31756 |
1945 list z Rodgoszczy do Stanów Zjednoczonych, stempel cenzury wojskowej nr 1706. | Fi.365 Mi.396 |
| 30 PLN | |
31757 |
1945 list polecony z Leżajska 10.5.45 do Łodzi, poniemiecka erka i stempel cenzury wojskowej nr 175 na odwrocie. | Fi.365 Mi.396 |
| 80 PLN | |
31758 |
1945 zabytki Krakowa, frankatura mieszana: znaczek + gotówka, prawidłowo opłacony list polecony wysłany 3.XI z miejscowości Zblewo do Starogardu, z powodu braku znaczków o nominale 50 gr, poczta pobrała brakującą należność gotówką, prowizoryczny datownik i stempelek polecenia; na odwrocie kasownik odbiorczy 3.11; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (Ślady archiwizacji); gwarancja. | Fi.365 Mi.396 |
| 250 PLN | |
31759 |
1945 zabytki Krakowa, 3 zł - frankatura pojedyncza, korespondencja między wybitnymi filatelistami polskimi - list polecony wysłany 23.VI przez prof.Stanisława Miksteina z Krakowa do prof.Antoniego Łaszkiewicza w Warszawie, kasownik odbiorczy, cenzura wojskowa nr.1892. | Fi.365 Mi.396 |
| 150 PLN | |
31760 |
1945 zabytki Krakowa, 3 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 21.4 z Leżajska do Krakowa, cenzura wojskowa nr.176 z dopisaną literą "a", zwraca uwagę prowizoryczna erka z okresu okupacji; na odwrocie kasownik odbiorczy Kraków z 24.4. | Fi.365 Mi.396 |
| 120 PLN | |
31761 |
1945 zabytki Krakowa - pomnik Mikołaja Kopernika, piękny klarowny abklatsch znaczka za 3 zł. i co bardzo rzadkie bez rysunku znaczka na licu. | Fi.365 P4 MK Mi.396 U |
| 400 PLN | |
31762 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek z ząbkowaniem liniowym ZL 9. | Fi.365a Mi.396 |
| 60 PLN | |
31763 |
1945 zabytki Krakowa, znaczek z ząbkowaniem ZL9. | Fi.365a Mi.396 |
| 70 PLN | |
31764 |
1945 zabytki Krakowa, parka z podwójnym drukiem znaczka na papierze z1, gwarancja Walocha. | Fi.365dp Mi.396DD |
| 100 PLN | |
31765 |
1945 zabytki Krakowa, niegumowany czworoblok na papierze x2 z podwójnym drukiem, gwarancja i opis Walocha. | Fi.365Dp Mi.396 |
| 100 PLN | |
31766 |
1945 zabytki Krakowa, znaczek z błędem ząbkowania z obiegu pocztowego na papierze z1, gwarancja Walocha. | Fi.365MK Mi.396 |
| 50 PLN | |
31767 |
1945 zabytki Krakowa, czworoblok makulaturowy na papierze x2, gwarancja Walocha. | Fi.365MK Mi.396 |
| 100 PLN | |
31768 |
1945 zabytki Krakowa, znaczek z błędem ząbkowania na papierze x2, gwarancja Walocha. | Fi.365MK Mi.396 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
31769 |
1945 zabytki Krakowa,parka bez perforacji pionowej na papierze z1, gwarancja Walocha. | Fi.365MK Mi.396 |
| 100 PLN | |
31770 |
1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze definitywnym na papierze z2, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.365P Mi.395 |
| 25 PLN | |
31771 |
| 25 PLN | |
31772 |
1945 zabytki Krakowa, niegumowany czworoblok prób w kolorze ciemno liliowym na papierze x2, gwarancja i opis Walocha. | Fi.365P2 Mi.396 |
| 100 PLN | |
31773 |
1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze liliowym na papierze x2, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.365P2 Mi.396 |
| 30 PLN | |
31774 |
1945 zabytki Krakowa - pomnik Mikołaja Kopernika, makulatura, podwójny druk próby znaczka za 3 zł. z podwójnym abklatschem na odwrocie, co rzadkie w położeniu odwróconym, gwarancja Schmutz. | Fi.365z1 P4 MK Dp Mi.396 U |
| 300 PLN | |
31775 |
1945 wydanie obiegowe - zabytki Krakowa, czworoblok znaczków za 5 zł. ze znacznym przesunięciem co bardzo rzadkie zarówno perforacji poziomej jak i pionowej, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.366 MK Mi.397 |
| 2 400 PLN | |
31776 |
1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze definitywnym na papierze x2, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.366P2 Mi.397 |
| 70 PLN | |
31777 |
| 60 PLN | |
31778 |
