20893 |
1840 około, list z Dramburga (dzisiaj Drawsko Pomorskie) do Szczecina. | |
| 55 PLN | |
20894 |
1841 PORTO, list na koszt adresata oznaczony "Porto", wysłany 20.XI z Warszawy do Włocławka, wysokość należności do pobrania od odbiorcy - 33 wpisano wielkimi cyframi niebieskim atramentem, urząd pocztowy przystawił pieczątkę PORTO, te wyjątkowo rzadko spotykane stemple, używane były przede wszystkim przez Pocztamt Warszawski, stempel nadawczy z ozdobnikiem typu IIID; unikalna całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 1 800 PLN | |
20895 |
1842 około, strona adresowa listu wysłanego 14/1 z Koła do Warszawy, czerwony okrągły stempel nadawczy typu IIID z ozdobnikami, dopisek "Int:Duch: od Dozoru Kościelnego Parafii Ewangelickiej Koło" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; dobry stan zachowania (strona adresowa z doklejonymi skrzydełkami); z kolekcji B.Grodzińskiego. | |
| 30 PLN VERKAUFT | |
20896 |
1843 Królestwo Polskie, kompletny list zagraniczny z Międzyrzeca do Londynu wysłany 14.10, czerwony stempel nadawczy "MIEDZYRZEC" typu IIB z dopisaną w formie ułamka datą, przy dopisku "franco" adnotacja "do Granicy 18 1/2", dużymi cyframi wpisana liczba "18"; przesyłka przez Hamburg, gdzie odciśnięto datownik i przystawiono czerwony owalny stempelek z literą "T" i datą "20 OCT", została dosłana do Anglii, a do Londynu dotarła 24.10 - datownik odbiorczy na odwrocie; nietypowy, stosunkowo rzadki kierunek wysyłki; list o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym, w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 1 000 PLN | |
20897 |
1843 kompletny list wysłany 21.X z Tarnowa do Dębicy, odnotowana waga przesyłki "1/2 Loth"; na odwrocie bardzo ładnie odciśnięty dwuwierszowy stempel odbiorczy; dobry stan zachowania. | |
| 60 PLN | |
20898 |
1844 polecony list urzędowy z Wieliczki, stempel polecenia Recomendirt, lekkie uszkodzenie dokumentu widoczne na odwrocie. | |
| 65 PLN | |
20899 |
1845 kompletny list wysłany 22.FEB ze Lwowa do Czerniowiec, dwuwierszowy stempel nadawczy, a na odwrocie połówka suchej pieczęci nadawcy i słabo odciśnięty stempel odbiorczy Czernowitz z 26.II; walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 120 PLN | |
20900 |
1847 kompletny list wysłany 10.II z Jarosławia do Przeworska, dwuwierszowy stempel nadawczy, na odwrocie kasownik odbiorczy; słabszy stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 50 PLN | |
20901 |
1849 kompletny list wysłany 20.I z Bystrzycy Kłodzkiej (Habelschwerdt) do Nowej Rudy (Neurode); na odwrocie pieczęć lakowa odbiorcy i stempelek nadejścia; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
20902 |
BRAK OPISUkjhkjkjhkjkj | |
| 50 PLN | |
20903 |
1854 kompletny list wysłany 7/11 z Kutna do miejscowości Żychlin, czerwony okrągły stempel nadawczy typu IIIA z dopisaną datą, nieczytelnie odciśnięty stempelek zwalniającym korespondencję urzędową od opłaty pocztowej "Służba Cywilna Rządową/ od Nacz.Pow.Gostynskiego" (Czernik typ IVB); na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem "POWIAT GOSTYNSKI NACZELNIK POWIATU"; bardzo dobry stan zachowania. 1860 około, koszulka listu wysłanego z Kutna do Włocławka, czarny okrągły stempel nadawczy typu IIIA; czerwony datownik urzędu pośredniego w Łęczycy z 24/6 typu IIIC; nieczytelnie odciśnięty stempelek zwalniającym korespondencję urzędową od opłaty pocztowej "Służba Cywilna Rządową/ od Nacz.Pow.Gostynskiego" (Czernik typ IVB); na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem "POWIAT GOSTYNSKI NACZELNIK POWIATU"; dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego. | |
| 96 PLN VERKAUFT | |
20904 |
