30335 |
1921 znaczki dopłaty, makulatura, podwójny druk znaczka za 5 mk. na podwójnym druku znaczka za 2 mk. na białym średnim prążkowanym papierze., gwarancja. | Fi.D5/D3 P Dp |
| 120 PLN | |
30336 |
1921 znaczki dopłaty, makulatura, podwójny druk próby znaczka za 5 mk. na podwójnym druku próby znaczka za 2 mk., obie niekatalogowane w kolorze lilabrązowym na białym średnim gładkim obustronnie kratkowanym papierze, gwarancja. | Fi.D5/D3 P Dp |
| 250 PLN | |
30337 |
1921 znaczek dopłaty, druk obustronny znaczka za 20 mk. | Fi.D6B Dp Mi.P6A |
| 60 PLN | |
30338 |
1921 znaczki dopłaty, znaczek makulaturowy z drukiem podwójnym. | Fi.D6Dp |
| 70 PLN | |
30339 |
1921 zawiadomienie o nadejściu "listu rek(omendowanego). ameryk(ańskiego)", nadane 27.XII jako przesyłka polecona z poczty polowej nr.23 przydzielonej do Dowództwa Wojsk Litwy Środkowej w Wilnie, wysłane do Dowództwa 23 pułku ułanów Grodzieńskich, ponieważ jednak adresat został detaszowany do Warszawy, przesyłkę po opatrzeniu stosownymi adnotacjami: "Zwrot" i "Kursa w Warszawie" wraz ze stempelkiem "Szw(adron). Gosp(odarczy). 23 p. ułanów Grodzieńskich" zwrócono na pocztę polową, skąd 24.I.1922 przesyłkę dosłano do Warszawy; bardzo rzadka całość z praktycznie niedostępnego (być może nie zachowanego) wewnętrznego obiegu pocztowego instytucji wojskowych Litwy Środkowej; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 400 PLN | |
30340 |
1922 kartka pocztowa wysłana z Litwy Środkowej z Wilna 13.4.22 do Warszawy, ciekawy walor mimo słabego stanu. | Fi.37 |
| 120 PLN | |
30341 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, luzaki. | Fi.44-6A |
| 10 PLN | |
30342 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, oryginalnie kasowana seria cięta (Fi.360.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.44-47A Mi.44-47B |
| 400 PLN | |
30343 |
| 360 PLN | |
30344 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, luzak z serii. | Fi.44A |
| 15 PLN | |
30345 |
| 15 PLN | |
30346 |
1922 FDC - "otwarcie Sejmu Litwy Środkowej", znaczki dostępne w sprzedaży 1.II (wartość 50 Mk. wprowadzono do obiegu 1.III), ostemplowane w pierwszym dniu obiegu na oficjalnej kopercie Sejmu, grzecznościowo poleconej, zwraca uwagę niski numer polecenia; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.44B, 45B, 47B Mi.44A, 45A, 47A |
| 1 000 PLN VERKAUFT | |
30347 |
1922 NOWA WILEJKA - rzadkie oryginalne ostemplowanie Litwy Środkowej, otwarcie Sejmu, znaczek za 25 mk. pięknie i oryginalnie skasowany w Nowej Wilejce, gwarancja Krawczyk | Fi.45B Mi.45A |
| 150 PLN | |
30348 |
1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 25 mk., gwarancja Miszczak. | Fi.45P |
| 120 PLN | |
30349 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, podwójny druk niekatalogowanej próby znaczka za 50 mk. w kolorze granatowym, na cienkim gazetowym papierze, gwarancja Schmutz. | Fi.46 P |
| 350 PLN | |
30350 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze fioletowym, na cienkim papierze (nakład 200 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.46 P3 |
| 200 PLN | |
30351 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze zielonym, na cienkim papierze (nakład 100 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.46 P4 |
| 250 PLN | |
30352 |
1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk., gwarancja Miszczak. | Fi.46P |
| 120 PLN | |
30353 |
| 120 PLN | |
30354 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 75 mk. w kolorze poarańczowobrązowym, na cienkim papierze (część z nakładu 150 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.47 P1 |
| 250 PLN | |
30355 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, narożnik arkusza znaczka za 75 mk., załamanie brzegu podczas perforacji spowodowało powstanie znaczków o fantazyjnym kształcie, gwarancja. | Fi.47B MK Mi.47A |
| 300 PLN | |
30356 |
1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 75 mk., gwarancja Miszczak. | Fi.47P |
| 120 PLN | |