4014 |
1945 karnet - "Kongres Związków Zawodowych". | Fi.386 Mi.413 |
| 70 PLN | |
4015 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, oryginalnie kasowany znaczek za 1,50+8,50 zł., gwarancja Schmutz. | Fi.386 Mi.413 |
| 60 PLN | |
4016 |
1945 VII Kongres Związków Zawodowych, okolicznościowy karnet. | Fi.386 Mi.413 |
| 40 PLN | |
4017 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, znaczek na specjalnej karcie, skasowany okolicznościowo 18.XI w pierwszym dniu obiegu; dodatkowy stempel okolicznościowy II Kongresu. | Fi.386 Mi.413 |
| 70 PLN | |
4018 |
1945 115. rocznica Powstania Listopadowego. | Fi.387 Mi.420 |
| 10 PLN | |
4019 |
1945 115. rocznica Powstania Listopadowego, czworoblok. | Fi.387 Mi.420 |
| 60 PLN | |
4020 |
1945 Powstanie Listopadowe, unikalny znaczek za 10 zł. z częściową perforacją pomiędzy znaczkami, wyjaśnia jak powstały w części arkuszy znaczki cięte i dlaczego są tak rzadkie (musiały jednocześnie zostać pominięte lub znacznie przesunięte i perforacja pozioma i pionowa), gwarancja i opis błędu Schmutz. | Fi.387MK3 Mi.420 |
| 5 000 PLN | |
4021 |
1945 list z Zadzimia 8.3.45 do warszawy, opłata gotówkowa ręcznie wypisana plus prowizoryczny niemy datownik z samą datą przerobiony zapewne z poniemieckiego metalowego kasownika, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 833. | |
| 240 PLN | |
4022 |
1945-7 monografia prowizorycznych stempli pocztowych Dolnego Śląska autorstwa Mariana Kościelniaka. | |
| 40 PLN | |
4023 |
1945 "Opłata kredytowana rozp. RKPT Nr.11" - polecony list urzędowy wysłany 6.2 z Ministerstwo Aprowizacji w Lublinie do Przeworska; stempelek cenzury wojskowej nr.8 o bardzo niskim numerze!!! kasownik odbiorczy na odwrocie; koperta z lewej strony mocno przycięta. | |
| 200 PLN | |
4024 |
1945 przesyłka opłacona gotówką 50 gr, list miejscowy wysłany 29.8 z Gdańska-Wrzeszcza do Oliwy, walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 80 PLN | |
4025 |
1945 cenzura wojskowa 1262, list lotniczy, wysłany 4.XII ze Szkocji do Warszawy, rozpieczętowany i ponownie zaklejony przez cenzurę. | |
| 100 PLN | |
4026 |
1945 HITLER - usuwanie faszystowskich motywów; karta pocztowa wysłana 11.1 z obozu pracy przymusowej Teplitz-Schönau II w Schlossberg do wsi Staromieście - na obszar Polski zajęty przez Armię Sowiecką; rzadki przypadek, kiedy to front minął przesyłkę a nie odwrotnie; wizerunek Hitlera na znaku opłaty został celowo uszkodzony przez cenzora - po tej stronie frontu było on niedopuszczalny, choć w praktyce ruchu pocztowego przepis ten bardzo rzadko stosowano, wcześniejsze przesyłki niszczono, ale tej karty nie zatrzymano i najpewniej została doręczona adresatowi; stempelek cenzury wojskowej z wpisanym ręcznie numerem 351a wyjątkowo ciekawa całość; gwarancja. | |
| 600 PLN | |
4027 |
1945 karta pocztowa "na koszt" adresata, wysłana 21.VII jako nieopłacona (być może z powodu braku znaczków?) z miejscowości Staszów do Zakrzowa, urząd nadawczy nie zwrócił przesyłki do nadawcy (pracownicy magistratu), a tylko określił wysokość dopłaty "1 zł" i oznaczył przesyłkę stempelkiem "T", którą to należność pobrano od odbiorcy; stempelek cenzury wojskowej 1790; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 250 PLN | |
4028 |
1945 telegram wysłany z Warszawy do Sompolna w dniu 17.VIII o godzinie 13:45, odebrany 18.VIII o godzinie 6, zwraca uwagę użycie prowizorycznego niemieckiego formularza; bardzo dobry stan zachowania. W związku z dużą ilością depesz gratulacyjnych otrzymanych z okazji ślubu i wesela, odbywających się w Sompolnie w tych dniach, na poczcie wyczerpał się zapas polskich blankietów i sięgnięto po druki niemieckie; warto dodać, że panna młoda p.Maria Hubówna w czasie wojny, była tzw. "mateczką wojenną", organizującą pomoc dla polskich jeńców, których rodziny nie były w stanie wysyłać paczek, a przede wszystkim prowadziła z wieloma jeńcami korespondencję dla podtrzymania ich na duchu. | |
