Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 62. Volksrepublik Polen 1952-1989

4661

Fi.1268 B4
Mi.1416
30 PLN
4662

1963 drugi zespołowy lot kosmiczny, lewy dolny znaczek z błędem "3 gwiazdki".

Fi.1268s
Mi.1416
25 PLN
4663

1963 drugi zespołowy lot kosmiczny, lewy dolny znaczek z błędem "KOMOSIŁ".

Fi.1268t
Mi.1416
25 PLN
4664

1963 mistrzostwa Europy w koszykówce, znaczek za 40 gr. w parce, prawy z błędem na poz.2 "krótka stopa", gwarancja.

Fi.1270 B1
Mi.1418
25 PLN
4665

1963 "Mistrzostwa Europy w koszykówce", znaczek za 40 gr z błędem "krótka stopa" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.1270 B1
Mi.1418
30 PLN
4666

1963 Mistrzostwa Europy w koszykówce, seria na kopertach FDC.

Fi.1270-5
Mi.1418-23
10 PLN
4667

Fi.1270B1
Mi.1418
25 PLN
4668

1963 "Mistrzostwa Europy w koszykówce" znaczek za 60 gr z błędem "1863 zamiast 1963" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.1272 B1
Mi.1420
30 PLN
4669

1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, kompletna seria znaczków w arkuszach, w tym za: 60 gr. z błędem na poz.13 "dwóch pilotów"; 2,50 zł z błędem na poz.20 "uszkodzone O w POLSKIEGO"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1277-84
Mi.1425-32
600 PLN
4670

1963 XX lecie LWP, czworoblok znaczka za 60 gr., lewy górny z błędem na poz.13 "dwóch pilotów", gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.1279 B2
Mi.1427
120 PLN
4671

1963 20-lecie LWP, lewy znaczek z błędem "dwóch pilotów".

Fi.1279B2
Mi.1427
75 PLN
4672

Fi.1283 B1
Mi.1431
120 PLN
4673

Fi.1283 B1
Mi.1431
40 PLN
4674

Fi.1287 B1
Mi.1416
30 PLN
4675

1963 Wizyta radzieckich kosmonautów w Polsce, znaczek za 60 gr. z błędem "0 uszkodzone z lewej" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.1287 B4
Mi.1416
40 PLN
4676

1963 zdobywanie kosmosu, znaczek na papierze żeberkowanym od strony gumy, gwarancja Walocha.

Fi.1289
Mi.1437
15 PLN
4677

1963 zdobywanie kosmosu, znaczek z przesuniętym drukiem koloru czarnego (napisów) wchodzących juz na białą datę, po prawej dla porównania znaczek bez przesunięcia. Znaczek 3-kolorowy, więc przesunięcie nie daje dużych wizualnych efektów. Gwarancja.

Fi.1289
Mi.1437
70 PLN
4678

1963 zdobywanie kosmosu, narożny czworoblok znaczków za 30 gr. na papierze żeberkowanym pionowo, gwarancja.

Fi.1289x
Mi.1437
100 PLN
4679

1963 zdobywanie kosmosu, znaczek z usterką w postaci plamy przed sputnikiem.

Fi.1290
Mi.1438
15 PLN
4680

Fi.1290x
Mi.1438
40 PLN
4681

Fi.1294 B
Mi.1442
30 PLN
4682

1963 zdobywanie kosmosu, czworoblok znaczków za 1,55 zł., lewy dolny z błędem z poz.16 "wgięta kopuła", gwarancja Falkowski.

Fi.1295 B1
Mi.1443
40 PLN
4683

1963 zdobywanie kosmosu, lewy znaczek z błędem "wklęsła kopuła".

Fi.1295s
Mi.1443
25 PLN
4684

1963 zdobywanie kosmosu, parka znaczków z bloku.

Fi.1297+98
Mi.1445+46
60 PLN
4685

1963 konie polskie, znaczek z "schmitzdrukowym" zdwojeniem napisu "Polska".

Fi.1303 MK
Mi.1451
20 PLN
4686

1963 konie polskie, znaczek z lekko przesuniętym drukiem kolorów, gwarancja MK Walocha.

Fi.1307MK
Mi.1456
45 PLN
4687

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, blok na kopercie FDC.

Fi.Bl.27
Mi.Bl.29
120 PLN
4688

Fi.Bl.27
Mi.Bl.29
80 PLN
4689

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, blok na papierze szarobiałym z żółtawą gumą, UWAGA - są też różnice w ostrości rysunku i napisów.

Fi.bl.38 (27)
Mi.Bl.29
80 PLN
4690

1963 Zdobywanie kosmosu, blok z przeperforowanym górnym marginesem na kopercie FDC.

Fi.Bl.29I
Mi.Bl.31I
240 PLN
4691

1963 Zdobywanie kosmosu, blok czysty z przeperforowanym górnym marginesem.

Fi.Bl.40I (29)
Mi.Bl.31I
160 PLN
4692

1963 Zdobywanie kosmosu, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, na papierze żeberkowanym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Bl.29Ix
Mi.Bl.31I
200 PLN
4693

1963 Zdobywanie kosmosu, blok na papierze żeberkowanym, gwarancja i opis.

Fi.bl.40Ix B (29)
Mi.Bl.31I
240 PLN
4694

1963 Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, blok.

Fi.bl.27
Mi.Bl.29
65 PLN
4695

1963 "OPŁATA POCZTOWA ZRYCZAŁTOWANA" zawiadomienie o wykroczeniu - jazda rowerem bez świateł - wysłane 22.10 przez Milicję Obywatelską do kierownika internatu; niecodzienny walor.

30 PLN
4696

1963 list z wirnikiem propagandowym "OSTROŻNOŚĆ TO GWARANCJA BEZPIECZNEJ JAZDY".

10 PLN
4697

1963 ozdobna kartka okolicznościowa z Wystawy Filatelistycznej Poznań 1963 suche tłoczenie, kasownik w 30-lecie Ruchu Filatelistycznego w Wielkopolsce.

15 PLN
4698

1963 rocznik kopert FDC (bez Bl:27, 29I, 29II; Fi.141.-).

Fi.1222-1308
Mi.1370-1456
85 PLN
4699

1964 rocznik znaczków czystych (Fi. ponad 310.-).

Fi.1309-1411
Mi.1457-1560
190 PLN
4700

1964 IX Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Innsbrucku, znaczek za 30 gr z błędem "brak tasiemek przy numerze startowym" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.1310 B1
Mi.1458
20 PLN