16797 |
1942 portret Hitlera na tle siatkowanym. 1,60 zł - frankatura mieszana, ekspresowy list polecony wysłany 31.12 z urzędu Kraków 5 do Warszawy, na odwrocie nietypowy datownik odbiorczy Warszawa C1 z wyróżnikiem "aaa" z dnia 1.I.43. | Fi.88, 71 |
| 80 PLN | |
16798 |
1942 urodziny A.Hitlera, czysta seria z gapami na górnym marginesie. | Fi.89-91 |
| 50 PLN | |
16799 |
| 20 PLN | |
16800 |
1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie, ostemplowana okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu w Krakowie. | Fi.92-95, 22 |
| 30 PLN | |
16801 |
1942 3. rocznica utworzenia GG, dwie serie. | Fi.96-100 |
| 10 PLN | |
16802 |
1942 "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa" seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.11 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu. | Fi.96-100; 26 |
| 30 PLN | |
16803 |
1942 "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria skasowana 24.7 na kopercie o sygnaturze III.42. | Fi.120-124; Ck2 |
| 20 PLN | |
16804 |
1942 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42., wysłana 7.IV.1943 z Buska na ręce Gertrudy Potockiej w Czortkowie; typowy stan zachowania dla kopert z obiegu. | Fi.Ck2 Mi.U2/02b |
| 60 PLN | |
16805 |
1942 kartka z Warszawy 6.5.42 do Wilna, stemple cenzury. | Fi.Cp8 |
| 25 PLN | |
16806 |
| 100 PLN | |
16807 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, czysta. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 15 PLN | |
16808 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 31.5 z Miechowa do Buska Zdroju. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 10 PLN | |
16809 |
1942-43 widoki zabytkowych budowli, 12 gr dwie karty fioletowe o sygnaturze III.42, wysłana z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaki opłaty unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku dwoma różnymi datownikami: 6.XI.42 o śr.24 mm z wyróżnikiem "a"; 29.3.43 o śr.29 mm z wyróżnikiem "g"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 75 PLN VERKAUFT | |
16810 |
1942 przesyłka zagraniczna, dofrankowana polecona karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.5 jako ekspresowa z Warszawy do Lizbony; stempelki cenzur niemieckich i portugalskich, kasowniki odbiorcze 1.6 i 2.6; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (zdarta nalepka polecenia). | Fi.Cp9b, 46, 69, 70 Mi.P12/02 |
| 180 PLN VERKAUFT | |
16811 |
| 30 PLN | |
16812 |
1942 formularz korespondencyjny działu wydawania przesyłek zagranicznych przy upt.Warszawa 1 - nadruk wykonany na karcie ze znakiem opłaty Gdynia-Dworzec Morski za 10 gr, tu typu I (linie na haśle propagandowym i na znaku opłaty zrównane u góry); formularze te służyły jako wezwanie i zarazem przepustka do odbioru paczki zagranicznej, przy wejściu do działu były przedzierane przez wartownika pocztowego, a wchodzący otrzymywał tylko połowę formularza ze swoimi danymi, którą to połówkę oddawał przy wyjściu; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Fcp2I |
| 4 000 PLN | |
16813 |
1942 list urzędowy z Warszawy 12.3.42 do Niemiec. | Fi.U2 |
| 70 PLN | |
16814 |
1942 miejscowy list wysłany 23.IX w Krakowie, firmowa koperta COMMERZBANK-u, znaczek unieważniony mechanicznym kasownikiem propagandowym. | Fi.V |
| 30 PLN | |
16815 |
