Poz# | Bilder | Beschreibung | Katalog | Features | Aktueller Preis |
---|---|---|---|---|---|
21469 |
1917 Warszawa, list z Niemiec 26.3.17 do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i stempel warszawskiej poczty miejskiej za 6 gr. | Fi.2b |
| 80 PLN | |
21470 |
1917 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, druki przesłane 12.1 miejscowo; dobry stan zachowania. | Fi.2b |
| 80 PLN | |
21471 |
1917 Częstochowa, karta pocztowa "Russich Polen" dofrankowana znaczkiem "Gen.-Gouv. Warschau" wysłana 7.6 z niemieckiego urzędu pocztowego w Częstochowie do szpitala powiatowego w Tarnowie i stamtąd zwrócona do nadawcy - odpowiednie adnotacje niebieską kredką; 12.VI przekazana Poczcie Miejskiej, gdzie odciśnięto datownik i dekoracyjny stempelek opłaty doręczeniowej za 5 fen., gwarancja Falkowski. | Fi.2m |
| 1 000 PLN | |
21472 |
1917 Łódź, kartka z Łowicz 26.5.17 do Łodzi, rzadki stempel doręczeniowy Łódzkiej Ochotniczej Straży Pożarnej. | Fi.3 |
| 180 PLN | |
21473 |
1917 Warszawa, kartka z Koła 23.9.17 do Warszawy, stempel warszawskiej poczty miejskiej za 7 fen. | Fi.9a |
| 80 PLN | |
21474 |
1917 Warszawa, list z Niemiec 6.5.17 do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i stempel warszawskiej poczty miejskiej za 7 fen. | Fi.9a |
| 80 PLN | |
21475 |
1917 Warszawa, kartka z Siedlec 4.8.17 do Warszawy, stempel warszawskiej poczty miejskiej za 7 fen. | Fi.9b |
| 60 PLN | |
21476 |
1917 Warszawa, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania, karta pocztowa wysłana 7.7 z Sosnowca; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.9b |
| 100 PLN | |
21477 |
1917 Warszawa, list do Warszawy nie doręczony ze względu na nie znalezieniu odbiorcy, stepeml warszawskiej poczty miejskiej za 10 fen. i stemple poczty miejskiej. | Fi.13b, 31a, 35a |
| 150 PLN | |
21478 |
1917 Lublin, karta żywnościowa Wydziału Aprowizacyjnego Magistratu miasta Lublina. | |
| 40 PLN | |
21479 |
1917 Warszawa, zestaw 3 karnetów (różne kolory okładek) "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek (co rzadkie!) umieszczono w sporządzonych w małym nakładzie specjalnych karnetach, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania. | |
| 450 PLN | |
21480 |
1917 Warszawa, kartka z Sokołowa 12.7.17 do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej. | |
| 40 PLN | |
21481 |
1917 Łódź, kartka z Częstochowy 3.10.17 do Łodzi, stempel doręczeniowy Łódzkiej Straży Ogniowej. | |
| 200 PLN | |
21482 |
1917 Warszawa, kartka na ziemniaki i zupę ważna w okresie 5.II-18; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN VERKAUFT | |
21483 |
1917 Warszawa, kartka na ziemniaki i zupę ważna w okresie 22.I-4.II; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN VERKAUFT | |
21484 |
1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 22.I-4.II, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
21485 |
1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 19.III-1.IV, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
21486 |
1918 Żarki, znaczek pierwszego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 30 PLN | |
21487 |
1918 Wilno, karta pocztowa wysłana 13.10 z Wilna do Warszawy, gdzie poczta miejska próbowała doręczyć przesyłkę - stempelek opłaty doręczeniowej za 10 fen. VI wydanie z orzełkiem, niestety nieskutecznie - adnotacja doręczyciela z jego podpisem i datą "Nie mieszka 24.X"; po opatrzeniu karty stosownymi stempelkami: "NICHT ZU ERMITTELN/ WARSCHAUER BURGERPOST" i "ZURÜCK" zwrócono ją 27.X poczcie niemieckiej; poczta miejska w Wilnie naliczyła przy zwrocie 10 fen. opłatę - bardzo późno użyty okrągły stempelek "GEBÜHR 10 PF." w rzadko stosowanym kolorze czarnoniebieskim; dodatkowy stempelek "Entlastet" zwalniający odbiorcę od naliczonej opłaty, okrągła pieczątka "B" cenzury w Białymstoku; niepowtarzalny walor o wspaniale udokumentowanym obiegu pocztowym; wszystkie elementy starannie i wyraźnie odbite, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.1, 21a, 31a, 35a |
