Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 59. Volksrepublik Polen 1944-1952

17817

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 1.50 zł. ze znanym jedynie na dwu wartościach (1.50 i 3 zł.) błędem na poz.50 "liczne uszkodzenia cyfry 7", gwarancja i opis.

Fi.388 B4
Mi.421
50 PLN
17818

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. ze znanym jedynie na dwu wartościach (1.50 i 3 zł.) błędem na poz.50 "liczne uszkodzenia cyfry 7", gwarancja i opis.

Fi.389 B4
Mi.422
50 PLN
17819

1946 "WARSZAWA WOLNA", znaczek za 3 zł. z nadrukiem odwróconym - prywatne nadużycie formy ("Styczeń 17") na oryginalnym liście poleconym wysłanym 22.II z Krakowa do Kielc, a opłaconym zgodnie z taryfą z dnia 1.12.1945 r.; kasownik odbiorczy na odwrocie; unikalny walor.

Fi.389 No FFi, 381
Mi.422, 415
800 PLN
17820

Fi.392s
Mi.425
120 PLN
17821

1946 kasownik okolicznościowy z Warszawy z okazji Zjazdu Więźniów Politycznych.

Fi.394
40 PLN
17822

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok.

Fi.394
Mi.427
40 PLN
17823

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek z błędem "plamka między T i Y".

Fi.394B1
Mi.427
25 PLN
17824

1946 wydanie lotnicze, znaczek ze znacznym przesunięciem perforacji.

Fi.395
Mi.428
20 PLN
17825

1946 wydanie na przesyłki lotnicze, seria znaczków ciętych, znaczek za 20 i 25 zł ślady po podlepce.

Fi.395-400nz
Mi.428-33U
1 400 PLN
17826

1946 lotniczy list polecony z Krakowa 26.10.46 do Szwajcarii, stempel cenzury nr 3195, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.395I, 408a
Mi.428, 441a
60 PLN
17827

1946 samolot nad Warszawą, 10 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 19.5.47 z Jarosławia do Warszawy, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.396
Mi.429
15 PLN
17828

1946 wydanie lotnicze, parka znaczków bez ząbkowania poziomego, złamania i zagniecenia, gwarancja Berbeka.

Fi.396s
Mi.429
160 PLN
17829

1946 list lotniczy z Wałbrzycha do Szwajcarii, stempel urzędu cenzury nr 3262.

Fi.397
Mi.430
40 PLN
17830

1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Schmutz.

Fi.397nz
Mi.430U
400 PLN
17831

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura wielokrotna, lotniczy list polecony wysłany 7.XII z Warszawy do Chicago, stempelek "Kontrola Dewizowa Przeprowadzona", kasowniki odbiorcze, gwarancja.

Fi.398
Mi.431
60 PLN
17832

Fi.398
Mi.431
100 PLN
17833

1946 polecona lotnicza kartka z Warszawy do Francji, stempel cenzury nr 3259.

Fi.398, Cp95
70 PLN
17834

1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, cięty znaczek za 20 zł. z częściowym abklatschem, gwarancja Krawczyk.

Fi.398 nz
Mi.431 U
800 PLN
17835

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii.

Fi.401
Mi.434
10 PLN
17836

Fi.401s
Mi.434
600 PLN
17837

1946 600 lecie Bydgoszczy, oryginalnie kasowany w Bydgoszczy znaczek za 3+2 zł., gwarancja.

Fi.402
Mi.435
80 PLN
17838

1946 600 lecie Bydgoszczy, czworoblok znaczków czystych.

Fi.402
Mi.435
40 PLN
17839

Fi.402
Mi.435
50 PLN
17840

Fi.402 ark. (402 B1)
Mi.435
760 PLN
17841

1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3" i niekatalogowanymi: na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia", na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.24 "ciemna podłużna plamka pod 5", na poz.40 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.44 "ciemna podłużna plamka pod 5 Z", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa"; (Fi.900.-) gwarancja Krawczyk.

Fi.403 B1, B
Mi.436
705 PLN
17842

Fi.404
Mi.437
400 PLN
17843

1946 25. rocznica Powstania Śląskiego, czworoblok.

Fi.404
Mi.437
12 PLN
17844

1946 list z Sokółki 11.6.46 do Lublina na poniemieckim formularzu poczty polowej.

Fi.405
Mi.438
10 PLN
17845

Fi.405MK
Mi.438
65 PLN
17846

Fi.405 nz
Mi.438 U
1 000 PLN
17847

1946 Święto Morza, oryginalnie kasowany znaczek za 3+7 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.406
Mi.440
50 PLN
17848

1946 Święto Morza.

Fi.406
Mi.440
10 PLN
17849

1946 Święto Morza, blok legitymacyjny.

Fi.406
Mi.440
35 PLN
17850

1946 Święto Morza, znaczek z błędem "kropka po T".

Fi.406B1
Mi.440
30 PLN
17851

1946 Święto Morza, znaczek na grubym papierze y.

Fi.406y
Mi.440
60 PLN
17852

1946 Święto Morza, znaczek na papierze grubym z błędem "kropka po T", rzadka kombinacja błędów, gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.406yB1
Mi.440
300 PLN
17853

Fi.407nz
Mi.439U
500 PLN
17854

Fi.407 nz
Mi.439 U
600 PLN
17855

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, znaczek za 5 zł. w kolorze oliwkowym, blok legitymacyjny N.1.W.III.

Fi.408a
Mi.441a
30 PLN
17856

1946 list polecony z Jasła do Gdyni.

Fi.408a
Mi.441a
10 PLN