Die Auktion endet am 06.05.2024

Auctionen 59. Königreich Polen

14393

Fi.16y
Mi.16y
200 PLN
14394

1865 rosyjski znaczek ze stemplem numerowym 182 z Łodzi, wyraźnie widoczne podwójne użycie znaczka - pod kasownikiem Łodzi widoczny inny kasownik numerowy, przykład podwójnie użytego znaczka na szkodę poczty, ślad po złamaniu.

Fi.21
80 PLN
14395

1865 rosyjski znaczek za 30 kop. użyty w Warszawie, stemplowany kasownikiem warszawskim z jedynką w ośmiokątnych pierścieniach..

Mi.7
750 PLN
14396

1865 rosyjski znaczek użyty w Warszawie, warszawski kasownik z jedynką w czterech kwadratach.

Mi.15y
15 PLN
14397

350 PLN
14398

1865 front listu z Łodzi do Warszawy, kasownik numerowy Łodzi nr 182 i dwujęzyczny kasownik, liczne złamania, pomimo tego bardzo ładna prezencja z czytelnie odbitymi kasownikami.

700 PLN
14399

1866 Królestwo Polskie - BW na znaczku z BŁĘDEM TŁA, dwa rosyjskie znaczki, za 3 i 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; pierwszy z nich ma tło znaczka za 5 kop. (trójkąciki zamiast cyfry 3); oba znaczki unieważnione polskimi kasownikami ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.2x330.-) na wycinku z listu do Francji, na dole fragment pruskiego kolejowego stempla granicznego i graniczny stempel francuski.

Fi.19s, 21x
Mi.19F, 21x
1 000 PLN
14400

Fi.21x
Mi.21x
40 PLN
14401

1866 Królestwo Polskie - DB/1, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony polskim kasownikiem ambulansu DB/1 - Droga Bydgoska; bardzo rzadkim, używanym po 1865 roku na odcinku do granicy pruskiej i znanym wyłącznie na znaczkach rosyjskich, poza niewielką prześwitką w ładnym stanie.

Fi.21x
Mi.21x
400 PLN
14402

1866 Królestwo Polskie - MAKÓW, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 269 - Maków (Fi.+700.-), był to najwyższy numer kasownika przydzielony w pierwszym etapie 27 marca 1858 roku, bardzo ładny stan.

Fi.21x
Mi.21x
700 PLN
14403

1866 Królestwo Polskie - ALEKSANDRÓW POGRANICZNY MAŁE CYFRY, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15 na wycinku; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 311 - Aleksandrów Pograniczny (Fi.+700.-) z cyframi wysokości 5,5 mm, rzadszymi na znaczkach rosyjskich; poza niewielkim uszkodzeniem przy dolnej perforacji, widocznym na skanie, w bardzo dobrym stanie.

Fi.21x
Mi.21x
700 PLN
14404

1866 Królestwo Polskie, dość częste w Kibartach fałszerstwo na szkodę poczty, dwukrotnie użyty znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 282 - Kibarty, pod nim widoczny datownik ambulansowy z 1868 roku; jak na dwukrotne użycie w niezłym stanie.

Fi.21x FP
Mi.21x
150 PLN
14405

1866 list z Warszawy do Niemiec, stempel nerkowy "franco", na odwrocie stempel odbiorczy Wrocławia, gwarancja.

450 PLN
14406

1867 Królestwo Polskie - EXPEDYCYA POCZT w WAGONIE 5, list zagraniczny wysłany 16.7 z Warszawy do Neuilly-sur-Seine pod Paryżem; nadany w Głównym Urzędzie Pocztowym, datownik Warszawa typu IIIC, ekspediowany ambulansem na linii Kolei Warszawsko-Bydgoskiej, na odwrocie stempel ambulansowy, pruski okrągły kolejowy stempel graniczny: "AUS RUSSLAND über EISENB.POST-BÜR.XI./ PORTO" z 16.7 i odbiorczy Neuilly-sur-Seine z 19.7; na froncie stempelki: pruski "P.38." - opłacony przez nadawcę, francuski "99", tranzytowy "PREUSSE ERQUELINES i dodatkowo owalny stempelek nadawcy LEOPOLD KRONENBERG oraz odbiorczy notariusza; spośród ośmiu stempli ambulansowych tylko w wagonach 5 i 6 słowo EXPEDYCYA było pisane przez X; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

2 400 PLN
14407

Fi.21
700 PLN
14408

1869 list z Łodzi 8.12.69 do Saksonii, znaczki skasowane stemplem numerowym Łodzi z cyfrą 182 w okręgach, stemple odbiorcze oraz lakowy i franco, koperta w ładnym stanie, gwarancja Bojanowicz.

Mi.18, 19, 21
1 300 PLN
14409

1870 około, pasek pięciu rosyjskich znaczków za 1 kop. stemplowanych kasownikiem warszawskim z 1 w czterech kwadratach, pięknie odbite kasowniki, dekoracyjne.

Fi.18
180 PLN
14410

1870 kompletny list z Szydłowca do Warszawy, kasownik numerowy nr 151 i miejscownik dwujęzyczny Szydłowca, stopień rzadkości według Bojanowicza 6 punktów w 10 punktowej skali rzadkości, ładny stan zachowania.

