30609 |
1940 polska karta pocztowa za 10 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", dofrankowana i jako ekspresowa wysłana 25.IX z Krakowa do Lwowa, cenzury, kasownik odbiorczy. | Fi.Cp5I, 40, 42, 51 Mi.P6II |
| 200 PLN | |
30610 |
1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią, z nadrukiem, hasło propagandowe U - "KORZYSTAJCIE W PODRÓŻY Z RADIOTELEGRAMÓW MIĘDZY LĄDEM A STATKIEM", wysłana 29.I.1941 z agencji Zawoja 1 do PCK w Krakowie, znak opłaty skasowany 31.I w Krakowie, stempel kancelaryjny PCK; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (praktycznie niewidoczne ślady archiwizacji); temat - CZERWONY KRZYŻ. | Fi.Cp6A Mi.P7F |
| 220 PLN | |
30611 |
1940 kartka z Bliznego przez Brzozów 15.12.40 do Zadzimia. | Fi.Cp6A |
| 100 PLN | |
30612 |
1940 kartka z Wojnic 24.12.40 do Rzeszowa. | Fi.Cp6B |
| 150 PLN | |
30613 |
1940 polska karta pocztowa za 15 gr z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź, z nadrukiem, hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 3.XII z Lublina do Otwocka; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp6B Mi.P7A |
| 220 PLN | |
30614 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana 1.VIII.1941 z Warszawy do Lublina. | Fi.Cp7I Mi.P10 |
| 30 PLN | |
30615 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 30.X.1941 z Krakowa do Sanoka. | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 15 PLN | |
30616 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. zielona karta o sygnaturze II.41, dofrankowana i jako ekspresowa, wysłana 17.V.1941 z Warszawy do Puław. | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 50 PLN | |
30617 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta o sygnaturze IX.40. | Fi.Cp8I Mi.P9 |
| 50 PLN | |
30618 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta o sygnaturze IX.40, wysłana z Lublina 4.XI.1941 do miejscowości Craiova w Rumunii; kasownik odbiorczy, liczne cenzury, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Mi.50 euro). | Fi.Cp8I Mi.P9 |
| 120 PLN | |
30619 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta z sygnaturą IX.40, wysłana 14.X.1941 z Warszawy (Fi. 100,-). | Fi.Cp8I Mi.P9 |
| 80 PLN | |
30620 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta z sygnaturą II.41, wysłana 21.I.1944 ze Skierniewic do obozu pracy Wessenber (Fi. 150,-). | Fi.Cp8II Mi.P11 |
| 100 PLN | |
30621 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm !!! niezwykle rzadko, a właściwie najrzadziej występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa; wysłana 3.VIII.1944 z urzędu Kraków 3, adresowana do Wolfersdorf w Turyngii; dodatkowo niebieski stempel urzędowy; egzemplarz w idealnym stanie zachowania, gwarancja i opis typu Schmutz. | Fi.Fcp2II |
| 2 400 PLN | |
30622 |
| 200 PLN | |
30623 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Fcp3 |
| 100 PLN | |
30624 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, bez wydrukowanego na odwrocie tekstu; z dopisaną na maszynie treścią, datowana 27.10 wysłana do Bydgoszczy, stempelek "Versandstelle für Sammlermarken Krakau"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Fcp3 |
| 300 PLN | |
30625 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, odmiana nieopisana !!! tekst XXII "Infolge ..." w podpisie "Im Auftrag/ Klimek", dodatkowy dopisek "Postaweisung zurück", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Fcp4 |
| 300 PLN | |
30626 |
| 60 PLN | |
30627 |
1940 formularz ofrankowany znaczkiem za 30 gr. II wydania przedrukowego, rozprowadzany w urzędach pocztowych; nieopisany w katalogu! | Fi.Fp |
| 40 PLN | |
30628 |
| 120 PLN | |
30629 |
1940 znaczki urzędowe I i II wydanie, 60 + 8 + 40 gr. - frankatura mieszana, list urzędowy za zwrotnym poświadczeniem odbioru wysłany 4.12.1942 z sądu w Radomiu do miejscowości Jedlnia Letniska; adresat odmówił przyjęcia, przesyłkę zwrócono do nadawcy. | Fi.U11, U17, U24 |
| 60 PLN | |
30630 |
1940 seria znaczków urzędowych w małym formacie. | Fi.U16-24 |
| 30 PLN | |
30631 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków urzędowych na kopercie ostemplowana 10.8 kasownikiem okolicznościowy z okazji wyścigów konnych rozegranych w Lublinie "ERSTES PFERDEZUCHTRENNEN". | Fi.U16-24; 11 |
| 50 PLN | |
30632 |
1940 znaczki urzędowe II wydanie, 12 gr. - frankatura pojedyncza, karta wysłana 2.V.1941 za pośrednictwem Deutsche Dienstpost Osten z Krakowa do Tarnowa; stempelki "Deutsche Dienspost Osten" i "Sondergericht Krakau"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.U19 |
| 50 PLN | |
30633 |
1940 znaczek urzędowy z silnie przesuniętym drukiem nominałów. | Fi.U3 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
30634 |
1940 karta pocztowa z Ploesti (Rumunia) wysłana 5.II do Czarnego Dunajca, cenzura Wehrmachtu. | |
| 60 PLN | |
30635 |
1941 urodziny Hitlera - trudny do zdobycia komplet 4 kasowników okolicznościowych stosowanych 20.IV w: Krakowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie. | Fi.9a-d |
| 130 PLN VERKAUFT | |
30636 |
1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie. | Fi.12; 40 |
| 25 PLN | |
30637 |
| 100 PLN | |
30638 |
1941 rocznica powstania Dystryktu Galicji, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 1.VIII we Lwowie. | Fi.18; 10 |
| 40 PLN | |
30639 |
1941 koperta listu firmowego z Krakowa 2.3.41, pojedyncza frankatura znaczka za 1 zł. | Fi.27 |
| 40 PLN | |
30640 |
| 110 PLN | |
30641 |
1941 kartka z Radomska 21.10.41. | Fi.43 |
| 10 PLN | |
30642 |
1941 front listu nadanego przez pośrednictwo pocztowe w Pcimiu przez Myślenice do Krakowa. | Fi.45 |
| 25 PLN | |
30643 |
1941 front koperty z Pcimia do Krakowa, stempel pośrednictwa pocztowego. | Fi.45 |
| 20 PLN | |
30644 |
1941 list polecony z pośrednictwa pocztowego w Wiśniowej nad Wisłokiem przez Rzeszów do Krosna, stempelek pośrednictwa, stempel odbiorczy na odwrocie. | Fi.46, Ck1 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
30645 |
1941 urodziny Hitlera, specjalna pamiątkowa karta, ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie. | Fi.65; 9a |
| 30 PLN | |
30646 |
1941 kartka ze stemplem okolicznościowym 1. rocznicy NSDAP w GG. | Fi.67 |
| 20 PLN | |
30647 |
1941 1 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, efektowna, wykonana techniką litograficzną, karta propagandowa, ostemplowana 15.8 w Krakowie. | Fi.67; 12 |
| 50 PLN | |
30648 |
1941 wydanie obiegowe z podobizną Hitlera, narożne cięte czworobloki. | Fi.71-5, 77-81, 83-6 |
| 1 000 PLN | |