Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 58. Volksrepublik Polen 1944-1952

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
10816

1944 K.R.N., znaczek podstawowy i trzy z błędami nadruku - każdy z dwoma różnymi, skasowane na karcie 21.III w Krakowie; pierwszy - nominał na dole i błąd z poz.11 "uszkodzone dolne cyfry 3 i 9"; drugi - brak nominału i błąd z poz.47 "kropka po R ścięta"; trzeci - podwójny nadruk i błąd z poz.1/51 "uszkodzone górne cyfry 3, 1 i X"; sygnatura na odwrocie Kronnenberg, gwarancja pod każdym znaczkiem.

Fi.344 xB7, yB20, Np B1
Mi.386 
3 600 PLN
10817

1944-45 K.R.N., P.K.W.N. i R.T.R.P., seria znaczków z nadrukami odwróconymi, za 1 zł./25 gr. z poz.28/23, za 2 zł./25 gr. z poz.11/90, a za 3 zł./25 gr. z poz.38/13; na poz.11 znaczka za 2 zł. charakterystyczna usterka "brak prawego szeryfa w cyfrze 1 w 1944", gwarancja i opis Kapkowski, Schmutz.

Fi.344-46 No
Mi.386-88 
14 000 PLN
10818

1944 seria wydania okolicznościowego na grzecznościowym liście poleconym z Rozwadowa, znaczek z nadrukiem R.T.R.P. z przesuniętym nadrukiem.

Fi.344-6
Mi.386-8 
350 PLN
10819

1944 K.R.N., marginesowy znaczek za 1 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z poz.9 "biała kreska pod dolną datą", gwarancja Krawczyk.

Fi.344 B
Mi.386 
30 PLN
VERKAUFT
10820

1944 K.R.N., znaczek za 1 zł. z niekatalogowanym błędem z poz.20 "przerwana I w pierwszej XII", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.344 B
Mi.386 
54 PLN
VERKAUFT
10821

1944 K.R.N. znaczek oryginalnie kasowany na wycinku, z nominałem 1 zł. na dole znaczka i błędem z poz.17 "wcięcie w lewej cyfrze 1 górnej daty", rzadka kumulacja błędów, gwarancja.

Fi.344 B
Mi.386 
200 PLN
10822

1944 K.R.N., osiemnastoblok - część znaczków z nominałem 1 zł. na dole znaczka (Fi.po 130.-), katalogowane błędy na poz.6, 7, 16, 18, 19, 25, 26, 29, gwarancja.

Fi.344 B5-6, 10-15
Mi.386 
900 PLN
10823

1944 K.R.N. znaczek oryginalnie kasowany na wycinku, z nominałem 1 zł. na dole znaczka i błędem z poz.12 "cyfra 9 wcięta z lewej", rzadka kumulacja błędów, gwarancja.

Fi.344 B8
Mi.386 
200 PLN
10824

1944 PKWN, znaczek z nadrukiem przesuniętym do góry.

Fi.345
Mi.387 
25 PLN
10825

1944 PKWN, znaczek z poz. 8 z nadrukiem przesuniętym w poziomie, gwarancja Walisch.

Fi.345
Mi.387 
30 PLN
10826

1944 P.K.W.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem z poz. 28, gwarancja Walocha.

Fi.345
Mi.387 
120 PLN
10827

1944 RTRP, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem. Litera "R" i cyfra "3" przechodzi już na znaczek sąsiedni.

Fi.346
Mi.388 
45 PLN
VERKAUFT
10828

1944 RTRP, znaczek z nadrukiem przesuniętym do góry.

Fi.346
Mi.388 
30 PLN
10829

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z nadrukiem przesuniętym.

Fi.346
Mi.388 
240 PLN
10830

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 98, przesunięty nadruk lekko do góry gwarancja Walisch.

Fi.346
Mi.388 
25 PLN
10831

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem z poz. 72 z walca III, gwarancja Ways.

