Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 56. Mittellitauen

29935

1921 różne rysunki, próba znaczka za 5 mk. z drukiem podwójnym, gwarancja Miszczak.

Fi.5P
80 PLN
29936

1921 różne rysunki, próba znaczka za 5 mk., gwarancja Miszczak.

Fi.5P
80 PLN
29937

Fi.5P
80 PLN
29938

Fi.5P
80 PLN
29939

Fi.5P
80 PLN
29940

Fi.5P
80 PLN
29941

Fi.5P
80 PLN
29942

1921 różne rysunki, próba znaczka za 20 mk. z drukiem podwójnym, gwarancja Miszczak.

Fi.6P
80 PLN
29943

1921 różne rysunki, próba znaczka za 20 mk., gwarancja Miszczak.

Fi.6P
80 PLN
29944

Fi.6P
80 PLN
29945

1921 różne rysunki, litografia drukarni "Łaskow i Syn" w Wilnie; próby znaczków w sześciobloku projektu T.Ruszczyca przedstawiają kolejno: płaskorzeźbę z kościoła Św.Piotra i Pawła, rycerza w zbroi, Ostrą Bramę, katedrę z wieżą, insygnia rektorskie i gen.L.Żeligowskiego; planowano wydanie sześciu wartości, pięć projektów przyjęto do realizacji zgodnie z wzorem odbitki kontrolnej (wartości od 1 do 10 mk.); szósty projekt został przerobiony ze względu na słabą czytelność nominału (25 f.), a próbę nowego wzoru odbito z pramatrycy bez opiłowywania krawędzi; odbitki z pramatrycy na kredowym papierze są unikalne; jeden egzemplarz opisał J.Falkowski w "Filateliscie" 7/2000; drugi oferowany na tej aukcji pochodzi ze słynnej kolekcji G.Hahne; kolorowe próby, wszystkie na papierze kredowym, odbito w równie minimalnym nakładzie - po dwie sztuki (PZP str.1190); fotoopinia Schmutz.

Fi.14-19 P6
12 000 PLN
29946

1921 różne rysunki, seria cięta.

Fi.14-9A
15 PLN
29947

1921 różne rysunki, 1 i 3 mk. - frankatura mieszana dwóch wydań, prawidłowo opłacona widokówka wysłana 5.VIII z urzędu pocztowego Wilno 1 (kasownik z wyróżnikiem "a") do Święcian; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.15B, 36A
Mi.15A, 36B
800 PLN
29948

1921 różne rysunki, czworoblok znaczków za 4 mk. z przesuniętym tłem i grzecznościowym kasownikiem ambulansu Grodno-Mosty, gwarancja Krawczyk.

Fi.17A
Mi.17B
30 PLN
29949

1921 różne rysunki, czworoblok prób znaczka za 4 mk. w kolorze oliwkowym bez tła na papierze białym (Fi.320.-), gwarancja.

Fi.17 P4
240 PLN
29950

1921 różne rysunki, makulatura próby znaczka za 4 mk. z wielokrotnie wydrukowanym przesuniętym tłem, gwarancja.

Fi.17 P Mk
60 PLN
29951

1921 różne rysunki, parka makulatury znaczka za 6 mk. bez koloru żółteg i jasnym drukiem drugostronnym na odwrocie, gwarancja.

Fi.18 P MK
120 PLN
29952

1921 różne rysunki, makulatura próby znaczka za 6 mk., zasadniczy rysunek w zmienionym kolorze o podwójnym - jednym odwróconym druku, gwarancja.

Fi.18 P Mk
50 PLN
29953

1921 wydanie z dopłata na Śląsk, seria ząbkowana.

Fi.23-8B
80 PLN
29954

1921 wydanie z dopłatą NA ŚLĄSK, parka znaczków za 25 f.+2 mk., lewy z błędem nadruku I formy z poz.27 "brak A w NA", gwarancja.

Fi.23A B1
Mi.23B
120 PLN
29955

1921 wydanie z dopłatą NA ŚLĄSK, kasowany grzecznościowo cięty znaczek za 25f.+2Mk. z podwójnym nadrukiem (Fi.500.-), podwójna gwarancja Krawczyk.

Fi.23A Np
Mi.23B Np
300 PLN
29956

1921 wydanie z dopłatą "NA ŚLĄSK", pasek znaczków w układzie tete-beche.

