31268 |
1943 całostka z ilustracją. | Fi.Cp19 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
31269 |
1943 znaczki dopłaty. | Fi.D2 |
| 10 PLN | |
31270 |
| 300 PLN | |
31271 |
1943 drzeworyt autorstwa Edmunda Pichella wycięty z pocztówki; na odwrocie napis POCZTÓWKA i fragment kasownika okolicznościowego; gwarancja Falkowski. | |
| 40 PLN | |
31272 |
1943 dwubarwna rzadka świąteczna karta pocztowa ozdobiona grafiką, z napisem POCZTÓWKA i wydrukowanym na odwrocie tekstem życzeń, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 250 PLN | |
31273 |
1943 karta ozdobiona rzadko spotykaną grafiką związaną z 15 pułkiem piechoty "Wilków"; czysta w dobrym stanie zachowania (punktowe przebarwienia). | |
| 300 PLN | |
31274 |
1943 dość dużego formatu grafika w formie karnetu, przedstawiająca zamek w Łucku (jeden z największych na terenach RP) i herb miasta; doskonały stan zachowania. | |
| 600 PLN | |
31275 |
1943 Syrena walczącej Warszawy, kontrolna odbitka drzeworytu z podpisem autora - Stefana Michalskiego, przedstawiająca rzeźbę Syreny Warszawskiej w hełmie, zrzucającą z ramion żołnierski płaszcz skrywający nagi miecz, dłuta wybitnego rzeźbiarza ppor. Stanisława Horno-Popławskiego, jeńca obozu - przed wojną profesora rzeźby na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie, w obozie zorganizowano dla niego nawet pracownię rzeźbiarską w której powstało wiele rzeźb, szkiców i projektów, zrealizowane prace przeznaczono głównie do kaplicy obozowej; grafika ta została wykorzystana jako wzór dla znaczka i znaku opłaty do całostek dla Poczt Międzyobozowych w Niemczech; unikalny walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 4 000 PLN | |
31276 |
1943 grafika obozowa "Warszawa". | |
| 80 PLN | |
31277 |
1943 kartka z grafika obozową. | |
| 80 PLN | |
31278 |
| 80 PLN | |
31279 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, odbitka górnej części bloku. | |
| 20 PLN | |
31280 |
1943 Merkury, rzadka winietka obozowa. | |
| 140 PLN | |
31281 |
1943 portret prawdopodobnie ppor.Tadeusza Jakubowskiego, wykonany 7.10.43 ołówkiem na żółtawym kartonie (90x117 mm), sygnowany. | |
| 1 600 PLN | |
31282 |
1943 legitymacja "Koła Polskiej YMCA" z numerem 45 wydana 12.II.1942 na nazwisko ppor.Tadeusza Jakubowskiego, zawiera wpisy na kolejne lata do roku 1945 włącznie; dekoracyjna forma graficzna, na okładce wykonane drzeworytem artystyczne godło YMCA z orłem; niepowtarzalna pamiątka obozowej epopei polskiego żołnierza; doskonały stan zachowania. | |
| 1 200 PLN | |
31283 |
1943 emblemat Koła Lekarzy Weterynarii odciśnięty na karcie z dopisanym nazwiskiem ppor.Surak Kazimierz. | |
| 500 PLN | |
31284 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 80 PLN | |
31285 |
1944 rocznica bitwy o górę św. Anny i III powstania śląskiego, karnet pamiątkowy ozdobiony suchym tłoczeniem; gwarancja. | Fi.24 |
| 200 PLN | |
31286 |
1944 80 rocznica założenia Międzynarodowego Czerwonego Krzyża - "MIŁUJ BLIŹNIEGO SWEGO", znaczki z hetmanem Stefanem Czarneckim i wydania obiegowego w kolorze ciemnoczerwonym, na karcie skasowane 22.VIII czerwonym stemplem okolicznościowym; temat - CZERWONY KRZYŻ; gwarancja. | Fi.29, 36b |
| 40 PLN | |
31287 |
1944 wydanie obiegowe, czworoblok znaczka za 5 fen. ostemplowany 19.IV kasownikiem okolicznościowym "WILNO 19.IV.1919"; gwarancja Krawczyk. | Fi.36 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
31288 |
