22667 |
1932 200. rocznica urodzin Jerzego Waszyngtona, narożny czworoblok z numerem sektora "1" na marginesie. | Fi.250 Mi.271 |
| 100 PLN | |
22668 |
1932 wydanie obiegowe "doniczki", 5 + 25 gr - frankatura dwukolorowa, ekspresowy list polecony zabezpieczony pieczęciami lakowymi z odciskiem sygnetu, wysłany 27.VI.1935 z miejscowości koło Sokala do Horyńca; adresata nie został znaleziony i przesyłkę 28.VI zwrócono do nadawcy; w 1951 wieś Chorobrów wraz z niemal całym obszarem gminy Chorobrów została przyłączona do Związku Radzieckiego w ramach umowy o zamianie granic. | Fi.251, 255 Mi.272, 276 |
| 300 PLN | |
22669 |
1932 wydanie obiegowe "doniczki", 5 gr. na kompletnej gazecie RUSSKOJE SŁOWO ( ), wydawanej w języku ukraińskim w Wilnie, wysłanej 7.III z urzędu Wilno 2 do Pragi, przesyłka opłacona jako druki, według specjalnej obniżonej taryfy zagranicznej, stosowanej przez redakcje czasopism przy bezpośredniej wysyłce do odbiorców, czerwony stempelek "Druk za zniżoną opłatą/ Imprime a taxe reduite", wyjątkowo rzadko spotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania; w numerze m.in. opis losów rozbitków z radzieckiego statku badawczego "Czeluskin". | Fi.252 Mi.273 |
| 500 PLN | |
22670 |
1932 kartka z Warszawy z wirnikiem "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE". | Fi.252 |
| 10 PLN | |
22671 |
1932 list z Bielska 1.3.32 do Wiednia, frankatura sześciokrotna znaczka za 10 gr. | Fi.252 Mi.273 |
| 25 PLN | |
22672 |
1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Warszawa 2 (wyróżnik *c*), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 27.X do Radomia (Myślicki 32 123). | Fi.254 Mi.275 |
| 40 PLN | |
22673 |
1932 wydanie obiegowe - małe doniczki, fałszerstwo znaczka za 25 gr na szkodę poczty. | Fi.255FP Mi.276PF |
| 900 PLN | |
22674 |
1932 godło Państwa tzw. małe doniczki, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr. (Fi.650.-), lekkie zgięcia w papierze, niepodniesiona gwarancja Schmutz. | Fi.255 FP Mi.276 Pfa |
| 400 PLN | |
22675 |
1932 wydanie obiegowe "doniczki", fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr na kopercie listu z Warszawy do Katowic, prawidłowa frankatura 5 + 25 gr, znaczki ostemplowane 9.10.33 datownikiem Warszawa 1; bardzo rzadko spotykany walor (Fi. -,-) w dobrym stanie zachowania; oznaczenie pod znaczkiem FP z parafką - gwarancja Krawczyk. | Fi.255 FP, 251 Mi.276 Pfa, 272  |
| 5 200 PLN | |
22676 |
1932 kartka z Sosnowca 16.11.32 do Czechosłowacji. | Fi.256 Mi.277 |
| 20 PLN | |
22677 |
1932 małe doniczki, luzaki. | Fi.257 Mi.278 |
| 40 PLN | |
22678 |
1932 list wartościowy z Tłustego na Kresach do Belgii, stemple kontroli Poznań. | |
| 80 PLN | |
22679 |
1932 list wartościowy Express z Tłustego na Kresach do Belgii. | |
| 120 PLN | |
22680 |
1932 miejscowy list z Warszawy z wirnikiem propagandowym "NAJSZYBSZĄ DASZ ODPOWIEDŹ WYSYŁAJĄC JĄ SAMOLOTEM". | |
| 20 PLN | |
22681 |
1932 miejscowy polecony list urzędowy z Dobczyc. | |
| 20 PLN | |
22682 |
