11758 |
1962 Wystawa filatelistyczna "WOJSKO LOTNICTWO KOSMOS" - koperta pamiątkowa z dodatkową nalepką. | Fi.1202 Mi.1350 |
| 20 PLN | |
11759 |
| 60 PLN | |
11760 |
1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, dwie serie z blokiem na papierze białym i szarym. | Fi.1202-3, bl.26a, b Mi.1350-1, Bl.28 |
| 30 PLN | |
11761 |
1962 Dzień Znaczka 1962, komplet dwóch kart maksimum. | Fi.1205-1206 Mi.1353-1354 |
| 30 PLN | |
11762 |
1962 25 lecie SD, dziewięcioblok znaczka za 60 gr. z rzadkim błędem na poz.28 "doniczka na parapecie", gwarancja Krawczyk. | Fi.1207 B1 Mi.1355 |
| 60 PLN | |
11763 |
1962 Rok Korczakowski, seria z odmianami papieru. | Fi.1209-14 Mi.1357-62 |
| 25 PLN | |
11764 |
1962 Rok Korczakowski, seria w czworoblokach. | Fi.1209-14 Mi.1357-62 |
| 20 PLN | |
11765 |
1962 Rok Korczakowski i bajki Marii Konopmickiej, serie na kopertach FDC. | Fi.1209-14, 1216-21 Mi.1357-62, 1364-9&n |
| 35 PLN | |
11766 |
1962 Rok Korczakowski, seria w arkuszach sprzedażnych. | Fi.1209-14ark. Mi.1357-62 |
| 1 300 PLN | |
11767 |
1962 Kongres związków zawodowych, arkusik z nienotowanym dotąd typem błędu "uszkodzenie trąbki w znaku wodnym - III.1", widocznym na środku dolnego marginesu, gwarancja i opis Walisch. | Fi.bl.37 B Mi.1363 |
| 800 PLN | |
11768 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, blok z błędem "żł zamiast zł" na kopercie FDC; gwarancja. | Fi.bl.30(24) B1 Mi.Bl.26 |
| 40 PLN | |
11769 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, blok z błędem "NARCIARSKIĘ" na kopercie FDC; gwarancja. | Fi.bl.30(24) B2 Mi.Bl.26 |
| 40 PLN | |
11770 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, blok z błędem "ZAKOPANÉ" na kopercie FDC; gwarancja. | Fi.bl.30(24) B3 Mi.Bl.26 |
| 40 PLN | |
11771 |
1962 Pierwszy zespołowy lot kosmiczny, blok z nienotowanym dotąd typem błędu "uszkodzenie trąbki w znaku wodnym - III.4", widocznym pod ZESPOŁOWY, gwarancja i opis Walisch. | Fi.bl.36b (26) B Mi.Bl.28 |
| 800 PLN | |
11772 |
1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, blok z błędem "ogonek Ś na dolnym łuku litery". | Fi.bl.30a B1 Mi.Bl.26 |
| 30 PLN | |
11773 |
1962 M/S "Batory" - koperta z papeterii statku z pamiątkową nalepką ostemplowana 17.5 w agencji pokładowej. | |
| 20 PLN | |
11774 |
1962 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 1149-1151a, b + Bl.24; Fi. ponad 150.-). | Fi.1144-1221 Mi.1289-1369 |
| 100 PLN | |
11775 |
1962-1963 TOM V JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego Ark.1149-1151a FIS, które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to 600 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.1144-1308 Mi.1289-1456 |
| 390 PLN | |
11776 |
1962 list z katastrofy lotniczej samolotu Viscount 804, przesyłka nadpalona przepakowana do nowej koperty z użyciem strony adresowej listu, kompletna zawartość listu. | |
| 1 000 PLN | |
11777 |
1963 karnet - "700 LAT MIASTA ŻNINA". | Fi.1046 Mi.1190 |
| 25 PLN | |
11778 |
1963 "ORP ISKRA SZKOLI NOWE KADRY OFICERÓW MORSKICH" Gdynia, znaczek na ilustrowanej kopercie ostemplowany okolicznościowo 30.VI; temat - ŻAGLOWCE. | Fi.1051 Mi.1195 |
