29122 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. z częściowym "abklatschem" nadruku na odwrocie, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.27a Mi.26 |
| 250 PLN | |
29123 |
1918 drugie wydanie lubelskie, brzegowe uszkodzenie nadruku, gwarancja. | Fi.27a Mi.26 |
| 40 PLN | |
29124 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja. | Fi.27a Mi.26 |
| 40 PLN | |
29125 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 21 z brzegowym nie dodrukiem nadruku, znaczek bez gumy, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.27a Mi.26 |
| 15 PLN VERKAUFT | |
29126 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | Fi.27a Mi.26 |
| 40 PLN | |
29127 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Schmutz. | Fi.27a Mi.26 |
| 15 PLN | |
29128 |
| 2 600 PLN | |
29129 |
1918 drugie wydanie lubelskie, kasowany znaczek za 50/60 hal. z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja. | Fi.27a B5 Mi.26 |
| 50 PLN | |
29130 |
1918 drugie wydanie lubelskie, lewy znaczek z silnym uszkodzeniem brzegowym nadruku, prawy znaczek z błędem "brak kropki po HAL", znaczki zasmarowane farbą drukarską, gwarancja Schmutz. | Fi.27aB5 Mi.26 |
| 200 PLN | |
29131 |
1918 drugie wydanie lubelskie, makulaturowy czworoblok zasmarowany obustronnie farbą drukarską, dolny lewy znaczek z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja Schmutz. | Fi.27aB5 Mi.26 |
| 260 PLN | |
29132 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 36 z błędem "szczątkowa kropka po HAL", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.27aB5 Mi.26 |
| 40 PLN | |
29133 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "zniekształcona litera S", gwarancja Schmutz. | Fi.27aB8 Mi.26 |
| 35 PLN VERKAUFT | |
29134 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. z odwróconym nadrukiem (Fi.400.-), gwarancja Jungjohann BPP. | Fi.27a No Mi.26 |
| 320 PLN | |
29135 |
1918 drugie wydanie lubelskie, trzydziestoblok znaczków za 50/60 hal. z nadrukiem odwróconym; arkusz znaczka podstawowego był w momencie druku nieco zmarszczony, po rozprostowaniu dwa górne rzędy nadruków "odjechały" ku górze i odstęp między drugim i trzecim rzędem nadruków zwiększa się ku prawej; to unikalny błąd; dodatkowo trzydziestoblok zawiera trzy znaczki z brzegowym niedodrukiem lewej części nadruku i błędy: na poz.3 "uszkodzone K", na poz.6 "lewa gwiazdka 9 promienna", na poz.7 i 16 "brak kropki po HAL", na poz.9 "HAI zamiast HAL", na poz.12 "prawa gwiazdka zniekształcona", na poz.14 "niższe L i uszkodzone Z" i na poz.25 "krótsze A", w sumie osiem błędów; nie uwzględniając dodatkowej wyceny błędów, rozsuwania się nadruków ani usterek brzegowych, walor ma wysoką cenę katalogową (Fi.12000.-) gwarancja Mikulski, Berbeka. | Fi.27a No B |
| 8 400 PLN | |
29136 |
| 700 PLN | |
29137 |
| 320 PLN | |
29138 |
| 1 000 PLN | |
29139 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | Fi.29 Mi.28 |
| 40 PLN | |
29140 |
1918 drugie wydanie lubelskie, nienotowana dotąd połówka znaczka za 90 hal. na wycinku z koperty firmowej unieważniona prowizorycznym kasownikiem Dąbrowy Polskiej w dniu 10.II; w PZP str.757 odnotowano użycie 10.III. w Dąbrowie połówki znaczka o tym nominale bez przedruku, sygnatura firmowa, gwarancja Krawczyk. | Fi.29 Mi.28 |
| 250 PLN | |
29141 |
| 20 PLN | |
29142 |
| 20 PLN | |
29143 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku. | Fi.29 Mi.28 |
| 20 PLN | |
29144 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z błędem z poz.30 "brak liter TA (a nawet ZTA), reszta rysunku zniekształcona", gwarancja Gryżewski. | Fi.29 B10 Mi.28 |
| 40 PLN | |
29145 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 40 z brzegowym nie dodrukiem nadruku "rak liter TA", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.29B10 Mi.28 |
| 35 PLN | |
29146 |
| 250 PLN | |
29147 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, gwarancja Schmutz. | Fi.29No Mi.28K |
| 650 PLN | |
29148 |
| 600 PLN | |
29149 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 5 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędami na poz.31 "uszkodzone litery "P w POCZTA, oraz P i O w POLSKA", kilka drobnych pęknięć na gumie, sygnatura firmowa Marwiński, gwarancja i opis pozycji Mikstein. | Fi.31 Mi.30 |
| 2 400 PLN | |
29150 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.90 pięknie skasowany w Cieszynie dwujęzycznym datownikiem prowizorycznym, gwarancja i opis Jungjohann BPP. | Fi.32I Mi.31 |
| 200 PLN VERKAUFT | |
29151 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 43, dwie podlepki i lekkie załamanie papieru, gwarancja. | Fi.32I Mi.31 |
| 160 PLN | |
29152 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 44 z błędem "cienkie Z", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.32IB1 Mi.31 |
| 550 PLN | |
29153 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 16, piękny stan, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 700 PLN | |
29154 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE poz.14 z małą usterką "zalany romb", lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 320 PLN | |
29155 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 45, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 450 PLN | |
29156 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 31 - silne uszkodzenie liter P, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 800 PLN | |
29157 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 15 - uszkodzone litery P, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 800 PLN | |
29158 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z rzadkim nadrukiem formy IIE z poz. 17, gwarancja. | Fi.32II Mi.31 |
| 380 PLN | |
29159 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 33, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 600 PLN | |
29160 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE z błędem na poz.24 "pęknięta litera K", skasowany grzecznościowo w Sanoku, gwarancja Mikstein, z opisem pozycji Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 350 PLN | |
29161 |
1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.1 w bardzo ładnym stanie, gwarancja Gryżewski, sygnowany SM i z opisem Mikstein. | Fi.33 Mi.32 |
| 1 250 PLN | |