyża w Püsselbüren do "Lubeka-Rümpel III Zgrup. IV. Baon w Bargfeld", stempel polsko-angielski "POLSKI CZERWONY KRZYŻ DELEGATURA NA RZESZĘ NIEMIECKĄ"; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania (Fi.850.-); temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.Cp2b
600 PLN
17575

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, blok na papierze ze znakiem wodnym.

Fi.bl.3B
40 PLN
17576

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK.

Fi.bl.5A
40 PLN
17577

Fi.bl.5A Zw
60 PLN
17578

Fi.bl.5A Zw
40 PLN
17579

Fi.bl.5A Zw
40 PLN
17580

Fi.bl.5B
40 PLN
17581

Fi.bl.5B
40 PLN
17582

Fi.bl.5B
40 PLN
17583

Fi.bl.5B Zw
40 PLN
17584

Fi.bl.5B Zw DM
100 PLN
17585

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, odwrócony druk znaczka za 25 Pf.

Fi.bl.5Bu
60 PLN
17586

Fi.bl.5Bu
80 PLN
17587

1945 Freren - obóz dla wysiedlonych Polaków w rejonie Emslanlager, list wysłany 7.X z obozu do Polskiego Ośrodka Wojskowego w miejscowości Gotzburg, stempel nadawczy Poczty Polskiej w Niemczech; oryginalne przesyłki z polskich obozów dla przesiedlonych tzw. "dipsów", a zwłaszcza tych mniejszych, są bardzo słabo udokumentowane i należą do rzadkości; doskonały stan zachowania.

1 500 PLN
17588

1945 Dachau - Allach, arkusz poczty międzyobozowej na papierze białym średnim niegumowanym.

250 PLN
17589

1945 Obóz polski w Saksonii - zezwolenie repatriacyjne, wystawione 20.XI przez Polskiego Komendanta Obozu Hohne (Belsen), pieczęć urzędowa z godłem (orzeł w koronie); słabszy stan zachowania.

30 PLN
17590

1945 przepustka repatriacyjna dla Polaka przybywającego do kraju ze Szwecji, stempel Gdyńskiego oddziału repatriacyjnego, na odwrocie dodatkowe stempelki: o udzieleniu jednorazowej zapomogi na podróż i warszawskiego zarządu miejskiego z datownikiem; ciekawy, nietypowy walor; słaby stan zachowania.

40 PLN
17591

1945 Oflag IID - niewykorzystany adres paczkowy wysłany 5.1 do miejscowości Damasławek (Elsenau), po lewej stronie wpisano pierwsze litery nazwiska jeńca - "GA" od nazwiska "Gajewski", umożliwiało to segregację przesyłek dla celów cenzury i służyło temu, aby ten sam cenzor obozowy sprawdzał korespondencję tych samych jeńców, co ułatwiało ścisłą kontrolę m.in. nastrojów jenieckich; stempelek cenzora obozowego nr.22; rzadko spotykany (z przyczyn oczywistych) walor w doskonałym stanie zachowania.

200 PLN
17592

1945 Götzberg - obóz dla byłych polskich jeńców wojennych w okolicach Lubeki, adres nadawcy "Götzberg - I Zgrup. Rümpel B.A.O.R.", list wysłany z obozu do Brukselii, stempelek zwalniający korespondencję przesiedlonych od opłaty pocztowej FRANCHISE MILITAIRE, przesyłkę ostemplowano dopiero 20.XII w Belgii; całość w doskonałym stanie zachowania.

350 PLN
17593

1945 Colonia Santa-Rosa - list lotniczy do Meksyku wysłany z Neapolu za pośrednictwem Głównej Poczty Polowej 104 II Korpusu, polski stempelek cenzury "52" i drugi owalny brytyjski z liczbą "500", zalepka cenzury brytyjskiej "5,767", dodatkowo stempelek LOTNICZA, kasownik odbiorczy 5.VI na odwrocie.

Rząd Meksyku na mocy porozumienia z rządem Polski z 1942 roku zgodził się udzielić na czas wojny schronienia obywatelom polskim, głównie dzieciom, które wraz z wojskiem gen.Andersa zdołały wyjść z ZSRR, miejscem w którym przebywali uchodźcy (ok. 1500 osób) była Colonia Santa-Rosa, gdzie powstały: szkoła, gimnazjum i jednostki harcerskie; osiedle istniało zaledwie przez 3 lata - do końca 1946 roku, a jego mieszkańców dzięki staraniom Polonii amerykańskiej przyjęto w USA; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

600 PLN
17595

1945 arkusz znaczka za 25 pf. poczty między obozowej w Dachau - Allach.

100 PLN
17596

490 PLN
17597

1945 kartka zwrotna do więźnia Oflagu VIB.

10 PLN
17598

1945Lubeka, wycinek listu poczty obozowej z Lubeki7.6.40, stempelek poczt harcerskiej.

220 PLN
17599

1945 list z obozu internowanych w Dauchau - Allach pod Monachium do Czerwonego Krzyża.

500 PLN
17600

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, ruiny Warszawy na tle sylwetki Stefana Starzyńskiego, seria prób, każda wartość na innym papierze - niebieskawym gąbczastym, zielonkawej bibułce i białym kredowanym, bardzo rzadkie, gwarancja.

Fi.1-3 P
1 800 PLN
17601

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, narożna seria kasowana w trzech osiedlach, z pełna oryginalną gumą w pięknym stanie.

Fi.1-3B
300 PLN
17602

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, marginesowa seria kasowana z odmianą znaczka za 12 pf.+ 1 mk. na białym papierze (jako zwykłe Fi.320.).

Fi.1-3B, 1aB
300 PLN
17603

1946 Ettlingen - I wydanie, seria czysta, tak jak wydano niegumowana.

Fi.1-4B
400 PLN
17604

Fi.1-5
150 PLN
17605

Fi.1-5 Np
2 500 PLN
17606

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, dziesięć serii czystych (10 x 1-9)

Fi.1-9
150 PLN
17607

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria.

Fi.1-9
15 PLN
17608

Fi.1-10B
120 PLN
17609

1946 Ettlingen, znaczki poczty obozowej stemplowane na kopercie.

Fi.3B, 4B
350 PLN
17610

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, wydanie lotnicze, próby nadruku " Poczta lotnicza - +L.25" wykonane techniką rotograwiury na znaczkach I wydania - ten sposób druku ostatecznie wybrano, gwarancja Witkowski.

Fi.10 P
3 000 PLN