| 20 PLN | |
11779 |
1963 Europejska Wystawa Znaczków Sportowych, karnet będacy jednocześnie zaproszeniem na wystawę z bardzo rzadkim jako kasowanym okolicznościowo czarnodrukiem o niskim numerze 000040, większość ocalałych zaproszeń jest wypełniona i nosi więcej śladów zużycia. | Fi.1054 ND Mi.1210 ND |
| 480 PLN | |
11780 |
1963 M/S "Batory" - list lotniczy na dekoracyjnej papeterii, wysłany z agencji pokładowej 7.11 do Warszawy, podczas postoju statku w Nowym Jorku. | Fi.1058, 1235 Mi.1214, 1383 |
| 70 PLN | |
11781 |
1963 rocznik znaczków czystych (Fi.413.-). | Fi.1222-1308 Mi.1370-1456 |
| 290 PLN | |
11782 |
1963 100. rocznica Powstania Styczniowego, lewy dolny znaczek z błędem "uszkodzone R w TRAUGUTT - początkowa faza". | Fi.1222s Mi.1370 |
| 40 PLN | |
11783 |
| 60 PLN | |
11784 |
1963 "OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA KULTURA I SZTUKA NA ZNAKACH POCZTOWYCH", dekoracyjna całość przesłana 27.6 miejscowo w Warszawie. | Fi.1235, 1238 Mi.1383, 1386 |
| 20 PLN | |
11785 |
1963 "SESJA NAUKOWA 500-LECIA BITWY MORSKIEJ NA ZALEWIE WIŚLANYM" Elbląg, znaczek na ilustrowanej kopercie ostemplowany okolicznościowo 15.IX; temat - ŻAGLOWCE. | Fi.1240 Mi.1388 |
| 20 PLN | |
11786 |
| 100 PLN | |
11787 |
1963 100. rocznica Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, czworoblok w rzadszym układzie tete - beche połaczonych górą. | Fi.1244II Mi.1392 |
| 45 PLN | |
11788 |
1963 karty maksimum - gady i płazy, seria 12 sztuk; dobry stan zachowania (kilka kart z minimalnie słabszymi narożnikami); temat - FAUNA, PŁAZY, GADY. | Fi.1245-56 Mi.1393-1404 |
| 300 PLN | |
11789 |
1963 gady i płazy, dzielony znaczek za 40 gr. na karcie świątecznej wysłanej 23.3.1964 z Katowic, adresowana do Prezesa PZF Antoniego Łaszkiewicza, ciekawostka. | Fi.1246, 1237 Mi.1394, 1385 |
| 100 PLN | |
11790 |
1963 Gady i płazy, znaczek za 60 gr. bez napisów i nominału, wynik braku koloru czarnego, katalogowany w Michlu jedynie jako kasowany, wielka rzadkość, opisany zgodnie z zapisem w katalogu Michel i zagwarantowany Schmutz. | Fi.1248 MK1 Mi.1396 F |
| 1 200 PLN | |
11791 |
1963 gady i płazy, znaczek bez druku barwy czarnej - brak napisów i nominału, gwarancja Walisch. | Fi.1249s Mi.1397F |
| 480 PLN | |
11792 |
1963 Mistrzostwa Świata w szermierce, znaczek z błędem "dwukrotnie przerwana górna szpada". | Fi.1261B2 Mi.1409A |
| 15 PLN | |
11793 |
| 60 PLN | |
11794 |
1963 Drugi zespołowy lot kosmiczny, znaczek za 40 gr z błędem "kropka w 4" na kopercie FDC; gwarancja. | Fi.1267 B1 Mi.1415 |
| 30 PLN | |
11795 |
1963 drugi zespołowy lot kosmiczny, stemplowany arkusz z pustopolami na dolnym marginesie, w arkuszu znaczki z błędami B1, B2 i B4. | Fi.1268 Mi.1416 |
| 40 PLN | |
11796 |
1963 Drugi zespołowy lot kosmiczny, znaczek za 60 gr. z błędem "3 gwiazdki" na kopercie FDC; gwarancja. | Fi.1268 B1 Mi.1416 |
| 30 PLN | |
11797 |
1963 Drugi zespołowy lot kosmiczny, znaczek za 60 gr z błędem "0 uszkodzone z lewej" na kopercie FDC; gwarancja. | Fi.1268 B4 Mi.1416 |
| 30 PLN | |