Die Auktion beginnt am 19.04.2024

Auctionen 59. Postämter im Ausland 1919-1939

16142

Fi.1-12
3 000 PLN
16143

Fi.1-12
3 600 PLN
16144

1919 Konstantynopol - wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, seria na wycinkach z czytelnie odbitymi kasownikami, wysoko wyceniana (Fi.4200.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.1-12
3 400 PLN
16145

1919 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT, seria nowodruków, z pełną oryginalna gumą bez podlepek, gwarancja Schmutz.

Fi.1-12 ND
160 PLN
16146

1919 Konstantynopol, znaczek wydania dla polskiego konsulatu w Konstantynopolu, gwarancja Schmutz.

Fi.6y
400 PLN
16147

1920 Port Gdańsk, wydanie krakowskie - prawie kompletny pocztowy adres przesyłowy z nadrukiem typu 12 na paczkę przesłaną z USA do miejscowości Strzemieszyce; nieznana naklejka pocztowa z numerem paczki "z Ameryki przez U.E.P. Gdańsk, Nowy Port" - odmiana z literką "c" po numerze i stempelek "Z Ameryki przez Gdańsk Nr..."; dopłata na odwrocie, co rzadkie, udokumentowana mieszaną frankaturą znaczków wydania markowego i koronowego; niezwykle ciekawy, rzadki wewnętrzny dokument pocztowy w bardzo dobrym stanie zachowania; na karcie wystawowej z opisem; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Ca2, D21, D29
2 800 PLN
16148

1921 Konstantynopol, wydanie polskiej poczty z ozdobnym nadrukiem "LEVANT", nie wprowadzone do obiegu seria na lekkich podlepkach, gwarancja.

Fi.26-32
Mi.I-VII
60 PLN
16149

1925 Port Gdańsk, nowy nakład polskich znaczków obiegowych "Orzeł w wieńcu" z przedrukiem, 30 gr - frankatura mieszana, list polecony wysłany 22.XI.29 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Zawiercia; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT-TEL" z wyróżnikiem "c", czerwony stempelek polecenia z automatycznym numeratorem i niespotykanym oznaczeniem "I" pod literą R - według Morawskiego stosowany wyłącznie do listów zleceniowych; na odwrocie kasownik odbiorczy 23.XI; koperta firmowa "The British and Polish Trade Bank A.-G. DANZIG"; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.10, 19
Mi.22
600 PLN
16150

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem, 5 gr + 10 gr (dwa typy nadruku) - frankatura dwukolorowa, list wysłany 2.V.30 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Bydgoszczy; znaczki unieważniono kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "s"; czarny stempelek polecenia z automatycznym numeratorem i niespotykanym oznaczeniem "I" pod literą R - według Morawskiego stosowany wyłącznie do listów zleceniowych; na odwrocie dodatkowo odciśnięty datownik "POLSKI URZĄD P.-T. No1" z wyróżnikiem "d" i kasowniki odbiorcze Bydgoszczy; walor ogólnie w dobrym stanie zachowania (koperta uzupełniana, jeden znaczek uszkodzony); gwarancja Krawczyk.

Fi.12, 13
Mi.15, 16
400 PLN
16151

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe, czworobloki znaczków przedrukowane rzadką I formą, bardzo poszukiwane w Niemczech (Mi.800 euro), gwarancja 5 gr.(drogi) Schmutz, 10 gr. (tańszy) Kalinowski.

Fi.12-13aIx
1 600 PLN
16152

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki", nadruk na znaczku za 10 gr wczesnego nakładu (208I) - frankatura pojedyncza, druki wysłane 10.8 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Krakowa; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZ.P.-T." z oznaczeniem "No.1" umieszczonym pod mostkiem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.12a
Mi.12
700 PLN
16153

Fi.12a-14a
Mi.12-14
240 PLN
16154

Fi.12a-14a
Mi.12-14
900 PLN
16155

1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem 15 gr - frankatura mieszana, list polecony ofrankowany parką poziomą, lewy znaczek z błędami: na znaczku podstawowym "owalne uszkodzenie prawego dolnego narożnika obejmujące ramkę, litery KA w POLSKA i kreskowane tło" oraz nadruku "wyszczerbione R i niedobite A"; wysłany 18.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 3 do Tczewa; znaczki unieważnione rzadkim kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No3" z wyróżnikiem "e"; czerwony stempelek polecenia z wyróżnikiem "b", kasownik odbiorczy na odwrocie, przesyłka minimalnie - o 1 gr (dopuszczalnie) przefrankowana; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.14a, 3
Mi.14, 3
2 000 PLN
16156

1926 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe na znaczku obiegowym za 25 gr. z J.Piłsudskim, gwarancja Kalinowski.

