30535 |
1930 Ziemie Zachodnie, list urzędowy wysłany 2.8 ze Słońska (Sonnenburg) do miejscowości Czarnów (Tschernow), zwrócony do nadawcy. | Mi.D115, D117 |
| 35 PLN | |
30536 |
1939 Ziemie Północne, list wysłany 27.8 z Olsztynka (Hohenstein) do Bytomia (Beuthen), znaczki ostemplowane kasownikiem okolicznościowym przedstawiającym mauzoleum bitwy pod Tannenbergiem w 1914 roku. | Mi.512, W69 |
| 40 PLN | |
30537 |
1939 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa sygn. 39-128-1-B3, wysłana 4.4 z Gliwic do Świdnicy (Schweidnitz). | Mi.P236 |
| 20 PLN | |
30538 |
1939 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa, ostemplowana okolicznościowo 9.2 w Dusznikch (Bad Reinerz) i wysłana do Lądku (Bad Landeck). | Mi.P274/05 |
| 50 PLN | |
30539 |
1939 mieszana frankatura ze znaczkiem radzieckim na kartce ze Złoczowa 12.XII.39 do Lwowa, stempel cenzury radzieckiej (?), przesyłka o charakterze filatelistycznym. | |
| 100 PLN | |
30540 |
1939 mieszana frankatura ze znaczkiem radzieckim na liście poleconym ze Złoczowa 11.XI.39 do Lwowa, radziecki stempel odbiorczy na froncie, przesyłka o charakterze filatelistycznym. | |
| 100 PLN | |
30541 |
| 100 PLN | |
30542 |
| 100 PLN | |
30543 |
1940 Obszary anektowane przez Litwę - wydanie okolicznościowe z okazji przyłączenia Wilna do Litwy, będąca w obiegu na terenach okupacji litewskiej seria czysta. | Fi.AnL.27-29 Mi.443-45 |
| 60 PLN | |
30544 |
1940 Alzacja, Lotaryngia i Luksemburg - wydania dla terenów okupowanych, nadruki Elsass, Lothringen i Luxemburg na znaczkach serii obiegowej z prezydentem Paulem von Hindenburg, obiegowe serie czyste na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", piękny stan. | Mi.1-16, 1-16, 1-16 |
| 150 PLN | |
30545 |
1940 niemiecka okupacja Luksemburga, wydanie przedrukowe na znaczkach luksemburskich, seria na trzech koperta listów poleconych, wysłanych 20.12 z Luksemburga do Monachium, kasowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.17-32 |
| 60 PLN | |
30546 |
1940 list do Kielc, wysłany z wytwórni koniaków STOCK w Bielsku, zwraca uwagę "składana" opłata, list ofrankowany jednym znaczkiem za 12 fen wysłano 1.1, z niejasnych przyczyn przesyłkę zwrócono do nadawcy, gdzie po dofrankowaniu (kolejny znaczek za 12 fen) została wysłana ponownie 5.1; niespotykana całość w bardzo dobrym stanie zachowania, ciekawostka!!! | Mi.519 |
| 200 PLN | |
30547 |
1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, list polecony wysłany 6.2 ze Lwowa do Warszawy, znaczki skasowane sowieckim datownikiem, polski stempelek polecenia, na odwrocie zalepka i stempelki cenzury niemieckiej, a także kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania (koperta z niewielkim ubytkiem). | Mi.681, 594 |
| 500 PLN | |
30548 |
1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, list ofrankowany 3 znaczkami po 30 kop. z serii upamiętniającej "wyzwolenie" połowy terytorium Polski przez Sowietów, wysłany 12.12 z Przemyślan do miejscowości Stare Sioło, kasownik odbiorczy z 16.12; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | Mi.736 |
| 500 PLN | |
30549 |
| 40 PLN | |
30550 |
1940 Obszary anektowane przez Niemcy, karta pocztowa wysłana 7.8 z Łodzi (Litzmannstadt) do Poznania, ładnie odbity wirnik propagujący działalność Niemieckiego Czerwonego Krzyża; temat - CZERWONY KRZYŻ. | Fi.AnNCp3 Mi.P226I |
| 40 PLN | |
30551 |
1940 Obszary anektowane przez Niemcy, karta pocztowa (część z opłaconą odpowiedzią) wysłana 17.III z Sosnowca do Uniwersytetu im. J.Piłsudskiego w Warszawie, znak opłaty skasowany polskim przedwojennym datownikiem; temat - PIŁSUDSKI. | Mi.P229IF |
| 40 PLN | |
30552 |