1942 "EIN POSTSCHEKKONTO SPART ..." kasownik propagandowy odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) wyraźna i czysta odbitka tego rzadkiego stempla na kopercie listu wysłanego przez Zarząd Gminy wsi Wancerzów do Kielc, najbliżej miejsca nadania znajdowała się agencja pocztowa w miejscowości Mstów, gdzie przesyłkę ostemplowano i przesłano do Częstochowy, skąd 21.V wyekspediowano ją do Kielc; koperta użyta dwukrotnie, "wewnątrz" świetnie zachowana ofrankowana przesyłka urzędowa z Radomia w ozdobnej kopercie firmowej "GENERALGOUVERNEMENT DER DISTRIKTSCHEF IN RADOM ABTEILUNG ERNÄHRUNG UND LANDWIRTSCHAFT LANDAMT"; ciekawy walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.VIIc |
| 1 200 PLN | |
16816 |
1942 sądowy dowód doręczenia, wysłany z agencji Łysobyki, przez Dęblin Irena 28.IX do Białej Podlaskiej. | |
| 40 PLN | |
16817 |
1942 nalepka Deutsche Post Osten naklejane przez pocztę na blankiety wpłat na pocztowe konto czekowe. | |
| 200 PLN | |
16818 |
1943 "Hauptgruppe Gewerbliche Wirtschaft und Verkehr in der Zentralkammer" - 6 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 7.7 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa, walor w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.700,-); gwarancja. | Fi.9 |
| 800 PLN | |
16819 |
1943 stempel okolicznościowy z Krakowa. | Fi.31 |
| 10 PLN | |
16820 |
| 15 PLN | |
16821 |
1943 kasownik okolicznościowy (motyw kolejki linowej), przygotowany z okazji zawodów sportowych "DRITTES TATRA BERGSPORTFEST" rozegranych w Zakopanem; znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo 4-5.X. | Fi.41, 66; 33 |
| 50 PLN | |
16822 |
| 30 PLN | |
16823 |
1943 kartka z Lublina 22.12.43 do Warszawy. | Fi.75 |
| 10 PLN | |
16824 |
1943 "unbekannt/ Aufruf Erfolglos" rzadki stempel urzędu pocztowego we Lwowie informujący o niemożliwości doręczenia przesyłki na formularzu kartkowym o sygnaturze DPO 444 (3.41), nadawcą, którego jest Gertruda Potocka, wysłany 14.5 z Czortkowa do Lwowa, przesyłka niedoręczona, opatrzona stosowną adnotacją, zwrócona do nadawcy stempelek "Zurück": bardzo ciekawa całość w dobrym stanie zachowania (niewielkie zaplamienia). | Fi.75, Fp1c |
| 400 PLN | |
16825 |
| 30 PLN | |
16826 |
1943 54. urodziny A. Hitlera, seria. | Fi.101-3 |
| 75 PLN | |
16827 |
| 40 PLN | |
16828 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, czysty arkusik ozdobny znaczków za 1+1 zł. z oznaczeniem sektora "II/1". | Fi.104I |
| 150 PLN | |
16829 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor II/3" z pustopolami na górnym marginesie. | Fi.Ark.104I |
| 300 PLN | |
16830 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś - sektor I/4" i pustopolami na górnym marginesie, piękny stan. | Fi.Ark.104II |
| 350 PLN | |
16831 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś - sektor I/4", pęknięta perforacja po prawej stronie, po za tym w ładnym stanie - wystawiony w cenie znaczka ze "złamaną osią". | Fi.104II |
| 100 PLN | |
16832 |
1943 kartka z kasownikiem okolicznościowym Dni NSDAP w Krakowie. | Fi.106 |
| 15 PLN | |
16833 |
1943 kartka propagandowa z kasownikiem okolicznościowym z okazji Dnia NSDAP w GG. | Fi.106 |
| 45 PLN | |
16834 |
| 30 PLN | |
16835 |
1943 portret Hitlera, marginesowy znaczek za 60 gr. z oznaczeniem drukarni, walca i sektora. | Fi.111 Pw2 |
| 15 PLN | |
16836 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV), 4 zł - frankatura mieszana, adres pomocniczy do wartościowej przesyłki pobraniowej (paczki) wysłanej 6.8 z Warszawy do Ujazdowa; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji). | Fi.114, 110 |
| 250 PLN | |