1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze karminowym na papierze x1, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.366P4 Mi.397 |
| 100 PLN | |
31779 |
1945 Liga Morska, seria stemplowana, gwarancja Schmutz. | Fi.367-70 Mi.399-402 |
| 200 PLN | |
31780 |
1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł., z błędem na poz.17 "plamka między L a S", gwarancja. | Fi.367 B15 Mi.399 |
| 60 PLN | |
31781 |
1945 Liga Morska, 4-ka, lewy dolny znaczek z najładniejszym błędem tego wydania "POŁSKA" zamiast "POLSKA". | Fi.367B18 Mi.399 |
| 70 PLN | |
31782 |
1945 Liga Morska, prawy górny znaczek z błędem "kreska przy G", dolny prawy znaczek z błędem "uszkodzone s", papier x1, gwarancja Walocha. | Fi.367 B6, B8 Mi.399 |
| 120 PLN | |
31783 |
1945 Liga Morska, mały komplet prób w kolorze czarnym, znaczki za 50gr+2zł i 3+5zł na papierze kartonowym żółtawym, znaczki za 1+3zł i 2+4zł na papierze grubym drzewnym szarawym, bardzo rzadko oferowane w komplecie, doskonały stan zachowania, gwarancja Mikstein, Perzyński. | Fi.367P2, 368P1, 369 Mi.399-402 |
| 12 000 PLN | |
31784 |
1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł. na białym papierze, gwarancja. | Fi.367y Mi.399 |
| 50 PLN | |
31785 |
1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z błędem na poz.20 "1 połączona z ramką", gwarancja. | Fi.368 B18 Mi.400 |
| 30 PLN | |
31786 |
1945 Liga Morska, bardzo rzadka próba znaczka w kolorze jasnoniebieskim, gwarancja Schmutz. | Fi.368 P3 Mi.400 P |
| 3 000 PLN | |
31787 |
1945 Liga Morska, parka znaczków za 2+4 zł. ze znacznie przesuniętym w górę jednym rzędem perforacji poziomej, dolny znaczek jak cięty z jednej strony; oba z błędami: górny z poz.20 "biała plama pod 1920", dolny z poz.25 "Ligac zamiast Liga", oba znaczki z uszkodzoną gumą (prześwitki), sygnowane MK w ramce. | Fi.369B Mi.401 |
| 120 PLN | |
31788 |
1945 Liga Morska, znaczek za 2+4 zł, kompletny arkusz zawierający pięć międzypól; wiele znaczków z katalogowanymi (i niekatalogowanymi) błędami w lewym sektorze: na poz.1 kropka między 4 i 5, na poz.2 uszkodzona litera M, poz.4 kropka pod pierwszą II i wcięcie wstęgi pod literą o w Morska, poz.5 kropka w cyfrze 5, na poz.6 wcięcie wstęgi pod k w Morska, na poz.8 w części nakładu plama między 2 i +, na poz.21 wcięcie w zewnętrznej sylwetce przedramienia, na poz.22 kropka nad g w Liga, na poz.25 kropka pod M w Morska i w prawym sektorze: na poz.1 plama między 10 i 1945, na poz.5 w części nakładu zniekształcone k w Morska, na poz.8 w części nakładu dwukropek pomiędzy 10:2, na poz.10 przerwane ka w Morska, na poz.16 w części nakładu krótsze 9 w 1945, na poz.18 przerwane k w Morska; plama na banderze na prawo od łokcia, na poz.19 kropka w a Morska, na poz.20 biała plama pod 1920, na poz.24 barwna kropka na drzewcu bandery, na poz.25 Ligac; walor ma wysoką wycenę katalogową; doskonały materiał porównawczy; w kilku miejscach na ząbkach punktowe przebarwienia, wszystkie znaczki bez podlepek w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.369 B1-17, B19-20 Mi.401 |
| 1 000 PLN | |
31789 |
1945 Liga Morska, prawy górny znaczek z błędem "plama przy literze P", papier x1, gwarancja Walocha. | Fi.370B Mi.402 |
| 60 PLN | |
31790 |
1945 FDC - "I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji", kilka minimalnych, praktycznie niewidocznych, przebarwień na końcach ząbków. | Fi.371 Mi.403 |
| 140 PLN | |
31791 |
1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, czworoblok. | Fi.371 Mi.403 |
| 150 PLN | |
31792 |
1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, oryginalnie kasowany znaczek za 1+5 zł., gwarancja Krawczyk. | Fi.371 Mi.403 |
| 120 PLN | |
31793 |
1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu. | Fi.371 Mi.403 |
| 25 PLN | |
31794 |
1945 I Kongres Pracowników Poczt i Telekomunikacji w Poznaniu. | Fi.371 Mi.403 |
| 30 PLN | |
31795 |
| 130 PLN | |