1944 "DRUK BEZPŁATNY KSP" - K(siążka) S(ama) P(rzychodzi) - zawiadomienie z biblioteki o możliwości odebrania zamówionej książki; stronę adresową wykorzystano ponownie, po naklejeniu znaczka ostemplowano go okolicznościowo; gwarancja. | Fi.36 |
| 150 PLN | |
31289 |
1944 odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.36 |
| 35 PLN | |
31290 |
1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44. | Fi.36 |
| 70 PLN | |
31291 |
1944 wydanie obiegowe, znaczek w kolorze brązowoczerwonym na druku bibliotecznym przesłanym 14.IV, karta z napisem POCZTÓWKA; gwarancja Krawczyk. | Fi.36a |
| 120 PLN | |
31292 |
1944 wydanie obiegowe, parka pionowa znaczków w kolorze brązowoczerwonym na świątecznej pocztówce wysłanej 8.IV; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.36a |
| 200 PLN | |
31293 |
1944 150 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek za 10+40 f. na wycinku z kasownikiem okolicznościowym, gwarancja. | Fi.37 |
| 30 PLN | |
31294 |
1944 150 rocznica Powstania Kościuszkowskiego - znaczki przedstawiające kosynierów i Tadeusza Kościuszkę ostemplowane 4.IV w rocznicę bitwy pod Racławicami kasownikiem okolicznościowym "RACŁAWICE" na pocztówce ozdobionej drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski, w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze; minimalne przebarwienia; gwarancja. | Fi.37, 30 |
| 150 PLN | |
31295 |
1944 Święto 3 Maja, list polecony przesłany 3.V w pierwszym dniu obiegu znaczka, na odwrocie kasownik odbiorczy; gwarancja Schmutz. | Fi.38 |
| 120 PLN | |
31296 |
1944 Święto 3 Maja, znaczek ostemplowany 3.V na karcie z okolicznościowym suchym tłoczeniem z okazji 150 rocznicy Konstytucji Majowej; gwarancja. | Fi.38 |
| 120 PLN | |
31297 |
1944 Święto 3 Maja, znaczek ostemplowany 3.V na karcie ozdobionej mapą Polski usypaną z piasku!!! z zaznaczonymi głównymi rzekami i polskim morzem, dodatkowo suchym tłoczeniem z Matką Boską z Dzieciątkiem; niecodzienne i rzadkie patriotyczne wydawnictwo; gwarancja. | Fi.38 |
| 360 PLN | |
31298 |
1944 odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.38 |
| 35 PLN | |
31299 |
1944 Święto Morza, znaczek skasowany okolicznościowo 29.VI na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającym polski niszczyciel ORP "Błyskawica"; słabszy stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.40 |
| 60 PLN | |
31300 |
1944 odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.40 |
| 35 PLN | |
31301 |
1944 kartka z grafiką obozową. | Fi.40 |
| 80 PLN | |
31302 |
1944 grafika, na froncie napis POCZTÓWKA, stempel pierwszego dnia obiegu Święta Morza. | Fi.40 |
| 30 PLN | |
31303 |
1944 Rok Olimpijski, ozdobna kartka z tłoczeniem z podobizną marszałka j. Piłsudskiego. | Fi.41 |
| 120 PLN | |
31304 |
1944 Rok Olimpijski, kasowane znaczki za 10 f. w kolorze czerwonym o ciemniejszym i jasnym odcieniu, gwarancja. | Fi.41 |
| 50 PLN | |
31306 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek na specjalnej sucho tłoczonej ozdobnej karcie Związku Wojskowych Klubów Sportowych z kółkami olimpijskimi i proporczykami klubów, ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.41 |
| 300 PLN | |
31307 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria znaczków skasowanych okolicznościowo 20.VIII w pierwszym dniu obiegu na karcie z pamiątkowym suchym tłoczeniem; dekoracyjne wydawnictwo; gwarancja. | Fi.42-44 |
| 250 PLN | |
31308 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria czysta, gwarancja. | Fi.42-44 |
| 50 PLN | |