| 100 PLN | |
4029 |
1945 kompletny list polecony (z treścią w środku) z Moskwy 30.1.45 do Warszawy, stemple radzieckiej cenzury wojskowej i stempel polskiej cenzury wojskowej nr 1007. | |
| 150 PLN | |
4030 |
1945 kartka z Czechosłowacji do Sosnowca, stempel cenzury wojskowej nr 2070. | |
| 70 PLN | |
4031 |
1945 kartka z Czechosłowacji do Zakopanego, stempel cenzury wojskowej nr 2061. | |
| 60 PLN | |
4032 |
1945 list urzędowy z Lublina 29.III.45 do Katowic na dwukrotnie użytej kopercie, stempel cenzury wojskowej nr 737 na odwrocie, ślady po archiwizacji. | |
| 50 PLN | |
4033 |
1945 list z radzieckiej poczty polowej 17.7.45 do Gorlic, stemple radzieckiej cenzury wojskowej i polskiej nr 1661. | |
| 80 PLN | |
4034 |
1945 list żołnierski do Lwowa, stempel "Wojskowy" i stempel cenzury wojskowej nr 63 i kasowniki radzieckie. | |
| 120 PLN | |
4035 |
1945 list urzędowy z Sosnowca 10.4.45, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 918. | |
| 60 PLN | |
4036 |
1945 list z poczty polowej nr 65606 do Bydgoszczy, na odwrocie polski stempel cenzury wojskowej nr 155. | |
| 40 PLN | |
4037 |
| 65 PLN | |
4038 |
1945 list z poczty polowej 70621 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej 235, gwarancja. | |
| 90 PLN | |
4039 |
1945 miejscowa kartka z Warszawy o charakterze filatelistycznym, stempel okolicznościowy Święta Ludowego, stempel cenzury wojskowej nr 1752. | Fi.Cp92 |
| 100 PLN | |
4040 |
1945 kartka z Piotrkowa Trybunalskiego 5.6.45 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1106, całostka bez sygnatury. | Fi.Cp92s |
| 250 PLN | |
4041 |
1945 kartka z Warszawy 28.VI.45 do Francji, stempel cenzury nr 3180. | Fi.Cp95 |
| 30 PLN | |
4042 |
1945 znaczek wydania przedrukowego nie wprowadzonego do obiegu, gwarancja. | Fi.XIII |
| 280 PLN VERKAUFT | |
4043 |
1946 list polecony z Derłowa 10.1.46 do USA, stempel cenzury wojskowej nr 336. | Fi.359, 362, 380 Mi.393, 404, 414&nbs |
| 110 PLN VERKAUFT | |
4044 |
1946 list z Tarnobrzega 9.5.46 do Jarosławia. | Fi.362, 377 Mi.393, 410 |
| 10 PLN | |
4045 |
1946 list firmowy z Krakowa do Jarosławia. | Fi.362, 380, 405 Mi.393, 414, 438 |
| 10 PLN | |
4046 |
1946 polecony list lotniczy z Warszawy 3.4.46 do Londynu, stempel cenzury wojskowej nr 592. | Fi.362, 381 Mi.393, 415 |
| 90 PLN | |
4047 |
1946 kartka z Skierniewic 19.5.46 do Chełma. | Fi.376a T2 Mi.409b |
| 25 PLN | |
4048 |
1946 list ze Szczecina do Warszawy. | Fi.377, 378 Mi.410, 411 |
| 10 PLN | |
4049 |
1946 cenzura zagraniczna 3114, list lotniczy wysłany 19.IV z Warszawy do Szwedzkiego Czerwonego Krzyża w Sztokholmie, na odwrocie adnotacja o przeprowadzonej kontroli dewizowej i datownik Warszawa 11 z 19.IV; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.377, 385 Mi.410, 419 |
| 120 PLN | |
4050 |
1946 ekspres polecony z Poznania 31.1.46 do Lublina, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.377, 393 Mi.410, 426 |
| 60 PLN | |
4051 |
1946 firmowy list polecony z Łodzi 3.1.46 do Warszawy. | Fi.378 Mi.411 |
| 15 PLN VERKAUFT | |
4052 |
1946 list ze stemplem prowizorycznym z Małych Cieśli do Bydgoszczy. | Fi.378, 380 Mi.410, 414 |
| 70 PLN | |
4053 |
1946 list ze stemplem prowizorycznym z Małych Cieśli do Bydgoszczy. | Fi.378, 381 Mi.411, 415 |
| 60 PLN | |