Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 59. Vorphilatelie

14262

1859 około, list wysłany 28/6 z miejscowości Miłosław do Meiningen w Saksonii, dwuobrączkowy datownik nadawczy MILOSLAW, na odwrocie bardzo dobrze zachowana pieczęć lakowa nadawcy i stempel odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania.

60 PLN
14263

1859 kompletny list składany z Kowala do Przedeczy - na froncie stempel odbiorczy.

180 PLN
14264

1860 Einhändigungs-Schein sądowy druk potwierdzenia odbioru przesyłki wysłany z Tarnowa do Lwowa, dwa stemple odbiorcze: jednowierszowy LEMBERG i okrągły LEMBERG z datą 1/12; dobry stan zachowania.

60 PLN
14265

1861 list wysłany 14/8 z Włocławka do Piotrkowa, czarny stempel nadawczy typu IIIA o śr.24 mm z dopisaną w formie ułamka datą, stempelek zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej "Interes Rządowy" (Czernik typ IIIA), na odwrocie odbitka pieczęci urzędowej biskupa kujawsko-kaliskiego.

80 PLN
14266

1862 po, list wysłany 4.9 ze Środy (Schroda) do Gostynia, stempelek listonosza "LEHMANN" doręczającego list, na odwrocie stempel nadejścia; całość w dobrym stanie zachowania.

50 PLN
14267

1863 około, list wysłany 22.XII ze Zgierza do Łodzi, czarna odbitka stempla nadawczego typu IIID z ozdobnymi rozetkami; adnotacja zwalniająca od opłaty pocztowej "M.M.Z" (Magistrat Miasta Zgierza); na odwrocie niebieska pieczęć nadawcy i rosyjsko-polski kasownik odbiorczy Łódź typu IXA; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN
14268

1867 list z pełną treścią wysłany 14 6 z Wrześni do Czeszewa, dwuobrączkowy stempel nadawczy WRESCHEN, na froncie niebieskozielony stempelek doręczyciela "MÜLLER", na odwrocie stempel nadejścia; całość w doskonałym stanie zachowania.

50 PLN
14269

1993 znakomity reprint w twardej oprawie wydanej 1935 roku monografii autorstwa W.Polańskiego i W.Rachmanowa "Marki i stemple pocztowe w Polsce XVIII i XIX wieku", podstawowa pozycja dla zbieraczy przedfilatelistyki i Królestwa Polskiego. Zawiera cięty blok Legenda o Orle Białym, nakład 2000 egzemplarzy.

90 PLN