2742 |
1940 II wydanie przedrukowe, seria "zielonych dopłat" na kopercie, ostemplowana okolicznościowo w Krakowie 20.IV.1941, adresowana do Warszawy. | Fi.35-39; 9d |
| 150 PLN | |
2743 |
1940 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków dopłaty z numerem arkusza na marginesie, gwarancja Schmutz. | Fi.37 |
| 1 200 PLN | |
2744 |
1940 opaska gazetowa z Częstochowy. | Fi.40 |
| 40 PLN | |
2745 |
1940 widoki zabytkowych budowli, seria. | Fi.40-51 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
2746 |
1940 widoki zabytkowych budowli, dwie serie. | Fi.40-51 |
| 90 PLN VERKAUFT | |
2747 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I) - 12 gr. mocno przesunięta perforacja - frankatura pojedyncza, formularz kartkowy definitywny o sygnaturze DPO 444 (3.41), wysłany 15.10.1941 z Krosna do miejscowości Deutscheneck (Sompolno); walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.43 |
| 50 PLN | |
2748 |
1940 widoki zabytkowych budowli, znaczek z rozmazanym drukiem rysunku w lewej dolnej części. | Fi.46 |
| 25 PLN | |
2749 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 30 gr. - frankatura pojedyncza, formularz kartkowy definitywny o sygnaturze DPO 444 (3.41) wysłany 9.9.1942 z Krakowa do Lizbony, liczne cenzury, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | Fi.46, Fp1c |
| 150 PLN | |
2750 |
1940 kasownik okolicznościowy Jesiennych Targów Radomskich z wyróżnikiem b, gwarancja na znaczku Schmutz. | Fi.47, 5b |
| 400 PLN | |
2751 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr. - frankatura wielokrotna, adres pomocniczy wysłany 3.XII.1942 z Warszawy do Kielc. | Fi.48 |
| 150 PLN | |
2752 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 60 gr. - frankatura mieszana, list polecony, wysłany 20.VIII.1942 ze Lwowa do Krakowa, erka typu ogólnego z dostawioną stempelkiem nazwą urzędu pocztowego; kasowniki odbiorcze; ślady archiwizacji. | Fi.49, 78 |
| 20 PLN | |
2753 |
1940 znaczki z dopłatą na pomoc zimową z kasownikami pierwszego dnia obiegu z Warszawy, Krakowa i Radomia. | Fi.52 |
| 30 PLN | |
2754 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria z górnym marginesem, ostemplowana na kopercie 3.XI w Częstochowie. | Fi.52-55 |
| 80 PLN | |
2755 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, komplet 4 oficjalnie przygotowanych kart, ostemplowanych okolicznościowo 17.VIII w pierwszym dniu obiegu w: Krakowie, Warszawie, Radomiu i Lublinie. | Fi.52-55 |
| 120 PLN | |
2756 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria na karcie skasowana okolicznościowo 17/18.8 w Warszawie w pierwszym dniu obiegu znaczków. | Fi.52-55; 4b |
| 50 PLN | |
2757 |
| 60 PLN | |
2758 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, dwie serie. | Fi.56-8 |
| 40 PLN | |
2759 |
1940 1. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria. | Fi.56-8 |
| 20 PLN | |
2760 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria okolicznościowa ze stemplem pierwszego dnia obiegu. | Fi.56-8 |
| 25 PLN | |
2761 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, karnet okolicznościowy ze stemplem pierwszego dnia obiegu. | Fi.58 |
| 15 PLN | |
2762 |
1940 znaczki z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, dwie serie. | Fi.59-62 |
| 45 PLN VERKAUFT | |
2763 |
| 60 PLN | |
2764 |
1940 karta zwrotna z opłaconą odpowiedzią wysłana z pośrednictwa pocztowego w Czekanowie do Warszawy. | |
| 120 PLN | |
2765 |
1940pocztowe znaczki opłaty radiowej, górny znaczek podlepka. | |
| 120 PLN | |
2766 |
1940 koperta służbowa do korespondencji urzędowej. | |
| 30 PLN | |
2767 |
1940 wydanie przedrukowe, luzaki. | |
| 240 PLN | |
2768 |
1940 arkusz znaczków opłaty miejskiej z Włocławka. | |
| 180 PLN VERKAUFT | |
2769 |
1940-1 ręcznie malowana strona albumowa, z kolekcji pochodzącej z Barcelony, ze znaczkami czystymi na podlepkach, w bardzo dobrym stanie, dołączono też, rys historyczny tego okresu, po hiszpańsku, na ręcznie zdobionej stronie albumowej. | Fi.52-65 |
| 200 PLN | |
2770 |
| 100 PLN | |
2771 |
1940 list z Rawy Mazowieckiej 17.12.40 do Zadzimia. | Fi.Ck1 |
| 60 PLN | |
2772 |
1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, wysłana z Otwocka do Lublina, na odwrocie przebarwienia. | Fi.Ck1 |
| 35 PLN | |
2773 |
1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, pionowo zgięta (Fi.45.-). | Fi.Ck1 |
| 30 PLN | |
2774 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm, z nadrukiem - wysoka wycena katalogowa (Mi.400 euro, Fi.1200.-), sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", wysłana 5.X z Warszawy do Kutna, znak opłaty unieważniony stemplem wirnikowym; pełna treść na odwrocie; walor bardzo rzadko spotykany, zwłaszcza z oryginalnego obiegu pocztowego; stan zachowania typowy dla całości z prawdziwego obiegu; gwarancja. | Fi.Cp3II1 |
| 1 000 PLN | |
2775 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", czysta; z prawej strony niewielkie przebarwienie. | Fi.Cp3II |
| 50 PLN | |
2776 |
1940 kartka z Bliznego przez Brzozów 8.12.40 do Zadzimia. | Fi.Cp3II |
| 35 PLN | |
2777 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 21.VI z Krakowa do Kielc; minimalnie nadgięta u dołu. | Fi.Cp3II |
| 50 PLN | |
2778 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 9.IX z Wolbromia do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie, stempel kancelaryjny; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp3II |
| 50 PLN | |
2779 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", przesłana miejscowo 3.X w Warszawie. | Fi.Cp3III2 |
| 50 PLN | |
2780 |
1940 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym Rzemień przez Mielec do Krosna. | Fi.Cp3II |
| 80 PLN | |
2781 |
1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe R - "POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM", wysłana 2.VII z Grójca do Krakowa. | Fi.Cp4I |
| 80 PLN | |