30068 |
1930 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, widokówka wysłana 16.VIII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Lwowa; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT-TEL." z wyróżnikiem "c"; minimalne punktowe przebarwienia na końcach części ząbków; gwarancja Schmutz. | Fi.240 Mi.259 |
| 250 PLN | |
30069 |
1931 Port Gdańsk, frankatura mieszana różnych wydań przedrukowych i znaczek polski bez przedruku, w parce pionowej znaczków za 1 gr dolny z błędem nadruku "prawa dolna nóżka K ścięta"; prawidłowo opłacony lotniczy list polecony wysłany 4.V z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Poznania; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT.-TEL"; na odwrocie kasownik odbiorczy Poznań 3 z 4.5; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.1, 3, 14, 17, 222 Mi.1,3, 17, 20, 230 |
| 1 000 PLN | |
30070 |
1932 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK (Fi.320.-), piękny stan, gwarancja Kalinowski. | Fi.22 Mi.25 |
| 300 PLN | |
30071 |
1933 Port Gdańsk, gwarancja Danowski,. | Fi.20v |
| 80 PLN | |
30072 |
1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK (Fi.450.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.22 Mi.25 |
| 400 PLN | |
30073 |
1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, dwie odmiany znaczka podstawowego czarna i szaroczarna z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK, gwarancja Schmutz , Kalinowski. | Fi.22 Mi.25 |
| 700 PLN | |
30074 |
1933 Port Gdańsk, gwarancja Danowski. | Fi.24 |
| 120 PLN | |
30075 |
1933 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Henryk Sienkiewicz) o sygnaturze (I.1932) z hasłem propagandowym F, bez przedruku użyta w Gdańsku, wysłana 27.II z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Katowic; znak opłaty unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY", ciekawa treść; całostki polskie prawidłowo użyte w polskich urzędach w Gdańsku, należą do wyjątkowo rzadkich walorów; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp48I |
| 800 PLN | |
30076 |
1933 PRZESYŁKA URZĘDOWA - polskie znaczki urzędowe użyte w Gdańsku, list z Wydziału Wojskowego Komisarza Generalnego Rzplitej Polskiej na wolne miasto Gdańsk wysłany 28.XI z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Magistratu miasta Tczew; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; kasownik odbiorczy na odwrocie; zachowana korespondencja urzędowa wysyłana za pośrednictwem polskich urzędów pocztowych w Gdańsku jest wyjątkowo rzadko spotykana i należy do prawdziwych filatelistycznych rarytasów; walor w dobrym stanie zachowania (minimalne punktowe przebarwienia); gwarancja. | Fi.U17 Mi.D17 |
| 2 500 PLN | |
30077 |
1934 Port Gdańsk, POSYŁKA MIESZANA, przesyłka pocztowa, składająca się z druków, próbek towarów lub papierów handlowych, opłacona jako polecona przesyłka pobraniowa - 1,30 zł (przesyłka mieszana 50 gr + polecenie 30 gr + pobranie 50 gr); wysłana 8.V z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Stanisławowa; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT-TEL" z wyróżnikiem "c"; czarny stempelek polecenia; opaska firmowa "Silvikrin-Vertrieb"; kompletne przesyłki są unikalne (banderolę przy otwieraniu rozrywano i wyrzucano); bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.19, 21 Mi.22, 24 |
| 6 000 PLN | |
30078 |
1934 Port Gdańsk, godło państwa tzw. małe doniczki, seria czysta pojedyncza i w czworoblokach w idealnym stanie zachowania; znaczek za 5 gr. na liście poleconym - frankatura mieszana, wysłanym 23.IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do miejscowości Horochów; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T.No.1" z wyróżnikiem "e"; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem i wyróżnikiem "1s"; koperta firmowa "THE ANGLO-ASIATIC COMPANY LTD."; na odwrocie kasownik odbiorczy; walory na karcie wystawowej z opisem; gwarancja znaczki - Schmutz, list -. | Fi.23-25, 19 Mi.26-28, 22 |
| 900 PLN | |
30079 |
1934 Port Gdańsk, seria wydania obiegowego, gwarancja Kalinowski. | Fi.23-5 |
| 120 PLN VERKAUFT | |
30080 |
1934 Port Gdańsk, czworoblok znaczka za 10 gr., gwarancja Mikulski. | Fi.24 |
| 480 PLN | |
30081 |
1934 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Kolumna Zygmunta) z przedrukiem typu II: cyfra "1" z małym szeryfem, cyfra "5" pochyła; błąd w sygnaturze nakładu "brak kropki po Z"; po za lekkim zmatowieniem wzdłuż dolnej krawędzi - bardzo dobry stan zachowania; bardzo trudno dostępna karta, nie znaleziono nawet czystego egzemplarza do reprodukcji w katalogu Fischera; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp1II Mi.P1b |
| 1 350 PLN VERKAUFT | |
30082 |
1935 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, list wysłany 19.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Tczewa; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.275I Mi.296I |
| 400 PLN VERKAUFT | |
30083 |