Fi.21
1 300 PLN
14411

1870 list z Warszawy do Moskwy, znaczek rosyjski stemplowany warszawskim stemplem numerowym z jedynka w czterech kwadratach, na awersie stemple tranzytowe i odbiorcze. Gwarancja.

Mi.21x
750 PLN
14412

Mi.21
600 PLN
14413

1871 Królestwo Polskie - SZYDŁOWIEC, list z Szydłowca do Warszawy opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, znaczek unieważniono polskim kasownikiem numerowym 151 - Szydłowiec, obok rzadki w Polsce dwuwierszowy miejscownik typu 4/XIII według S.V. Prigary, na odwrocie dwujęzyczny stempel odbiorczy Warszawy, zwraca uwagę piękny stan dokumentu i treść w języku hebrajskim, fotoatest.

Mi.21x
1 650 PLN
14414

1872 Królestwo Polskie, list wysłany 18.XII z Koła do Warszawy opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, znaczek unieważniono datownikiem KOŁO GUBERNIA KALISKA ( ..) - druga ładna odbitka tego samego stempla na odwrocie, na froncie kasownik odbiorczy Warszawa; walor w dobrym stanie zachowania; sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.

Fi.21x
400 PLN
14415

1872 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop., rozmiar: 113x73 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).

Mi.U16B
180 PLN
14416

200 PLN
14417

1872 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, pierwsze wydanie kart pocztowych!!! karta za 3 kop. przeznaczona do korespondencji miejscowej; dobry stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia); sygnowana na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.

Mi.P1
120 PLN
14418

Fi.21
1 500 PLN
14419

1874 Królestwo Polskie, list do Warszawy, wysłany 7.I z Mariampola, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczek unieważniony kasownikiem Mariampol (MAPIMO) z ozdobnikiem, kasownik odbiorczy urzędu warszawskiego; koperta sygnowana "I.B.M.".

Fi.21x
Mi.21x
250 PLN
14420

1874 Królestwo Polskie; koperta listu nadanego 4 lutego 1874 roku w ekpedycji pocztowej Dworzec Warszawa do Szczecina, opłacona rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania z 1866 roku, na żeberkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4, oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczek unieważniono bardzo rzadkim niemym kasownikiem z czterech okręgów; według Bojanowicza powstał on poprzez usunięcie liter z kasownika BW, według innych źródeł litery wewnętrzne uległy zniszczeniu; takie "nieme' kasowniki spotyka sie sporadycznie na listach z lat siedemdziesiątych, na froncie datownik nadawczy . I...4 1874 (DWOR. ODDZIAŁ...4 LUTEGO 1874) - Prigara typ XIII/18, na odwrocie szczeciński stempelek odbiorczy z 17.2., bardzo dobry stan zachowania, kolorowy fotoatest firmowy, gwarancja.

Fi.21x
6 000 PLN
14421

1875 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 8 kop., rozmiar: 113x73 mm; słabszy stan zachowania (tylna klapa zagięta, niewielkie ślady podlepek na odwrocie, na froncie minimalne ubytki powierzchni papieru).

Mi.U22B
150 PLN
14422

1875 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 8 kop., rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania, sygnowana na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.

Mi.U22C
120 PLN
14423

1877 Królestwo Polskie, list z Aleksandrowa do Warszawy, przesłany 1(12).VII ambulansem relacji Aleksandrów-Warszawa, opłacony znaczkiem rosyjskim za 8 kop. wydania z 1875 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczek unieważniony kasownikiem ambulansu "POCZTOWY WAGON NO.27-28" (OTOB BAOH No.27-28), dodatkowo niebieski stempelek nadawcy tzw. kaszetka firmowa z datą; kasownik odbiorczy urzędu warszawskiego; walor w dobrym stanie zachowania (przebarwienia na froncie w rzeczywistości niezbyt widoczne).

Fi.26x
Mi.26x
800 PLN
14424

1879 Królestwo Polskie, koperta za 7 kop., rozmiar: 139x113mm wysłana 1.VI z Warszawy do Glauchau; znak opłaty unieważnionym kasownikiem ekspedycji przesyłek zagranicznych (.. ...), kasownik odbiorczy na odwrocie, dodatkowo stempelek nadawcy z datą wysyłki; dobry stan zachowania; na odwrocie sygnowane Bolesław SKIRMUNT.

Mi.U25D
200 PLN
14425

1880 Królestwo Polskie, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, wydanie przedrukowe - koperta za 7/10 kop., rozmiar: 139x113 mm; bardzo dobry stan zachowania (niewielkie ślady podlepek na odwrocie).

Mi.U28B
100 PLN
14426

100 PLN
20794

1867 Ukraina, kopertka listu wysłanego z Kijowa do Exeter w Anglii, stempelek PORTO z ozdobnikiem, datownik nadawczy grażdanką 30.XII, pruski okrągły stempel ambulansowy Aleksandrów - Berlin "AUS RUSSLAND uber EISENB. POST-BUR.XI/ PORTO" z datą 18.I.68, pośredni mały czerwony datownik LONDON 20.I.68 i odbiorczy EXETER z 21.I; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

500 PLN