1940 Obszary anektowane przez Niemcy, koperta z listem wysłany 8.II z Łodzi do Stalagu XVIIc, prowizoryczny kasownik nadawczy (polski przedwojenny wirnik), stempelki cenzury: okrągły cenzora nr.18 i "Geprüft" z dopisaną czerwoną kredką dużą literą "K"; ładna całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 200 PLN | |
30553 |
1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, sowiecka całostka wysłana 27.III ze Lwowa do Krakowa, znak opłaty skasowany polskim przedwojennym wirnikiem; idealny stan zachowania. | |
| 300 PLN | |
30554 |
1940 kartka z Ołomuńca do Gotenhafen. | |
| 10 PLN | |
30555 |
1940 całostka wydania obiegowego. | |
| 10 PLN | |
30556 |
1940 list z Lindenbrück (Dziewierzewa) do Lipska. | |
| 45 PLN | |
30557 |
1941 Obszary anektowane przez Niemcy, list wysłany 7.V z Bełchatowa do Łodzi, znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym - polskim przedwojennym datownikiem; brak tylnej klapy koperty. | Mi.519 |
| 20 PLN | |
30558 |
1941 Obszary anektowane przez Niemcy, list wysłany 19.9 z Poznania do Nałęczowa, przeadresowany do Dęblina, ładna odbitka wirnika propagandowego. | Fi.AnN8 Mi.519 |
| 40 PLN | |
30559 |
1941 Obszary anektowane przez Niemcy, widokówka wysłana 18.12 z Bydgoszczy do Lubska (Sommerfeld). | Mi.748 |
| 35 PLN | |
30560 |
1941 kartka lotnicza z Królewca do Berlina. Na awersie piwnice z beczkami wina. | Mi.806-9 |
| 28 PLN | |
30561 |
1941 Protektorat Czech i Moraw, podwójna karta pocztowa, czysta. | Mi.P13 |
| 50 PLN | |
30563 |
1941 list miejscowy z Janowa. | |
| 10 PLN | |
30564 |
1941 kartka z Horni Zahor do Duisburga. | |
| 10 PLN | |
30565 |
1941 list urzędowy z Löslau do Marklowic koło Rybnia, stempel niemieckiej cenzury. | |
| 10 PLN | |
30566 |
1941 nie dopuszczona do obiegu całostka ukraińska z nadrukiem "Kołomyja", bardzo rzadkie. | |
| 700 PLN | |
30567 |
1941 druk firmowy opłacony frankaturą mechaniczną z Rybnika. | |
| 45 PLN | |
30568 |
1941 list polecony z Iwankowca 14.5.41 do Schurgast (Skorogoszcz, opolskie) hitlerowskiego obozu pracy przymusowej, bardzo rzadki list wysłany miesiąc przed inwazją wojsk niemieckich na ZSRR, stemple cenzury , na odwrocie stemple odbiorcze. | |
| 900 PLN | |
30569 |
1942 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ostland", list polecony, wysłany 12.5 za pośrednictwem Deutsche Dienspost Ostland z Rygi; zalepka i stempelki cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.OkN8, 14 |
| 120 PLN | |
30570 |
1942 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ukraine", list polecony wysłany 24.6 za pośrednictwem Deutsche Dienspost Ukraine z Łucka do Góry Kalwarii, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (koperta nieznacznie uszkodzona przy otwieraniu). | Fi.OkN 21, 24, 30, 3 Mi.1, 4, 10, 11 |
| 300 PLN | |
30571 |
1942 Okupacja niemiecka w Rosji - Psków, polecona karta pocztowa (wezwanie urzędowe) opłacona znaczkiem poczty miejskiej, przesłana miejscowo 10.1. | Mi.11x |
| 200 PLN | |
30572 |
1942 wydanie z dopłatą na Czerwony Krzyż. | Mi.111-2 |
| 15 PLN | |
30573 |
1942 Obszary anektowane przez Niemcy, czworoblok znaczków rzadkiej odmiany z gumą prążkowaną pionowo na liście poleconym (nieznacznie przefrankowanym), wysłanym 25.8 z Poznania do Krakowa, kasownik odbiorczy na odwrocie (same znaczki kasowane - Mi.112 euro); całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.813x |
| 200 PLN | |
30574 |
1942 Obszary anektowane przez Niemcy, ładnie frankowany list ekspresowy wysłany 8.7 z Poznania do Warszawy; kasownik odbiorczy na odwrocie; efektowna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - KOŃ. | Mi.814, KZ41, 513 |
| 120 PLN | |
30575 |
1942 książeczka składkowa ubezpieczenia "Invalidenversicherung". | |
| 40 PLN | |