Poz# | Bilder | Beschreibung | Katalog | Features | Aktueller Preis |
---|---|---|---|---|---|
22623 |
1924 duży orzeł na tarczy barokowej, znaczek z obiegu pocztowego. | Fi.180 Mi.199 |
| 30 PLN | |
22624 |
1924 duży orzeł na tarczy barokowej, próba znaczka za 100000 mk., kreślona, gwarancja Schmutz. | Fi.180 nz Mi.199 |
| 200 PLN | |
22625 |
1924 duży orzeł na tarczy barokowej, cięta próba kreślona czerwonym tuszem. | Fi.180nz Mi.199U |
| 120 PLN | |
22626 |
1924 duży orzeł na tarczy barokowej, parka prób znaczka za 2.000.000 mk., kreślona, gwarancja Schmutz. | Fi.181 nz Mi.200 |
| 400 PLN | |
22627 |
1924 duży orzeł na tarczy barokowej, parka ciętych prób kreślonych czerwonym tuszem. | Fi.181nz Mi.200U |
| 240 PLN VERKAUFT | |
22628 |
1924 orzeł na tarczy barokowej, luzaki z serii. | Fi.182, 184, 186, 19 |
| 10 PLN | |
22629 |
1924 Orzeł w wieńcu, zestaw dziesięciu prób znaczków w kolorze definitywnym w tym rzadziej spotykane nominały 25, 30 i 40 gr., bardzo rzadkie jako niekreślone, każdy gwarancja Schmutz. | Fi.182-87, 189-92 P Mi.201-06, 207-10 U |
| 4 200 PLN | |
22630 |
1924 znaczek z dziurkowaniem firmowym. | Fi.183 Mi.202 |
| 15 PLN | |
22631 |
1924 Orzeł w wieńcu, znaczek za 2 gr. z błędem "dziurawy wieniec", gwarancja. | Fi.183 B Mi.202 |
| 200 PLN | |
22632 |
1924 Orzeł w wieńcu, marginesowa próba znaczka za 2 gr. w kolorze definitywnym, rzadka jako niekreślona, sygnowana S.Kski P, gwarancja Schmutz. | Fi.183 P Mi.202 |
| 350 PLN | |
22633 |
1924 Orzeł w wieńcu, dwie próby znaczków za 2 gr., szarobrązowa i czerwonobrązowa, obie rzadsze jako niekreślone, gwarancja Szczerban, obie. | Fi.183 P Mi.202 |
| 600 PLN | |
22634 |
1924 list polecony z Krakowa 24.XII.24 do Wiednia. | Fi.183, 185, 188 |
| 50 PLN | |
22635 |
1924 orzeł w wieńcu, niekatalogowana próba bez kreślenia czerwonym tuszem w kolorze odbiegającym od barwy definitywnwj, gwarancja Berbeka. | Fi.183P Mi.202 |
| 450 PLN | |
22636 |
1924 Orzeł w wieńcu, dwie próby znaczków za 3 gr., jasnopomarańczowa na cienkim papierze i pomarańczowa na średnim, kreślone, gwarancja. | Fi.184 P Mi.203 |
| 450 PLN | |
22637 |
1924 kartka (druk) z Lublina 21.V.24 do Tarnowa. | Fi.185 Mi.203 |
| 15 PLN | |
22638 |
1924 miejscowy list z Żerkowa 3.12.1924 do Warszawy. | Fi.185, 186 Mi.204, 205 |
| 10 PLN | |
22639 |
1924 list polecony z Białobrzegów 1.VI.24 do Radomia, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.185, 190 Mi.204, 209 |
| 25 PLN | |
22640 |
1924 Orzeł w wieńcu, próba znaczka za 10 gr. w kolorze definitywnym na cienkim papierze, ledwo widocznie kreślona, sygnowana, gwarancja. | Fi.186 P Mi.205 |
| 200 PLN | |
22641 |
1924 Orzeł w wieńcu, próba znaczka za 10 gr. w kolorze definitywnym na średnim papierze, kreślona, sygnowana, gwarancja. | Fi.186 P Mi.205 |
| 200 PLN | |
22642 |
1924 list polecony z małej miejscowości miejscowości Świr (dzisiaj na Białorusi) 2.X.24 do USA. | Fi.186, 192 Mi.205, 211 |
| 60 PLN | |
22643 |
1924 Orzeł w wieńcu, próba znaczka za 15 gr. w kolorze definitywnym na cienkim papierze, kreślona, sygnowana s.Kski, gwarancja. | Fi.187 P Mi.206 |
| 200 PLN | |
22644 |
1924 miejscowy list polecony z Jadowa, koperta przycięta z lewej strony. | Fi.187, 188 |
| 15 PLN | |
22645 |
1924 list z Łodzi 18.X.24 do Warszawy. | Fi.188 Mi.207 |
| 10 PLN | |
22646 |