Fi.346
Mi.388 
120 PLN
10832

1944 RTRP, znaczek z poz. 74 z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Walocha.

Fi.346
Mi.388 
30 PLN
VERKAUFT
10833

1944 R.T.R.P., znaczek z poz. 25 z przesuniętym w górę nadrukiem - nominał z poz. 35 na dole znaczka, gwarancja Walocha.

Fi.346x
Mi.388 
200 PLN
10834

1944 Goznak, dolny lewy znaczek z błędem "zniekształcone Z".

Fi.348B1
Mi.384 
50 PLN
10835

1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 2100 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!


1 550 PLN
10836

1944-6 zestaw znaczków z kasownikami prowizorycznymi.


100 PLN
10837

1944-5- fałszerstwa znaczków pocztowych Polski Ludowej autorstwa M.Perzyńskiego i J.Kapkowskiego.


54 PLN
VERKAUFT
10838

1944 monografia "Poczta Polska w 1944 roku" pod redakcją Andrzeja Myślickiego z kompletem arkuszy nowodruków, podstawowa literatura dla zbieraczy tego okresu, a w szczególności wydania Wodzów.


90 PLN
10839

1944 Goznak, marginesowy znaczek za 25 gr. w kolorze brązowoczerwonym - druk typograficzny, bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkiem a marginesem; znacznie rzadszy od znaczków bez perforacji poziomej (w odróżnieniu od nich niekatalogowany w światowych katalogach) i drukowanych rotograwiurowo znaczków ciętych, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Vc MK1
Mi.383b 
3 000 PLN
10840

1945 kartka z Kielc 22.5.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1788.

Fi.343
Mi.384 
60 PLN
10841

1945 kartka z Będzina 20.7.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 2137.

Fi.343
Mi.384 
60 PLN
10842

1945 kartka z Rawy Mazowieckiej do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 229.

Fi.343
Mi.384 
60 PLN
10843

1945 kartka z Radomska 3.5.45 do Łodzi, stempel cenzury wojskowej 857 z podpisem cenzora - bardzo rzadkie.

Fi.343
Mi.384 
150 PLN
10844

1945 kartka z Bochni 2.IV.45 do Zakopanego ze stemplem cenzury wojskowej nr 545, kartka złamana w połowie.

Fi.343
Mi.384 
60 PLN
10845

1945 kartka (całostka GG) z Krakowa do Kielc, stempel cenzury nr 511.

Fi.343
Mi.384 
100 PLN
10846

1945 kartka z Zakopanego 27.2.45 do Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 504.

Fi.343
Mi.384 
80 PLN
10847

1945 polecona kartka na całostce GG z usuniętą podobizną Hitlera na znaku opłaty z Nowego Targu do Chynowa, prowizoryczny kasownik i erka, stempel cenzury wojskowej nr 517.

Fi.343
Mi.384 
250 PLN
10848

1945 list do Drobinia, znaczki prowizorycznie unieważnione ołówkiem, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1027, słabszy stan.

Fi.343
Mi.384 
20 PLN
10849

1945 kartka z Katowic 16.8.45 do Rawicza, stempel cenzury wojskowej nr 1608.

Fi.343
Mi.384 
60 PLN
10850

1945 stempel okolicznościowy Gniezna na miejscowo zaadresowanej kopercie.

Fi.343, 367
Mi.384, 399 
90 PLN
10851

1945 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z III walca "lekki druk podwójny" (opisano w PZP str.300 dolny akapit - najlepiej widoczne na dolnej belce) i błędem nadruku na poz. 84 "brak lewego szeryfa w cyfrze 1", gwarancja.

Fi.345 Dp
Mi.387 
120 PLN
VERKAUFT
10852

1945 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 23.3.1945 z Biłgoraja do Lublina, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym typu lubelskiego, prowizoryczna, ręcznie wypisana, erka; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 290; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.346
Mi.388 
2 200 PLN
10853

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze jasnobrązowaworóżowym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347a
Mi.389 
120 PLN
10854

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązowaworóżowym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347a
Mi.389 
110 PLN
10855

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze jasnobrązowaworóżowym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347a
Mi.389 
120 PLN