570 |
1917 Przedbórz, I wydanie, kasowana seria ząbkowanych znaczków w bardzo ładnym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 200 PLN | |
571 |
1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta z lekkim śladem podlepki, znaczek za 2 gr. typ 1, za 4 gr. typ 8, bardzo ładny stan, sygnowane, gwarancja Mikstein. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 200 PLN | |
572 |
1917 Przedbórz, seria pierwszego wydania, minimalne ślady po podlepkach, gwarancja. | Fi.1-2B |
| 200 PLN VERKAUFT | |
573 |
1917 Przedbórz, próba znaczka w kolorze ceglastym, gwarancja Schmutz. | Fi.1A P1 |
| 170 PLN VERKAUFT | |
574 |
1917 Przedbórz, druk wysłany 21.I z Warszawy, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej typu 6 unieważniony datownikiem austriackiego urzędu etapowego; cenzura, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.1B Mi.1A |
| 400 PLN | |
575 |
1917 Przedbórz, I wydanie, kasowany znaczek za 2 gr. z pionowym i poziomym pustopolmami międzysektorowymi, gwarancja Schmutz. | Fi.1B Mi.1A |
| 300 PLN | |
576 |
1917 Przedbórz, kartka do Przedborza 25.12.17 ze stemplem cenzury wojskowej w Piotrkowie, znaczek doręczeniowej poczty miejskiej w Przedborzu. | Fi.2 |
| 250 PLN | |
577 |
1917 Przedbórz, lisy wysłany 14.XII z Warszawy, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej typ 2, skasowany 21.XII datownikiem austriackiej poczty etapowej, odciśniętym również na odwrocie; fioletowy stempelek cenzury; gwarancja. | Fi.2B Mi.2A |
| 400 PLN | |
578 |
1917 Warszawa, "6 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, karta pocztowa "Postgebiet Ob.Ost." wysłana 30.3 z Białegostoku, początkowo urzędnik Poczty Miejskiej naliczył opłatę doręczeniową odciskając stempelek taryfowy, ponieważ jednak była to przesyłka adresowana do instytucji niemieckiej - Wassermanische Blutuntersuchungsstelle (stacja badania krwi), po opatrzeniu jej adnotacją "Na niemiecką pocztę", opłata została anulowana; stempel cenzury w Królewcu; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.2b |
| 200 PLN | |
579 |
1917 Warszawa, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania, list wysłany 15.9 ze Skalmierzyc, stempelek cenzury poznańskiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.9b |
| 150 PLN | |
580 |
1917 Warszawa, "10 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na liście miejscowym wysłanym 12.12, ponieważ adresatka wyprowadziła się, rządca domu po opatrzeniu przesyłki odpowiednią adnotacją i swoim stempelkiem 13.XII zwrócił ją, następnie list przekazano do biura meldunkowego w celu ustalenia adresu, skąd jednak 20.XII odesłano go z adnotacją "niezameldowana", ostatecznie Poczta Miejska po opatrzeniu listu stempelkami "NICHT ZU ERMITTELN/ WARSCHAUER BURGERPOST" i "ZURÜCK 20.XII zwróciła list do nadawcy; niecodzienny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym, w dobrym stanie zachowania. | Fi.13b, 31c, 35c |
| 350 PLN | |
581 |
1917 Warszawa, miejscowy list firmowy, stempel poczty miejskiej "WRĘCZENIE OPŁACONE". | Fi.26IIa |
| 160 PLN | |
582 |
1917 Warszawa, miejscowy list firmowy, stempel poczty miejskiej "WRĘCZENIE OPŁACONE". | Fi.27Ia |
| 160 PLN | |
583 |
1917 Warszawa, zestaw 3 karnetów (różne kolory okładek) "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek (co rzadkie!) umieszczono w sporządzonych w małym nakładzie specjalnych karnetach, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania. | |
| 450 PLN | |
584 |
1917 Warszawa, list firmowy z Niemiec do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie. | |