1924 Orzeł w wieńcu, 20 gr - frankatura wielokrotna, zagraniczny list polecony wysłany 17.3.1926 z Lidzbarka do Lipawy na Łotwie, pierwszy znaczek z prawej z błędem "brak linii tła i uszkodzona ramka przed POLSKA"; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.188 Mi.207 |
| 100 PLN | |
22647 |
1924 orzeł na tarczy barokowej, luzak. | Fi.190 Mi.209 |
| 60 PLN | |
22648 |
1924 Orzeł w wieńcu, 30 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 2.III.1925 z Krakowa do Zurychu; koperta firmowa: "KEROSEN" SPÓŁKA NAFTOWA Z OGR. ODP. KRAKÓW; temat - ROPA NAFTOWA. | Fi.190 Mi.209a |
| 40 PLN | |
22649 |
1924 Orzeł w wieńcu, 30 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa "ZARZĄD FOLWARKÓW KÓRNICKICH" wysłana jako polecona 24.11 z Kórnika do Zakopanego, dodatkowy stempelek nadawcy; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.190 Mi.209a |
| 60 PLN | |
22650 |
1924 Orzeł w wieńcu, unikalny - jako obiegowo kasowany, marginesowy cięty znaczek za 40 gr. (makulaturowy), unieważniony dnia 23.IX.26 w urzędzie Gozd (powiat radomski); do tej pory z obiegu znany był tylko cięty znaczek o nominale 3 gr., którego pół arkusza sprzedano w urzędzie pocztowym Łódź 3; inny taki przypadek nie był dotąd znany, gwarancja. | Fi.191 nz Mi.210 |
| 3 200 PLN | |
22651 |
1924 orzeł w wieńcu, znaczek z niekatalogowanym pustopolem na górnym marginesie, gwarancja Petriuk. | Fi.192 Mi.211 |
| 400 PLN | |
22652 |
1924 Stanisław Wojciechowski prezydent RP, czysty znaczek za 1 zł., gwarancja Schmutz. | Fi.193 Mi.212 |
| 260 PLN | |
22653 |
1924 Stanisław Wojciechowski prezydent RP, czysty znaczek za 1 zł., jeden ślad podlepki, gwarancja Schmutz. | Fi.193 Mi.212 |
| 50 PLN | |
22654 |
1924 Stanisław Wojciechowski - prezydent RP, cięty znaczek za 1 zł., znaczki pochodziły z pogiętych arkuszy makulaturowych i były wykorzystywane w wewnętrzym obiegu poczty, mimo widocznego na froncie zgięcia egzemplarz ten jest ponad pzreciętnie ładny, gwarancja. | Fi.193 nz Mi.212 U |
| 2 500 PLN | |
22655 |
1924 Stanisław Wojciechowski, składany list polecony za pobraniem wysłana z Warszawy 10.2.28 z Gazety Rolniczej do Szadka, ciekawe i rzadkie, znaczek uszkodzony narożnik ju w chwili naklejania na list, w środku znaczek opłaty stemplowej. | Fi.193, 208 Mi.212, 236 |
| 280 PLN | |
22656 |
1924 ekspres polecony z Kęt 27.VIII.28 do Szopienic (na odwrocie stempel odbiorczy). | Fi.193, 215 Mi.212, 243 |
| 120 PLN | |
22657 |
1924 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, luzaki z serii. | Fi.194-9, 204 |
| 190 PLN | |
22658 |
1924 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, luzaki z serii z obiegu pocztowego. | Fi.194-202, 204 |
| 400 PLN | |
22659 |
1924 miejscowy sądowy list polecony z Krakowa, list opłacony między innymi dzielonym znaczkiem za 20.000 mk, list nadpłacony o tą wartość, ciekawa i rzadka całość z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz. | Fi.D52, D58 |
| 800 PLN | |
22660 |
1924 widokówka (Złoty Róg) do Warszawy, wysłana 14.IX z Konstantynopola; nieodległy, ale stosunkowo rzadki kierunek wysyłki. | |
| 80 PLN | |
22661 |
1925 frankatura wielokrotna znaczka za 1 gr (15 znaczków!) na liście z Warszawy 6.XI.25 do Trzciany. | Fi.182 Mi.201 |
| 60 PLN | |
22662 |
1925 WIELKIE MANEWRY W.P. - orzeł w wieńcu, znaczek za 1 gr. z rzadkim w czasach pokoju kasownikiem poczty wojskowej. | Fi.182 Mi.201 |
| 25 PLN | |