1855 około, list wysłany z Konina do miejscowości Niwki, czerwony okrągły stempel nadawczy typu IIIA z dopisaną ręcznie datą "20/7"; stempelek zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej "Int:Rząd:/ Kom:Obw:Koninsk:" (Czernik typ IIIB); na odwrocie czerwony datownik odbiorczy typu IXA z napisami rosyjsko-polskimi z 4/8 i pieczęć nadawcy z godłem "KASSA POWIATU KONINSKIEGO"; dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego. | |
| 130 PLN VERKAUFT | |
20905 |
1857 około, list wysłany 5.6 z Mińska do Łodzi, z dopiskiem "b.pilno", dwuwierszowy rosyjsko-polski stempel nadawczy typu VIIIA z dopisaną ręcznie datą; dopisek "I(nteres).R(ządowy)." zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej na odwrocie urzędowa pieczęć lakowa z godłem; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
20906 |
1858 zwrotne potwierdzenie nadania (recepis) listu wartościowego, wysłanego 3.III z Nowego Sącza; okrągły stempel nadawczy "NEU SANDEC", z boku fragment urzędowej pieczęci lakowej, którą recepis był przytwierdzony do przesyłki; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 60 PLN | |
20907 |
1859 kompletny list składany z Kowala do Przedeczy - na froncie stempel odbiorczy. | |
| 180 PLN | |
20908 |
1860 około, strona adresowa listu wysłanego 4/12 z miejscowości Słupca do Włocławka, czarny okrągły stempel nadawczy typu IIIC; dobry stan zachowania. 1860 około, koszulka listu wysłanego 10/7 z miejscowości Słupca do Łodzi, czarny okrągły stempel nadawczy typu IIIC; stempelek zwalniającym korespondencję urzędową od opłaty pocztowej "Interes Rządowy" (Czernik typ IIIA); na odwrocie kasownik odbiorczy i pieczęć nadawcy z godłem; dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego. | |
| 40 PLN VERKAUFT | |
20909 |
1860 około, list wysłany 22/6 z Włocławka do miejscowości Chodecz, czarny stempel nadawczy typu IIIA o śr.24 mm z dopisaną w formie ułamka datą, stempelek zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej "Interes Rządowy" (Czernik typ IIIA); na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem "POWIAT WŁOCŁAWSKI NACZELNIK POWIATU"; dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego. | |
| 40 PLN VERKAUFT | |
20910 |
1860 około, koszulka listu wysłanego z Sochaczewa do Łowicza, czarny jednowierszowy w ramce stempel nadawczy typu IIB z dopisaną datą "20 8"; na odwrocie czerwony datownik odbiorczy ŁOWICZ typu IXA z napisami rosyjsko-polskimi z 20/8 i niekompletna sucho wyciśnięta pieczęć nadawcy z godłem "POWIAT ŁOWICKI ...."; dobry stan zachowania (na odwrocie ślady po wklejeniu na kartę albumową); z kolekcji B.Grodzińskiego. | |
| 100 PLN | |
20911 |
1861 około, list z Krakowa 27/8 adresowany do rosyjskiego gen. M. Murawiowa będącego w tym czasie gubernatorem Litwy, znanego jako "wieszatiel", warszawski stempel tranzytowy, lekko podniszczony brzeg koperty, poza tym bardzo dobry stan zachowania. | |
| 600 PLN | |
20912 |
1861 obszar I Rzeczypospolitej - WLADIMIR WOLYNSK, datownik z okresu przedznaczkowego, stosowany we Włodzimierzu Wołyńskim, użyty na liście z Paryża przez Prusy i Austrię do Rosji, jest jednym z dwóch znanych w tym wzorze i jedynym znanym z użycia na znaczku; na korespondencji zagranicznej używano niekiedy w Rosji datowników pisanych alfabetem łacińskim, ale tylko kilka miało brzmienie POLSKIE!!! pozostają one świadectwem silnych związków tych ziem z Rzeczypospolitą. | |
| 2 400 PLN | |
20913 |
1861 około, list wysłany z Kłodawy do Włocławka, czarny okrągły stempel nadawczy typu IIIB z dopisaną ręcznie datą "11/8"; stempelek zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej "Służ:Cywil:Rząd:/ od R:M:Przedcza" (Czernik typ IVB); na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem; dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego. | |
| 50 PLN | |
20914 |
