33766 |
1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 25+25 Pf karta podwójna, gruba linia adresowa pęknięta w dwóch miejscach. | Fi.Cp28 |
| 200 PLN | |
33767 |
1925 AMBULANS Z4920 relacji GDAŃSK - SOPOT, wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 10 Pf, jasnozielona, karton szorstki, piaskowy, pionowa kreska pod tk w Postkarte; przesłana 26.4 ambulansem do Sommerfeld. | Fi.Cp25abx |
| 180 PLN | |
33768 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 Pf. | Fi.Cp29 |
| 200 PLN | |
33769 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/ 25 Pf, ścięte "e" w "postale" i narożny lewy górny ornament obramowania; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp29 |
| 250 PLN | |
33770 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się o wiele korzystniej, jasne smugi są prawie niewidoczne. | Fi.Cp30 |
| 250 PLN | |
33771 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej gruba linia adresowa pęknięta w dwóch miejscach. | Fi.Cp30 |
| 300 PLN | |
33772 |
1925 VI, wydanie półilustrowane, trudny komplet 20 czystych kart 10 Pf i 20 Pf z ilustracjami, w tym karty z różnymi błędami. | Fi.Cp31I-32 |
| 4 000 PLN | |
33773 |
1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Zoppot; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp32 |
| 180 PLN | |
33774 |
1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Marienkirche; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp32 |
| 180 PLN | |
33775 |
1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Rathaus. | Fi.Cp32 |
| 180 PLN | |
33776 |
1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Oliva, Schloß und Kirche; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp32 |
| 180 PLN | |
33777 |
1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Krantor; gruba linia adresowa wyszczerbiona u dołu. | Fi.Cp32 |
| 200 PLN | |
33778 |
1925 herb Gdańska w owalu, większy format karty, 20+20 Pf karta podwójna; idealny stan zachowania. | Fi.Cp37 |
| 400 PLN | |
33779 |
1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Marienkirche; czysta. | Fi.Cp38I |
| 200 PLN | |
33780 |
1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Alte Mühle; czysta. | Fi.Cp38I |
| 200 PLN | |
33781 |
1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Technische Hochschule, gruba linia adresowa złamana; czysta. | Fi.Cp38I B5 |
| 300 PLN | |
33782 |
1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Rathaus; gruba linia adresowa złamana; karta dofrankowana i wysłana 20.II.1926 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Amsterdamu; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp38I B5, 188 |
| 200 PLN | |
33783 |
1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 60 mm, ilustracja Winterplatz mit Post- und Telegraphenverwaltung; czysta. | Fi.Cp38III |
| 350 PLN | |
33784 |
1927 "XIX UNIV. KONGRESO DE ESPERANTO" (Światowy Kongres Esperanto) Danzig, kasownik okolicznościowy na karcie pocztowej wysłanej 2.8; karta z prawej strony nieznacznie ściemniała). | Fi.Cp33I |
| 200 PLN | |
33785 |
1927 wydanie z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto. | Fi.Cp39A |
| 300 PLN | |
33786 |
| 300 PLN | |
33787 |
| 300 PLN | |
33788 |
| 300 PLN | |
33789 |
| 300 PLN | |
33790 |
| 300 PLN | |
33791 |
| 300 PLN | |
33792 |
| 300 PLN | |
33793 |
| 300 PLN | |
33794 |
1927 wydanie z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto. | Fi.Cp40A |
| 400 PLN | |
33795 |
| 400 PLN | |
33796 |
| 400 PLN | |
33797 |
| 400 PLN | |
33798 |
| 400 PLN | |
33799 |
| 400 PLN | |
33800 |
| 400 PLN | |
33801 |
| 400 PLN | |
33802 |
| 400 PLN | |
33803 |
1928/1934 herb Gdańska w owalu, z potrójną linią pionową, 10 Pf na kartonie piaskowym, karta dofrankowana i 12.12.1934 wysłana do Hagi, co widać wyraźnie, doklejony znaczek odpadł po ostemplowaniu przesyłki, poczta holenderska naliczyła dopłatę, stempelek "T" z dopiskiem 10+75, niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp42 |
| 60 PLN | |
33804 |
1928/1934 PRZESTAWIONE NAPISY "Wohnort" i "Absender" (Mi.200 euro) - wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karta na kartonie piaskowym, ilustracja Danzig, Technische Hochschule; bardzo dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienie). | Fi.Cp45b B2 |
| 500 PLN | |
33805 |
1929-37 zestaw serii widokowych, czyste na podlepkach. | Fi.211-3, 252-62, 27 Mi.217-9, 256-66, 27 |
| 150 PLN | |