| 80 PLN | |
585 |
1917 Warszawa, firmowy list polecony z Skalmierzyc 14.6.17 do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i stempel poczty miejskiej w Warszawie, gwarancja Landre. | |
| 100 PLN | |
586 |
1917 Warszawa, miejscowy list firmowy ze stemplem typ 26 "WRĘCZENIE OPŁACONE". | |
| 200 PLN | |
587 |
1917 Warszawa, list firmowy z browaru parowego w Skierniewicach 8.7.17 do warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie. | |
| 100 PLN | |
588 |
1918 Chęciny, znaczki poczty miejskiej z odmianami, | |
| 100 PLN | |
589 |
1918 Chęciny, znaczki poczty miejskiej z odmianami. | |
| 100 PLN | |
590 |
1918 Częstochowa, widokówka poczty polowej, wysłana 25.IV za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty, odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej (wysoka wycena katalogowa - Fi.700.-), ze względu na słabszą jakość odbitki bardzo atrakcyjna cena wywoławcza!!! dodatkowo pieczęć formacyjna i cenzura; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.3a |
| 250 PLN | |
591 |
1918 Częstochowa, kartka z Łodzi 1.4.18 do Częstochowy, stempel poczty miejskiej w Częstochowie, gwarancja Schmutz. | Fi.3a |
| 800 PLN | |
592 |
1918 Łódź, karta pocztowa "Gen.-Gouv Warschau", wysłana z Częstochowy 7.VI, sześciokątny stempelek poczty miejskiej w kolorze fioletowym (Fi.300.-) z datą 8.6; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.6b |
| 250 PLN | |
593 |
1918 Luboml, nieząbkowana marginesowa seria czysta. | Fi.1-5A Mi.1-5 |
| 120 PLN | |
594 |
1918 Luboml, seria cięta bez gumy. | Fi.1-5A |
| 30 PLN | |
595 |
1918 Luboml, seria cięta na podlepkach, każdy znaczek z błędem "odwrócone cyfry nominału". | Fi.1-5As |
| 200 PLN | |
596 |
1918 Luboml, znaczek z odwróconym nominałem. | Fi.5As |
| 20 PLN | |
597 |
1918 Luboml, luzaki z serii. | |
| 40 PLN | |
598 |
| 50 PLN | |
599 |
1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowane - tak jak je wydano próby cięte próby II bez tła; 2 gr. - typ 3, 6 gr. i 10 gr. - typ 2, gwarancja Schmutz. | Fi.3, 5, 6 P1 |
| 1 800 PLN | |
600 |
| 160 PLN | |
601 |
1918 Przedbórz, seria ząbkowana znaczków II wydania. | Fi.3-6B |
| 50 PLN | |
602 |
1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz lub Krawczyk. | Fi.3-6B |
| 100 PLN | |
603 |
1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz lub Mikstein. | Fi.3-6B |
| 90 PLN | |
604 |
1918 Przedbórz, seria drugiego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.3-6B |
| 100 PLN | |
605 |
1918 Przedbórz, seria znaczków drugiego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.3-6B |
| 90 PLN | |
606 |
1918 Przedbórz, seria znaczków II wydania, gwarancja Mikstein. | Fi.3-6B |
| 80 PLN | |
607 |
1918 Przedbórz, II wydanie, seria bardzo rzadkich prób o zmienionych kolorach tła, niegumowana - tak wydano część nakładu; 2 gr. - typ 2 (niekatalogowana), 4 gr. - typ 3, 6 gr. - typ 1 z niekatalogowanym błędem "duża przerwa w poziomych kreskach pod literą P w PRZEDBÓRZ" , 10 gr. - typ 1; to najrzadsze próby wydań Poczty Miejskiej w Przedborzu, piękny stan, gwarancja Mikstein. | Fi.3-6 P2 |
| 3 200 PLN | |
608 |
1918 Przedbórz II wydani, list (druki) wysłany 11.II z Noworadomska; opłata za doręczenie pobrana 20.II znaczkiem za 2 gr. - typ 1; stempelek cenzury lubelskiej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Becker i Jungjohann BPP. | Fi.3B Mi.3A |
| 500 PLN | |
609 |
1918 Przedbórz, znaczki drugiego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.4B |
| 40 PLN | |