450 PLN
29957

Fi.27
450 PLN
29958

1921 OSZMIANA - rzadkie ostemplowania Litwy Środkowej, wydanie z dopłatą NA ŚLĄSK, parka znaczków za 2+2 mk. z przesuniętym w pionie nadrukiem (NA brakuje tylko u dziesięciu znaczków w sektorze), oryginalnie skasowana w Oszmianie (zwykłe znaczki Fi.140.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.27A
Mi.27B
420 PLN
29959

1921 OSZMIANA - rzadkie ostemplowania Litwy Środkowej, wydanie z dopłatą NA ŚLĄSK, trójblok znaczków za 2+2 mk. ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem, oryginalnie skasowany w Oszmianie (zwykłe znaczki Fi.210.-), gwarancja Krawczyk

Fi.27A
Mi.27B
420 PLN
29960

1921 wydanie z dopłatą NA ŚLĄSK, ząbkowany znaczek za 2+2 mk., z nadrukiem odwróconym (Fi.500.-), skasowany grzecznościowo w ambulansie Grodno-Mosty, gwarancja Krawczyk.

Fi.28B No
Mi.28A
200 PLN
29961

1921 wydanie na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża, oryginalnie kasowana seria cięta, gwarancja Krawczyk.

Fi.29-30A
Mi.29-30B
90 PLN
29962

Fi.31-33A
Mi.31-33B
40 PLN
29963

1921 wydanie na rzecz Polskiego Białego Krzyża, znaczek za 2+1 mk. z przesuniętą perforacją poziomą, gwarancja Krawczyk.

Fi.31A
Mi.31B
30 PLN
29964

1921 wydanie na rzecz Polskiego Białego Krzyża, makulatura znaczka za 10 mk. na białym papierze (x), bez koloru żółtego, gwarancja.

Fi.33A Mk
Mi.33B
40 PLN
29965

1921 wydanie na rzecz Polskiego Białego Krzyża, czworoblok makulaturowych znaczków za 10 mk. na białym papierze (x), z wzajemnym przesunięciem kolorów, gwarancja.

Fi.33A Mk
Mi.33B
160 PLN
29966

1921 wydanie na rzecz Polskiego Białego Krzyża, dwa czworobloki prób znaczka za 10 mk. na niegumowanym białym średnim papierze - 0,08mm; co unikalne rozdzielone miedzypolem, znaczki definitywne były drukowane w 100-znaczkowych arkuszach jednosektorowych, próby pochodzą z arkusza dwusektorowego i nie zostały dotąd skatalogowane; jedyne skatalogowane próby tego znaczka odbito w kolorze czarnym arkuszach 10-znaczkowych (Fi.250.-), fotoatest Schmutz.

Fi.33 P2
1 600 PLN
29967

1921 różne rysunki, seria cięta w czworoblokach bez gumy.

Fi.34-41A
60 PLN
29968

1921 różne rysunki, prawidłowo opłacony ekspresowy list polecony dekoracyjnie ofrankowany znaczkami ciętymi, wysłany 10.10 z Wilna do Dyrekcji Poczt i Telegrafów w Lublinie, fioletowa odbitka stempelka polecenia, na odwrocie datownik odbiorczy z 12.X; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.34-41A
Mi.34-41B
1 800 PLN
29969

1921 różne rysunki, dziesięć serii czystych (10 x 34-41B, Fi.500.-).

Fi.34-41B
Mi.34-41A
250 PLN
29970

1921 różne rysunki, seria ząbkowana w czworoblokach.

Fi.34-41B
140 PLN
29971

1921 różne rysunki, seria ząbkowana.

Fi.34-41B
15 PLN
29972

1921 różne rysunki, znaczek za 1 mk. ze znacznie przesuniętym drukiem tła, sygnowany, gwarancja Krawczyk.

Fi.34A
Mi.34B
30 PLN
29973

1921 różne rysunki - kosciół Św.Anny w Wilnie, arkusz ciętego znaczka za 1 mk. w kolorze czarnoniebieskim z przesuniętym ku górze tłem środka, atrakcyjna cena wywoławcza 1/2 ceny detalicznej.

Fi.34A Mk
Mi.34B
1 000 PLN
29974

1921 różne rysunki, makulatura znaczka za 1 mk. z drukiem wielokrotnym.

Fi.34MK
80 PLN