22987 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w warszawie, bloki stemplowane kasownikami grzecznościowymi wystawy. | Fi.b.5A, B Mi.Bl.5A, B |
| 180 PLN | |
22988 |
1938 bloki z okazji wizyty króla Rumunii w Polsce stemplowane kasownikami okolicznościowymi Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie. | Fi.bl.2-4 Mi.Bl.2-4 |
| 300 PLN | |
22989 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, dwa listy polecone z wystawy opłacone blokami (ciętym i ząbkowanym) do Luksemburga kasowane stemplami okolicznościowymi wystawy, na odwrocie stemple odbiorcze i tranzytowe i nalepki kontroli dewizowej, co ciekawe ostemplowane kasownikiem okolicznościowym wystawy, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.bl.5A, B Mi.Bl.5A,B |
| 350 PLN | |
22990 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki na okolicznościowych kopertach i stemplowane kasownikami okolicznościowymi wystawy na niespotykanych listach lotniczych poleconych z Warszawy do Poznania, rzadkie. | Fi.bl.5A, B Mi.Bl.5A, B |
| 550 PLN VERKAUFT | |
22991 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, bloki kasowane okolicznościowo (Fi.400.-). | Fi.Bl.5A, B |
| 240 PLN | |
22992 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, dwa bloki skasowane okolicznościowo 3.V na specjalnych kopertach, bloki w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Bl.5A, B |
| 350 PLN | |
22993 |
1938 blok okolicznościowy ząbkowany ze stemplami V Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie. | Fi.bl.5B Mi.Bl.5A |
| 250 PLN | |
22994 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok stemplowany, zagięcie na marginesie i lekko uszkodzony lewy bok. | Fi.bl.5B Mi.Bl.5A |
| 70 PLN VERKAUFT | |
22995 |
1938 list z pierwszego niedoszłego do skutku polskiego lotu do stratosfery. | Fi.bl.6 Mi.Bl.6 |
| 160 PLN | |
22996 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok stemplowany stemplem okolicznościowym lotu. | Fi.bl.6 Mi.Bl.6 |
| 150 PLN | |
22997 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok. | Fi.bl.6 Mi.Bl.6 |
| 250 PLN | |
22998 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, okolicznościowa karta ofrankowana blokiem, skasowanym okolicznościowo 24.X, wysłana do miejscowości Sporysz; doskonały stan zachowania. | Fi.Bl.6 |
| 180 PLN | |
22999 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty w ładnym stanie. | Fi.Bl.6 |
| 300 PLN | |
23000 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo z pełną oryginalną gumą, piękny stan. | Fi.Bl.6 |
| 160 PLN | |
23001 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo w ładnym stanie. | Fi.Bl.6 |
| 100 PLN | |
23002 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok stemplowany. | Fi.bl.7 Mi.Bl.7 |
| 50 PLN | |
23003 |
1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty. | Fi.Bl.7 |
| 100 PLN | |
23004 |
1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo | Fi.Bl.7 |
| 60 PLN | |
23005 |
1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty na pożółkłym papierze, poza tym w pięknym stanie. | Fi.Bl.7 |
| 60 PLN | |
23006 |
1938 WILEŃSZCZYZNA - LANDWARÓW - koperta wysłana 20.VIII z miejscowości Landwarów (powiat wileńsko-trocki) do Plisy, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.Ck7 |
| 50 PLN | |
23007 |
1938 list z Lwowa z wirnikiem "BUDUJMY SZKOŁY ZWALCZYMY CIEMNOTĘ". Ciekawa definicja pod sygnaturą jako "list pocztowy". | Fi.Ck7 |
| 45 PLN | |
23008 |
1938 kartka ze Lwowa z wirnikiem propagandowym poczty. | Fi.Cp70 |
| 15 PLN | |
23009 |
1938 WILEŃSZCZYZNA - SINIAWKA - ilustrowana karta pocztowa, wysłana 27.XI z miejscowości Siniawka (powiat nieświeski) do Wilna, znak opłaty unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; dobry stan zachowania (minimalna plamka tuszu po lewej stronie); z kolekcji G.Hahne. | Fi.Cp76 |
| 100 PLN | |
23010 |
1938 zeszycik znaczkowy w doskonałym stanie. | Fi.ZzO5a |
| 280 PLN | |
23011 |
1938 kompletny zeszycik znaczkowy w układzie c - czubek za literą P, stan bardzo dobry. | Fi.ZzO5c |
| 350 PLN | |
23012 |
1939 list lotniczy z Gdyni z kasownikiem okolicznościowym Pierwszej Wystawy Zbiorów Gdyńskiego Towarzystwa Filatelistycznego do Palestyny, na odwrocie stemple odbiorcze, znaczek dla polskiej placówki w Gdańsku. | Fi.279 |
| 100 PLN | |
23013 |
1939 list z Inowrocławia ze stemplem okolicznościowym uzdrowiska. | Fi.284 |
| 35 PLN | |
23014 |
1939 wirnik okolicznościowy z Poznania "ZWIEDZAJCIE STOISKO POCZTY TELEGRAFU I TELEFONU NA TARGACH POZNAŃSKICH". | Fi.294 |
| 20 PLN | |
23015 |
1939 stempel okolicznościowy z Lublina "DNI LUBLINA ZAMOŚCIA I LUBELSZCZYZNY". | Fi.310 |
| 20 PLN | |
23016 |
1939 kartka z Warszawy z wirnikiem festiwalu SIMC. | Fi.310 |
| 15 PLN | |
23017 |
1939 kasownik okolicznościowy Wystawy "Sklep nowoczesny - architektura wnętrza" w Warszawie. | Fi.310 |
| 25 PLN | |
23018 |
1939 stempel okolicznościowy Dni Słowackiego z Krzemieńca. | Fi.310 |
| 50 PLN | |
23019 |
1939 kasownik okolicznościowy Wystawy Wynalazków w Łodzi. | Fi.310 |
| 40 PLN | |
23020 |
1939 list firmowy z Warszawy z wirnikiem "NARCIARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA 11-19.II.1939 ZAKOPANE". | Fi.310 |
| 60 PLN | |
23021 |
1939 rzadki kasownik Targów Wschodnich we Lwowie (Myślicki 39029). | Fi.310 |
| 120 PLN | |
23022 |
1939 kasownik okolicznościowy Zjazdu Stowarzyszeń Filatelistycznych w Warszawie. | Fi.310 |
| 25 PLN | |
23023 |
1939 kasownik okolicznościowy z Torunia z VIII Walnego Zjazdu Delegatów Ligi Morskiej i Kolonialnej w Toruniu. | Fi.310 |
| 35 PLN | |
23024 |
1939 kasownik okolicznościowy Jastarni. | Fi.310 |
| 20 PLN | |
23025 |
1939 widokówka z Worochty z kasownikiem okolicznościowym uzdrowiska, Myślicki 35002. | Fi.310 |
| 50 PLN | |
23026 |
1939 kasownik okolicznościowy z Juraty. | Fi.310 |
| 25 PLN | |