1862 około, DWUKROTNE UŻYCIE - koszulka listu wysłanego z Włocławka do Sieradza, czerwony okrągły stempel nadawczy typu IIIA z dopisaną datą "12/11", czerwony stempel typu IIIC urzędu przejściowego w Krośniewicach z tego samego dnia, na odwrocie nieczytelna pieczęć nadawcy; list przenicowano i odesłano do Włocławka, czerwony okrągły stempel nadawczy typu IIIC ze słabo czytelna datą 15/11 lub może 5/11 według kalendarza juliańskiego; przesyłkę dosłano do Łowicza na stację Kolei Warszawsko-Bydgoskiej, aby stamtąd najszybciej dostarczyć ją do Włocławka leżącego na tej samej linii kolejowej, czerwony stempel typu IIIC urzędu przejściowego w Łowiczu z datą 18/11; na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem "POWIAT SIERADZKI MAGISTRAT M: SIERADZA"; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego. | |
| 300 PLN | |
20915 |
1865 około, koszulka listu wysłanego z Ozorkowa do Łodzi, ładnie odciśnięty rzadki okrągły (śr.25 mm) stempel nadawczy typu IIIA "OZORKOW d" z dopisaną datą "6/2"; to jedyny stempel w tym typie z dodatkowym oznaczeniem (d); na odwrocie czarny datownik odbiorczy typu IXA z napisami rosyjsko-polskimi z 7/2 i pieczęć nadawcy z godłem i napisami rosyjskimi odciśnięta w kolorze niebieskim; dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego. | |
| 400 PLN | |
20916 |
1865 około, koszulka listu wysłanego z Piątku do Włocławka, czarny dwuwierszowy rosyjsko-polski w ramce stempel nadawczy typu VIIIB z dopisaną ręcznie datą "3/11"; na odwrocie niekompletna pieczęć nadawcy z godłem i napisami rosyjskimi odciśnięta w kolorze niebieskim; dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego. | |
| 50 PLN | |
20917 |
1866 około, list wysłany 26.6 z Nowogardu (Naugard) do Szczecina; dwuwierszowy w ramce stempelek nadawczy; na odwrocie na stempel nadejścia i pieczęć nadawcy z godłem "KÖN:PR.SUPER:/ INTENDENTUR:/ NAUGARD"; całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 60 PLN | |
20918 |
1866 około, koszulka listu z miejscowości Skrzany wysłanego 31/8 z Gostynina do miejscowości Przedecz, czerwony okrągły stempel nadawczy typu IIIC, dopisek "Interes Rządowy" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej, na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem "POWIAT GOSTYŃSKI WÓJT GMINY SKRZANY"; dobry stan zachowania. 1868 około, koszulka listu wysłanego 31/7 z Gostynina do Włocławka, czarny okrągły stempel nadawczy typu IIIC; rzadki dekoracyjny stempelek zwalniającym korespondencję urzędową od opłaty pocztowej "Służba Rządową" (Czernik typ IVA), na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem "POWIAT GOSTYŃSKI MAGISTRAT M:GOSTYNINA"; dobry stan zachowania (niewiekie rozdarcie na dole); z kolekcji B.Grodzińskiego. | |
| 150 PLN | |
20919 |
1867 około, list z Włocławka wysłany 8.VII do Kalisza, rosyjsko-polski stempel nadawczy typu IXA, bardzo ładnie odciśnięty stempelek "Interes Rządowy" (Czernik typ IIIA) zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej, na odwrocie odbitka pieczęci urzędowej. | |
| 50 PLN | |
20920 |
1867 około, koszulka listu wysłanego 22/1 z Kutna do Włocławka, czarny okrągły rosyjsko-polski stempel nadawczy typu IXA; na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem "POWIAT GOSTYNSKI MAGISTRAT M:KUTNA"; dobry stan zachowania. 1867 około, koszulka listu wysłanego z Kutna do Włocławka, czarny okrągły stempel nadawczy typu IXA; zaadaptowany stempelek zwalniającym korespondencję urzędową od opłaty pocztowej "Służba Cywilna Rządową/ od Gostynskiego" (Czernik typ IVB); na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem "NACZELNIK POWIATU GOSTYNSKIEGO PRZESYLKA"; dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego. | |
| 100 PLN | |
20921 |
1993 znakomity reprint w twardej oprawie wydanej 1935 roku monografii autorstwa W.Polańskiego i W.Rachmanowa "Marki i stemple pocztowe w Polsce XVIII i XIX wieku", podstawowa pozycja dla zbieraczy przedfilatelistyki i Królestwa Polskiego. Zawiera cięty blok Legenda o Orle Białym, nakład 2000 egzemplarzy. | |
| 90 PLN | |