30983 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 12 gr - frankatura wielokrotna, list w specjalnej kopercie "Technisches Hauptamt LEMBERG" wysłany 3.3.1944 ze Lwowa do Krakowa, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.U28 |
| 80 PLN | |
30984 |
1943 miejscowy list urzędowy z Reichshof na kopercie urzędowej GG. | Fi.U31 |
| 30 PLN | |
30985 |
1943 karta pocztowa z Rumunii, wysłana 21.I z Bukaresztu do Woli Justowskiej, zwraca uwagę nietypowy stempel cenzury rumuńskiej z datownikiem, cenzura Wehrmachtu. | |
| 100 PLN | |
30986 |
1943 listownik (część na odpowiedź) wysłany 17.9 z Rymanowa do Oflagu IIE, ładna odbitka kasownika nadawczego "RYMANOW ÜBER KROSNO" z wyróżnikiem "b"; stempelek cenzury obozowej nr.1, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
30987 |
1943 kartka polecona z Włodawy 15.XII.43, dziury. | |
| 20 PLN VERKAUFT | |
30988 |
1943 czysta koperta do telegramów, wymiary 160 x 90 mm, sygnatura (H.K.8.43 30000000); bardzo dobry stan zachowania. | |
| 30 PLN VERKAUFT | |
30989 |
1944 stempel okolicznościowy z Krakowa. | Fi.37 |
| 10 PLN | |
30990 |
1944 przekaz paczkowy z Warszawy do Tomaszowa. | Fi.77, 113 |
| 180 PLN | |
30991 |
| 50 PLN | |
30992 |
1944 polecony list ekspresowy z Warszawy 8.1.44 przez Marię Jakubowską do Lizbony na tzw. "adres konspiracyjny", następnie został przesłany do płk. dypl. Wiktora Jakubowskiego, artylerzysty pracownika GISZ, pod zalepka cenzury brytyjskiej przylepiono informację o zmianie adresu zwrotnego, u góry koperta zalepiona ze stemplami cenzury Wehrmachtu OKW, na odwrocie stempel wirnikowy LISBOA-CENTRAL 21.1.44. Ciekawy list ekspresowy bardzo rzadko spotykany w tzw. przesyłkach na adres konspiracyjny. | Fi.86, 110 |
| 170 PLN | |
30993 |
1944 55 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 15.VII w Warszawie. | Fi.117-19 |
| 10 PLN | |
30994 |
1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; bardzo dobry stan zachowania (arkusze lekko przesuszone). | Fi.117-119 |
| 250 PLN VERKAUFT | |
30995 |
| 40 PLN | |
30996 |
1944 wydanie z dopłatą na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria ostemplowana 26.X, na białym kartonie, kasownikiem okolicznościowym z okazji 5 rocznicy powstania GG; na końcach ząbków minimalne przebarwienia. | Fi.120-124; 38 |
| 30 PLN | |
30997 |
| 120 PLN | |
30998 |
| 150 PLN | |
30999 |
1944 5 rocznica utworzenia GG, dwie odmiany koloru znaczków za 10+10 zł. ostemplowane datownikami obiegowymi. | Fi.125a, b |
| 250 PLN | |
31000 |
1944 kartka nadana z agencji pocztowej w Czarnocinie Piotrowskim przez Miechów do Skierniewic. | Fi.Cp9 |
| 80 PLN | |
31001 |
| 40 PLN | |
31002 |
| 60 PLN | |
31003 |
1944 kartka z Polskiego Komitetu Opiekuńczego w Miechowie wysłana z Krakowa do Polskiego Czerwonego Krzyża, rzadsza sygnatura I.44. | Fi.Cp9c |
| 100 PLN | |
31004 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa karta o sygnaturze I.44 z powtarzalną usterką występującą w części nakładu "uszkodzony górny szeryf litery E w POSTKARTE" (Fi.120.-), czysta; gwarancja. | Fi.Cp9c z Mi.P12/03 |
| 80 PLN | |
31005 |
| 40 PLN | |
31006 |
| 140 PLN | |
31007 |
1944 portret A.Hitlera, karta pocztowa wysłana 25.10 z Łowicza do Poznania (Mi.36 euro). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 60 PLN | |
31008 |
1944 portret A.Hitlera, karta pocztowa wysłana 27.10 z Nowego Targu do Częstochowy. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 50 PLN | |
31009 |
1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana 20.12 z miejscowości Sanka do Milanówka, znak opłaty unieważniony w Krakowie stemplem wirnikowym; słabszy stan zachowania (Mi. 36 euro). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 30 PLN | |
31010 |
1944 całostka z sygnaturą II.44. | Fi.Cp10 |
| 10 PLN | |
31011 |
| 7 800 PLN | |
31012 |
1944 znaczki urzędowe II i III wydanie, 10 + 50 + 24 gr - frankatura mieszana, ładnie frankowany list polecony wysłany 13.3 z urzędu Kraków 11 do Berlina; pieczęć nagłówkowa nadawcy; kasownik odbiorczy na odwrocie 15.3; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.U18, U24, U31 |
| 140 PLN | |
31013 |
1944 "Jugend auf Meer!" (młodzież na morze!), efektowny kasownik propagandowy na widokówce wysłanej 23.2 z Królewca do Częstochowy; bardzo dobry stan zachowania; temat - OKRĘTY. | Mi.785 |
| 200 PLN | |
31014 |
1944 kartka polecona z Miechowa 19.V.44, dziury. | |
| 20 PLN | |
31015 |
1944 kartka polecona z Ciężkowic 13.IV.44, dziury. | |
| 20 PLN | |
31016 |
1944 znaczek ze stemplem okolicznościowym 5. rocznicy utworzenia GG. | |
| 10 PLN | |
31017 |
| 10 PLN | |
31018 |
1945 kasownik okolicznościowy z Krakowa na widokówce propagandowej. | Fi.32 |
| 15 PLN | |
31019 |
1945 ORGANIZACJA TODT - Oberbauleitung Merkur (Kraków), list Polki przymusowo pracującej w tej paramilitarnej formacji zajmującej się budową obiektów wojskowych, zarówno na terenach okupowanych jak i III Rzeszy, ofrankowana koperta listu do Wieliczki wysłana 8.I za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 47874, która po opatrzeniu jej datownikiem przekazała przesyłkę do najbliższego urzędu pocztowego GG w Nowym Sączu, skąd 9.1 wysłano ją do adresata zwykłą drogą pocztową; czerwona pieczęć listowa poczty polowej; niezwykle ciekawy, bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.78 |
| 600 PLN | |
31020 |
1945 całostka Rzeszy użyta na terenie GG!!! karta wysłana z Łowicza 12.1 w ostatnich dniach jego okupacji (miasto wyzwolono 18.I) do miejscowości Sobaków, datownik nadawczy bardzo dobrze odciśnięty; niespotykany walor w idealnym stanie zachowania. | Mi.P314II |
| 120 PLN | |
31589 |
1940 Oflag IIC - listownik część na odpowiedź, przesłana 7.X z Krakowa. | |
| 20 PLN | |