Fi.16a
Mi.19b
60 PLN
16157

1928 Port Gdańsk, OPŁATA RYCZAŁTOWANA - karta z biura Komisarza Generalnego Rz.P. w Gdańsku wysłana 30.5 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do starostwa w Szubinie; stempelek "OPŁATA RYCZAŁTOWANA na mocy art.23 ustawy z dn.3.VI.1924 r. o Poczcie, Telegrafie, Telefonie", znaczek unieważniony jednym z najrzadszych gdańskich datowników "POLSKI URZ. P.-T." z oznaczeniem "No.1" łukowo wygiętym umieszczonym pod mostkiem; stempel znany wyłącznie z okresu 4.4.-14.12.1928; niezwykle rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji - karta zmniejszona); gwarancja Krawczyk.

1 200 PLN
16158

Fi.13, 19
Mi.16, 22
6 000 PLN
16159

1929 Port Gdańsk, gwarancja.

Fi.17-9
15 PLN
16160

Fi.20v
Mi.23y
750 PLN
16161

1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK na rzadkim papierze prążkowanym pionowo - 13 prążków na 2 cm (Fi.900.-), gwarancja Gepr.echt Landre.

Fi.20v
Mi.23y
800 PLN
16162

1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK (Mi.45 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.20w
Mi.23I
60 PLN
16163

1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, dwie odmiany znaczka podstawowego czarna i szaroczarna, obie z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK na prążkowanym - 16/2 cm papierze, gwarancja Schmutz.

Fi.20w
Mi.23I
240 PLN
16164

Fi.20w
Mi.23I
80 PLN
16165

1929 Port Gdańsk, Otwarcie linii Lotniczej Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk 1.VI.1929 I lot Katowice - Gdańsk, lotem tym przesłano zaledwie 150 sztuk poczty!!! doskonały stan zachowania; gwarancja.

Fi.93c
450 PLN
16166

1930 Port Gdańsk, wydanie obiegowe z przedrukiem 5 gr. - frankatura pojedyncza, druki wysłane 27.XI.1933 z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Chełmna; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY GDAŃSK 2"; bardzo dobry stan zachowania (karta z dwóch stron zmniejszona); gwarancja Krawczyk.

Fi.17
Mi.20
120 PLN
16167

Fi.21a, b
Mi.24
400 PLN
16168

Fi.Cp48I
300 PLN
16169

1932 Port Gdańsk, AMBULANS NR.427 relacji KĘTRZYNO-GDAŃSK, polskie ambulanse przejeżdżające przez obszar Wolnego Miasta Gdańska "podlegały pocztowo" polskiemu dworcowemu urzędowi kolejowemu Gdańsk 2; list ofrankowany znaczkami Portu Gdańsk przesłany 21.IV ambulansem do Poznania, idealnie odciśnięte kasowniki; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.29, 30
Mi.32, 33
640 PLN
16170

Fi.22
Mi.25
700 PLN
16171

Fi.22
Mi.25
300 PLN
16172

Fi.22
Mi.25
400 PLN
16173

1934 Port Gdańsk, czworoblok znaczka za 10 gr., gwarancja Mikulski.

Fi.24
480 PLN
16174

1934 Port Gdańsk, PRZESYŁKA OPŁACONA GOTÓWKĄ - druk "Macierz Szkolna w Gdańsku E.V." wysłany 29.XII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Stanisławowa, na kopercie wydrukowano tekst "DRUK. Opłata uiszczona gotówką. Zarządz.Min. P.i T.Nr.PW.501/120/33 r."; idealnie odciśnięty kasownik "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; przesyłki Macierzy Szkolnej (polskiej organizacji oświatowej w Wolnym Mieście Gdańsku działającej w latach 19211939) korzystały ze zniżek taryfowych przyznanych przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

1 600 PLN
16175

1934 Port Gdańsk, całostka z nadrukiem typ I, gwarancja.

Fi.Cp1I
500 PLN
16176

Fi.Cp1I
Mi.P1a
1 200 PLN
16177

1935 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, list wysłany 9.VII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Tczewa; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; koperta firmowa "Bank Kwilecki, Potocki i Ska Spółka Akcyjna Oddział w Gdańsku"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.275I
Mi.296I
500 PLN
16178

1935 Port Gdańsk, PRZESYŁKA URZĘDOWA - polskie znaczki urzędowe użyte w Gdańsku, list z Konsulatu Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Kwidzynie wysłany 14.II z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Zarządu Miejskiego w Tczewie; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; zachowana korespondencja urzędowa wysyłana za pośrednictwem polskich urzędów pocztowych w Gdańsku jest wyjątkowo rzadko spotykana i należy do prawdziwych filatelistycznych rarytasów; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.U17
Mi.D17
2 000 PLN
16179

Fi.11, 280
450 PLN
16180

1936 Port Gdańsk, czworobloki.

Fi.26-7
40 PLN
16181

1936 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 15 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 26.VIII.1937 z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Poznania; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "a"; dodatkowy stempelek Kościoła Mariackiego w Gdańsku; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.27
Mi.30
300 PLN