Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 55. Polen zwischen den Weltkriegen

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
22667

1932 200. rocznica urodzin Jerzego Waszyngtona, narożny czworoblok z numerem sektora "1" na marginesie.

Fi.250
Mi.271 
100 PLN
22668

1932 wydanie obiegowe "doniczki", 5 + 25 gr - frankatura dwukolorowa, ekspresowy list polecony zabezpieczony pieczęciami lakowymi z odciskiem sygnetu, wysłany 27.VI.1935 z miejscowości koło Sokala do Horyńca; adresata nie został znaleziony i przesyłkę 28.VI zwrócono do nadawcy; w 1951 wieś Chorobrów wraz z niemal całym obszarem gminy Chorobrów została przyłączona do Związku Radzieckiego w ramach umowy o zamianie granic.

Fi.251, 255
Mi.272, 276 
300 PLN
22669

1932 wydanie obiegowe "doniczki", 5 gr. na kompletnej gazecie RUSSKOJE SŁOWO ( ), wydawanej w języku ukraińskim w Wilnie, wysłanej 7.III z urzędu Wilno 2 do Pragi, przesyłka opłacona jako druki, według specjalnej obniżonej taryfy zagranicznej, stosowanej przez redakcje czasopism przy bezpośredniej wysyłce do odbiorców, czerwony stempelek "Druk za zniżoną opłatą/ Imprime a taxe reduite", wyjątkowo rzadko spotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania; w numerze m.in. opis losów rozbitków z radzieckiego statku badawczego "Czeluskin".

Fi.252
Mi.273 
500 PLN
22670

1932 kartka z Warszawy z wirnikiem "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE".

Fi.252
10 PLN
22671

1932 list z Bielska 1.3.32 do Wiednia, frankatura sześciokrotna znaczka za 10 gr.

Fi.252
Mi.273 
25 PLN
22672

1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Warszawa 2 (wyróżnik *c*), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 27.X do Radomia (Myślicki 32 123).

Fi.254
Mi.275 
40 PLN
22673

1932 wydanie obiegowe - małe doniczki, fałszerstwo znaczka za 25 gr na szkodę poczty.

Fi.255FP
Mi.276PF
900 PLN
22674

1932 godło Państwa tzw. małe doniczki, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr. (Fi.650.-), lekkie zgięcia w papierze, niepodniesiona gwarancja Schmutz.

Fi.255 FP
Mi.276 Pfa 
400 PLN
22675

1932 wydanie obiegowe "doniczki", fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr na kopercie listu z Warszawy do Katowic, prawidłowa frankatura 5 + 25 gr, znaczki ostemplowane 9.10.33 datownikiem Warszawa 1; bardzo rzadko spotykany walor (Fi. -,-) w dobrym stanie zachowania; oznaczenie pod znaczkiem FP z parafką - gwarancja Krawczyk.

Fi.255 FP, 251
Mi.276 Pfa, 272 
5 200 PLN
22676

1932 kartka z Sosnowca 16.11.32 do Czechosłowacji.

Fi.256
Mi.277 
20 PLN
22677

1932 małe doniczki, luzaki.

Fi.257
Mi.278 
40 PLN
22678

1932 list wartościowy z Tłustego na Kresach do Belgii, stemple kontroli Poznań.


80 PLN
22679

1932 list wartościowy Express z Tłustego na Kresach do Belgii.


120 PLN
22680

1932 miejscowy list z Warszawy z wirnikiem propagandowym "NAJSZYBSZĄ DASZ ODPOWIEDŹ WYSYŁAJĄC JĄ SAMOLOTEM".


20 PLN
22681

1932 miejscowy polecony list urzędowy z Dobczyc.


20 PLN
22682

1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Gdynia - Warszawa nr 15 z wyróżnikiem b.

Fi.Cp50I, 242
65 PLN
22683

1933 WILEŃSZCZYZNA - DRUJA - list polecony, wysłany 3.II z małej, leżącej na granicy z Litwą miejscowości Druja (powiat brasławski) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*a*"; kasowniki odbiorcze na odwrocie; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne.

Fi.240, 245
Mi.259, 264 
150 PLN
22684

1933 kartka z wirnikiem okolicznościowym z Warszawy "KUP KSIĘGĘ KU CZCI POLEGŁYCH LOTNIKÓW", Myślicki 32109.

Fi.242
20 PLN
22685

1933 WILEŃSZCZYZNA - PRZEBRODZIE - list polecony wysłany 11.III z miejscowości Przebrodzie (powiat brasławski) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "*"; kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (niewielkie ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne.

Fi.243, 257
Mi.262, 278 
150 PLN
22686

1933 list z Warszawy z wirnikiem okolicznościowym "KUP KSIĘGĘ KU CZCI POLEGŁYCH LOTNIKÓW", na rewersie okolicznościowa nalepka WIPA Wien 1933, stempel wlasnosciowy Vaumund.

Fi.250
Mi.271 
50 PLN
22687

1933 WILEŃSZCZYZNA - TROKI - widokówka, wysłana 1.VIII z miejscowości Troki do miejscowości Chorzele, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "**", kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.254
Mi.275 
60 PLN
22688

1933 kartka z Warszawy z wirnikiem propagandowym "KUP NALEPKĘ PRZECIWGRUŹLICZĄ ZA 10 LUB 20 GR. / DNI PRZECIWGRUŹLICZE 1.XII-10.I".

Fi.254
60 PLN
22689

1933 kartka z Warszawy z wirnikiem "XIV ZJAZD LEKARZY I PRZYRODN. POLSK. IV ZJAZD ZW> LEKARZY SŁOW. 11-15.IX.33".

Fi.254
56 PLN
VERKAUFT
22690

1933 700-lecie założenia Torunia, czworoblok.

Fi.258
Mi.279 
600 PLN
22691

1933 700-lecie założenia Torunia, czworoblok.

Fi.258
Mi.279 
1 000 PLN
22692

1933 700-lecie Torunia.

Fi.258
Mi.279 
120 PLN
22693

1933 700-lecie Torunia, gwarancja Petriuk.

Fi.258
Mi.279 
220 PLN
22694

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279 
150 PLN
22695

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279 
280 PLN
22696

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279 
200 PLN
22697

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.258D
Mi.279Y 
1 200 PLN
22698

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z położeniem znaku wodnego W.II.G.

Fi.258G
Mi.279 
200 PLN
22699

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.480.-).

Fi.259
Mi.280 
320 PLN
22700

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty (Fi.120.-).

Fi.259
Mi.280 
80 PLN
22701

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty.

Fi.259
Mi.280 
80 PLN
22702

1933 zwycięzcy Challenge'u.

Fi.259
Mi.280 
75 PLN
22703

1933 zwycięzcy Challenge'u, czworoblok.

Fi.259
Mi.280 
400 PLN
22704

1933 zwycięstwo w Challenge'u - Żwirko i Wigura.

Fi.259
Mi.280 
50 PLN
22705

1933 zwycięzcy Chelleng'u - F.Żwirko i S.Wigura.

Fi.259
Mi.280 
40 PLN
22706

1933 zwycięstwo w Challenge'u, gwarancja Petriuk.

Fi.259
Mi.280 
100 PLN