Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 58. Volksrepublik Polen 1944-1952

11176

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek z błędem "plamka między T i Y".

Fi.394B1
Mi.427
25 PLN
11177

1946 wydanie lotnicze, znaczek ze znacznym przesunięciem perforacji.

Fi.395
Mi.428
20 PLN
11178

1946 wydanie lotnicze, arkusz znaczków za 5 zł z oznaczeniem walca "W.I."; arkusz zgięty poziomo (Fi.+300.-).

Fi.395I
Mi.428
150 PLN
11179

1946 samolot nad Warszawą, 5 zł. bez numeru kontrolnego - frankatura wielokrotna, parka pionowa na karcie pocztowej, wysłanej 7.VI.1949 z miejscowości Boguszów do Chęcin.

Fi.395II
Mi.428I
50 PLN
11180

1946 wydanie lotnicze, marginesowa, próba znaczka za 10 zł w kolorze niebieskim, lekkie plamki na odwrocie, gwarancja Berbeka.

Fi.396P2
Mi.429
1 700 PLN
11182

1946 list lotniczy z Wałbrzycha do Szwajcarii, stempel urzędu cenzury nr 3262.

Fi.397
Mi.430
40 PLN
11183

1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Schmutz.

Fi.397nz
Mi.430U
400 PLN
11184

Fi.398
Mi.431
100 PLN
11185

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 1.X z Lublina do Anglii, stempelek cenzury zagranicznej 3274, ręczny dopisek czerwoną kredką "Par Avion", kasownik odbiorczy 11.OCT; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (koperta uszkodzona podczas otwierania przez cenzurę i minimalnie przycięta z lewej strony).

Fi.398, 380, 381
Mi.431, 414, 415
120 PLN
11186

1946 polecona lotnicza kartka z Warszawy do Francji, stempel cenzury nr 3259.

Fi.398, Cp95
70 PLN
11187

1946 samolot nad Warszawą, 25 zł - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 20.V.47 z Warszawy do Londynu, na odwrocie stempelek "Kontrola przeprowadzona".

Fi.399
Mi.432
50 PLN
11188

1946 samolot nad Warszawą, 25 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 9.I.1948 z Krakowa do Warszawy.

Fi.399, 423A
Mi.432, 458B
15 PLN
11189

1946 Polacy w Hiszpanii, znaczek na specjalnej karcie skasowany 14.4 w Szczecinie datownikiem okolicznościowym "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ DNI SZCZECINA 12-14.4.46" z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 008)

Fi.401
Mi.434
70 PLN
11190

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii.

Fi.401
Mi.434
10 PLN
11191

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek za 3+5 zł. z błędem z poz.5 "szabla", gwarancja i opis (przekreślona szarfa) Schmutz.

Fi.401 B1
Mi.434
50 PLN
11192

Fi.401s
Mi.434
600 PLN
11193

1946 600 lecie Bydgoszczy, oryginalnie kasowany w Bydgoszczy znaczek za 3+2 zł., gwarancja.

Fi.402
Mi.435
80 PLN
11194

Fi.402
Mi.435
50 PLN
11195

Fi.403 (403s)
Mi.435
760 PLN
11196

1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3" i niekatalogowanymi: na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia", na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.24 "ciemna podłużna plamka pod 5", na poz.40 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.44 "ciemna podłużna plamka pod 5 Z", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa"; (Fi.900.-) gwarancja Krawczyk.

Fi.403 B1, B
Mi.436
686 PLN
11197

1946 25 rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek skasowany 19.V na widokówce stemplem okolicznościowym (Myślicki 46 010).

Fi.404
Mi.437
25 PLN
11198

1946 25. rocznica Powstania Śląskiego, czworoblok.

Fi.404
Mi.437
12 PLN
11199

1946 "21-22 LIPIEC 1946 KRAJOWY ZLOT MŁODZIEŻY ZWM" Warszawa 1, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 22.VII, odbitka kasownika w kolorze czerwonym (Myślicki 46 046).

Fi.405
Mi.438
25 PLN
11200

1946 1 rocznica zwycięstwa - frankatura wielokrotna, list lotniczy wysłany 27.V z Płocka do Londynu, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym; cenzura zagraniczna nr.3265; zgrabna mała kopertka w dobrym stanie zachowania (minimalne punktowe przebarwienia na końcach kilku ząbków).

Fi.405
Mi.438
200 PLN
11201

1946 list polecony z Warszawy 1.VI.46 do Gdyni, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.405
Mi.438
15 PLN
11202

1946 list z Sokółki 11.6.46 do Lublina na poniemieckim formularzu poczty polowej.

Fi.405
Mi.438
10 PLN
11203

Fi.405MK
Mi.438
65 PLN
11204

1946 Święto Morza, oryginalnie kasowany znaczek za 3+7 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.406
Mi.440
50 PLN
11205

1946 Święto Morza.

Fi.406
Mi.440
10 PLN
11206

1946 Święto Morza, blok legitymacyjny.

Fi.406
Mi.440
35 PLN
11207

1946 Święto Morza, znaczek z błędem "kropka po T".

Fi.406B1
Mi.440
30 PLN
11208

1946 Święto Morza, parka znaczków ciętych za 3+7 zł., piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.406 nz
Mi.440 U
1 200 PLN
11209

1946 Święto Morza, znaczek za 3+7 zł. na grubym papierze, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.406y
Mi.440
100 PLN
11210

1946 Święto Morza, znaczek na grubym papierze y.

Fi.406y
Mi.440
60 PLN
11211

1946 Święto Morza, znaczek na papierze grubym z błędem "kropka po T", rzadka kombinacja błędów, gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.406yB1
Mi.440
300 PLN
11212

Fi.407nz
Mi.439U
500 PLN
11213

1946 zamek w Będzinie, znaczek z abklaczem.

Fi.408a
Mi.441a
60 PLN
11214

1946 zabytki architektury, zamek w Będzinie, 5 zł (oliwkowy) - frankatura wielokrotna, lotniczy list polecony wysłany 23.IX z Wrocławia do Szwecji, stempelek cenzury zagranicznej 3273, numerowy stempel odbiorczy poczty szwedzkiej - 2000 na froncie i dodatkowy stempelek informacyjny "Avhämtas postkontoret MALMÖ 7 Bergsgatan 43"; dobry stan zachowania (dwa znaczki słabsze).

Fi.408a
Mi.441a
100 PLN
11215

1946 list polecony z Jasła do Gdyni.

Fi.408a
Mi.441a
10 PLN
11216

1946 list polecony z Borzykowa do Bydgoszczy.

Fi.408a
Mi.441a
10 PLN