1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Gdynia - Warszawa nr 15 z wyróżnikiem b. | Fi.Cp50I, 242 |
| 65 PLN | |
22683 |
1933 WILEŃSZCZYZNA - DRUJA - list polecony, wysłany 3.II z małej, leżącej na granicy z Litwą miejscowości Druja (powiat brasławski) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*a*"; kasowniki odbiorcze na odwrocie; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne. | Fi.240, 245 Mi.259, 264 |
| 150 PLN | |
22684 |
1933 kartka z wirnikiem okolicznościowym z Warszawy "KUP KSIĘGĘ KU CZCI POLEGŁYCH LOTNIKÓW", Myślicki 32109. | Fi.242 |
| 20 PLN | |
22685 |
1933 WILEŃSZCZYZNA - PRZEBRODZIE - list polecony wysłany 11.III z miejscowości Przebrodzie (powiat brasławski) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "*"; kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (niewielkie ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne. | Fi.243, 257 Mi.262, 278 |
| 150 PLN | |
22686 |
1933 list z Warszawy z wirnikiem okolicznościowym "KUP KSIĘGĘ KU CZCI POLEGŁYCH LOTNIKÓW", na rewersie okolicznościowa nalepka WIPA Wien 1933, stempel wlasnosciowy Vaumund. | Fi.250 Mi.271 |
| 50 PLN | |
22687 |
1933 WILEŃSZCZYZNA - TROKI - widokówka, wysłana 1.VIII z miejscowości Troki do miejscowości Chorzele, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "**", kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.254 Mi.275 |
| 60 PLN | |
22688 |
1933 kartka z Warszawy z wirnikiem propagandowym "KUP NALEPKĘ PRZECIWGRUŹLICZĄ ZA 10 LUB 20 GR. / DNI PRZECIWGRUŹLICZE 1.XII-10.I". | Fi.254 |
| 60 PLN | |
22689 |
1933 kartka z Warszawy z wirnikiem "XIV ZJAZD LEKARZY I PRZYRODN. POLSK. IV ZJAZD ZW> LEKARZY SŁOW. 11-15.IX.33". | Fi.254 |
| 56 PLN VERKAUFT | |
22690 |
1933 700-lecie założenia Torunia, czworoblok. | Fi.258 Mi.279 |
| 600 PLN | |
22691 |
| 1 000 PLN | |
22692 |
1933 700-lecie Torunia. | Fi.258 Mi.279 |
| 120 PLN | |
22693 |
1933 700-lecie Torunia, gwarancja Petriuk. | Fi.258 Mi.279 |
| 220 PLN | |
22694 |
1933 700-lecie założenia Torunia. | Fi.258 Mi.279 |
| 150 PLN | |
22695 |
| 280 PLN | |
22696 |
| 200 PLN | |
22697 |
1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.258D Mi.279Y |
| 1 200 PLN | |
22698 |
1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z położeniem znaku wodnego W.II.G. | Fi.258G Mi.279 |
| 200 PLN | |
22699 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.480.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 320 PLN | |
22700 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty (Fi.120.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 80 PLN | |
22701 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty. | Fi.259 Mi.280 |
| 80 PLN | |
22702 |
1933 zwycięzcy Challenge'u. | Fi.259 Mi.280 |
| 75 PLN | |
22703 |
1933 zwycięzcy Challenge'u, czworoblok. | Fi.259 Mi.280 |
| 400 PLN | |
22704 |
1933 zwycięstwo w Challenge'u - Żwirko i Wigura. | Fi.259 Mi.280 |
| 50 PLN | |
22705 |
1933 zwycięzcy Chelleng'u - F.Żwirko i S.Wigura. | Fi.259 Mi.280 |
| 40 PLN | |
22706 |
1933 zwycięstwo w Challenge'u, gwarancja Petriuk. | Fi.259 Mi.280 |
| 100 PLN | |