1936 Port Gdańsk, polecony list zleceniowy z Gdańska 27.11.36 do Gdyni, mieszana frankatura ze znaczkiem bez nadruku dla poczty polskiej w Gdańsku, na odwrocie stempel odbiorczy, fotoopinia Gruber. | Fi.11, 280 |
| 450 PLN | |
30084 |
1936 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 15 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 5.VI.37 z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Krakowa; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY No2"; dobry stan zachowania (prawy górny narożnik znaczka lekko zaokrąglony); gwarancja. | Fi.27 Mi.30 |
| 200 PLN | |
30085 |
1936 pasek prób z perforacją WZÓR, gwarancja Wiatrowski. | Fi.31P |
| 2 000 PLN | |
30086 |
1936 Port Gdańsk, list wartościowy z polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku 15.II.36 do Nowego Miasta nad Drwęcą. | |
| 400 PLN | |
30087 |
1936 Port Gdańsk, list wartościowy z polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku 2.XI.36 do Nowego Miasta nad Drwęcą. | |
| 400 PLN | |
30088 |
1936 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (M/S Piłsudski) z przedrukiem, hasło propagandowe - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!"; niewielki nakład, przedruku dokonano na zaledwie 50.000 kart z 3 różnymi hasłami; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp2b |
| 700 PLN | |
30089 |
1937 Port Gdańsk, frankatura mieszana - znaczki wydania przedrukowego i znaczek polski bez przedruku, list polecony wysłany 30.X z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Brodów; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "k"; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1k"; koperta firmowa "The Anglo-Asiatic Company Ltd.London oddział w Gdańsku", na odwrocie kasownik odbiorczy 1.XI; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.28, 280 Mi.31I, 301 |
| 600 PLN | |
30090 |
1937 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (II), seria czysta (Mi.36 euro), gwarancja Kalinowski. | Fi.29-31 Mi.31II-33 |
| 50 PLN | |
30091 |
1937 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Lwów Uniwersytet) z przedrukiem, hasło propagandowe - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!"; niewielki nakład, przedruku dokonano na zaledwie 50.000 kart z 3 różnymi hasłami, gwarancja. | Fi.Cp3b |
| 500 PLN | |
30092 |
1937 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Lwów Uniwersytet) z przedrukiem, hasło propagandowe - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!"; niewielki nakład, przedruku dokonano na zaledwie 50.000 kart z 3 różnymi hasłami propagandowymi; idealny stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp3c |
| 500 PLN | |
30093 |
1938 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 15 gr. - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 29.VII z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do miejscowości Pysznica; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "a"; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.30 Mi.33 |
| 250 PLN | |
30094 |
1938 Port Gdańsk, FDC - 20 rocznica odzyskania niepodległości, 5 gr znaczek na kopercie ostemplowany grzecznościowo 11.XI w pierwszym dniu obiegu kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY"; gwarancja Krawczyk. | Fi.32 Mi.34 |
| 40 PLN | |
30095 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, makulatura znaczka za 25 gr, gwarancja Wiatrowski. | Fi.34MK |
| 150 PLN | |
30096 |
1938 Port Gdańsk, przesyłka do Gdańska przechodząca przez Polski Urząd Pocztowy nr.1 - ładnie frankowany list polecony wysłany 20.12 z Krakowa, m.in. znaczkiem z bloku nr.3, nalepka kontroli dewizowej; na odwrocie kasownik odbiorczy z 21.XII - "POLSKI URZĄD. P.-T." z wyróżnikiem "a"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.294, 296, 301 Mi.315, 317, 322&nbs |
| 100 PLN VERKAUFT | |
30097 |
1938 Port Gdańsk, polski znaczek opłaty bez przedruku użyty w Gdańsku, fragment dokumentu pocztowego, znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No 1" z wyróżnikiem "l"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.299 Mi.320 |
| 250 PLN | |
30098 |
1938 Port Gdańsk, znaczek cegiełka Stowarzyszenia Szkolnego sprzedawany w okienkach pocztowych. | |
| 160 PLN | |
30099 |
1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, czysta karta wydania definitywnego, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp4 |
| 160 PLN | |
30100 |
1939 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, 5 gr. - frankatura mieszana ze znaczkiem polskim bez przedruku, list polecony (druki II klasy) wysłany 21.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Gdyni; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "n", stempelek polecenia, na odwrocie kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (zaczernione nazwisko adresata); gwarancja Krawczyk. | Fi.32, 279 Mi.34, 300 |
| 300 PLN | |
30101 |
1939 list polecony z Warszawy 30.V.39 opłacony znaczkiem dla polskiej poczty w Gdańsku, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.35 |
| 220 PLN | |