| 4 800 PLN | |
21488 |
1918 Żarki, I wydanie, seria kasowana sygnowana i gumowana (Mi.300 euro), gwarancja Mischal. | Fi.1-3 |
| 240 PLN | |
21489 |
1918 Żarki, I wydanie, seria czysta z jedną podlepką, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, Ryblewski. | Fi.1-3 |
| 200 PLN | |
21490 |
1918 Luboml, nieząbkowana marginesowa seria czysta. | Fi.1-5A Mi.I-V |
| 120 PLN VERKAUFT | |
21491 |
1918 Luboml, ząbkowana i nieząbkowana seria na karcie albumowej z opisem w języku francuskim, znaczki ząbkowane ze śladami przywarcia na gumie, nieząbkowane idealny stan zachowania. | Fi.1-5A, B Mi.I-V |
| 200 PLN | |
21492 |
1918 Częstochowa, kartka z Częstochowy 30.4.18 do Niemiec, stempel poznańskiej cenzury wojskowej, kartkę nie udało się doręczy i wróciła do Częstochowy gdzie odbito dwa stemple poczty miejskiej. | Fi.2l |
| 500 PLN | |
21493 |
1918 Żarki, znaczek pierwszego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.3 |
| 30 PLN | |
21494 |
1918 Otwock, karta pocztowa wysłana 20.7 z Częstochowy, fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej "Poststelle Otwock Zustellungsgebühr 10 Pfg."; przesyłki doręczone przez otwocką pocztę miejską należą do najrzadszych walorów tego działu; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; co ciekawe jest to dalszy ciąg kartki sprzedanej na zeszłorocznej aukcji; nowa gwarancja. | Fi.3 |
| 8 000 PLN | |
21495 |
1918 Przedbórz, II wydanie, seria bardzo rzadkich prób o zmienionych kolorach tła, gumowana - tak wydano małą część nakładu; 2 gr. - typ 2 (niekatalogowana), 4 gr. - typ 3, 6 gr. - typ 2, 10 gr. - typ 1; to najrzadsze próby wydań Poczty Miejskiej w Przedborzu; nikły cień śladu po podlepkach, piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.3-6 P2 |
| 3 600 PLN | |
21496 |
1918 Przedbórz, II wydanie, czysta seria cięta, jeden znaczek sygnowany splecione WR - Rachmonow, wszystkie gwarancja Schmutz. | Fi.3-6A Mi.3-6C |
| 1 000 PLN | |
21497 |
1918 Przedbórz, II wydanie, ząbkowana liniowo ZL 11,5 seria stemplowana, gwarancja Schmutz,. | Fi.3-6B Mi.3-6B |
| 160 PLN | |
21498 |
1918 Przedbórz, seria ząbkowana znaczków II wydania. | Fi.3-6B |
| 25 PLN VERKAUFT | |
21499 |
1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz lub Krawczyk. | Fi.3-6B |
| 50 PLN | |
21500 |
1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz lub Mikstein. | Fi.3-6B |
| 50 PLN | |
21501 |
1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.3-6B |
| 50 PLN | |
21502 |
1918 Przedbórz, seria znaczków drugiego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.3-6B |
| 50 PLN | |
21503 |
1918 Przedbórz, seria znaczków II wydania, gwarancja Mikstein. | Fi.3-6B |
| 40 PLN VERKAUFT | |
21504 |
1918 Częstochowa, widokówka wysłana 25.III za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty pocztowej, dlatego odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej "MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" (Fi.700,-); pieczęć formacyjna "K.u.k. Heimkehr-Station/Hrubieszów"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.3a |
| 500 PLN | |
21505 |
1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria przedrukowa (Mi.390 euro), gwarancja Łaszkiewicz, Kapkowski. | Fi.4-6 |
| 360 PLN | |
21506 |
1918 Przedbórz, znaczki drugiego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.4B |
| 20 PLN VERKAUFT | |
21507 |
1918 Żarki, znaczki wydania przedrukowego na wycinkach z bardzo rzadkimi nadrukami odwróconymi, gwarancja. | Fi.4aNo, 5aNo |
| 1 500 PLN | |
21508 |
1918 Żarki, znaczek z podwójnym nadrukiem, podniesiona gwarancja Schmutz. | Fi.4aNp |
| 70 PLN | |