Die Auktion endet am 06.05.2024

Auctionen 54. Mittellitauen

16640

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 100 mk., w kolorze czerwonym z tłem piaskowym (nakład 150 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.42 P3
400 PLN
16641

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 100 mk. w kolorze granatowym z tłem ugrowym (rodzaj ochry), (nakład 200 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.42 P4
400 PLN
16642

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 100 mk., w kolorze granatowym bez tła (nakład 5 szt., Fi.800.-), gwarancja Schmutz.

Fi.42 P8
800 PLN
16643

Fi.43P
400 PLN
16644

Fi.43P
400 PLN
16645

Fi.43P
400 PLN
16646

Fi.43P
800 PLN
16647

Fi.43P
800 PLN
16648

Fi.43P
400 PLN
16649

1921 Litwa Środkowa - zawiadomienie o nadejściu "listu amerykańskiego", nadane 11.VIII jako przesyłka polecona z poczty polowej nr.23 przydzielonej do Dowództwa Wojsk Litwy Środkowej w Wilnie, wysłane do Dowództwa Parku Samochodowego Departamentu Obrony Krajowej również na pocztę polową 23, przesyłka wpłynęła do adresata 18.VIII; liczne stemple, ładnie dokumentujące poszczególne etapy wędrówki pocztowej; całość z trudno dostępnego wewnętrznego obiegu pocztowego instytucji wojskowych Litwy Środkowej; słaby stan zachowania; gwarancja Schmutz; z kolekcji S.Rosińskiego.

250 PLN
16650

Fi.D1, 3-5 P
400 PLN
16651

Fi.D1, 3-5 P Dp
320 PLN
16652

1921 znaczki dopłaty, dwie serie z odmianami.

Fi.D1-6A
30 PLN
16653

1921 znaczki dopłaty, odmiany.

Fi.D1B
10 PLN
16654

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 1 mk. w kolorze zielonym na papierze białym średnim gładkim (nakład 450 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D2 P6
200 PLN
16655

1921 znaczki dopłaty, makulatura, podwójny druk znaczka za 2 mk. na znaczku za 5 mk., gwarancja.

Fi.D3A Dp/D5A Mk
100 PLN
16656

1921 znaczki dopłaty, poczwórny druk niekatalogowanej próby znaczka za 2 mk. w kolorze lilabrązowym na szarym gąbczastym cienkim papierze gazetowym, gwarancja.

Fi.D3 P
80 PLN
16657

1921 znaczki dopłaty, niekatalogowana próba znaczka za 2 mk. w kolorze ciemnobrązowym na papierze białym prązkowanym poziomo, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D3 P
250 PLN
16658

1921 znaczki dopłaty, podwójny druk niekatalogowanej próby znaczka za 3 mk. w kolorze brunatym szarym gąbczastym cienkim papierze gazetowym, sygnowany, gwarancja Schmutz.

Fi.D4 P Dp
250 PLN
16659

1921 znaczki dopłaty, znaczek na wycinku.

Fi.D5A
40 PLN
16660

1921 znaczki dopłaty, niekatalogowana próba znaczka za 5 mk. w kolorze fioletowym na papierze białym prążkowanym pionowo, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D5 P
400 PLN
16661

1921 próba znaczka dopłaty w kolorze ciemnobrązowym z drukiem podwójnym.

Fi.D5 P
70 PLN
16662

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 5 mk. w kolorze czerwonym na białym papierze prążkowanym pionowo (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.D5 P4
250 PLN
16663

1921 znaczki dopłaty, dwa czworobloki prób znaczków dopłaty za 5 mk. w kolorze lilabrązowym na kremowoszarym papierze gazetowym, o podwójnym druku wzajemnie przesuniętym - jeden w poziomie, a drugi w pionie, gwarancja Krawczyk.

Fi.D5 P Dp
160 PLN
16664

1921 znaczki dopłaty, znaczek makulaturowy z drukiem podwójnym.

Fi.D6Dp
90 PLN
16665

Fi.D6Dp
120 PLN
16666

1922 różne rysunki - frankatura mieszana, prawidłowo opłacony list polecony wysłany 19.II z urzędu Wilno-Sejm do Warszawy, fioletowy stempelek polecenia, kasownik odbiorczy 20.2 na odwrocie, całość w dobrym stanie zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia).

Fi.3B, 36B, 38B, 40B
Mi.3A, 36A, 38A, 40A
1 500 PLN
16667

1922 list z Wilna 30.I.22 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.40
400 PLN
16668

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, luzak z serii.

Fi.44A
30 PLN
16669

Fi.44A
30 PLN
16670

1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, stemplowane luzaki.

Fi.44A, 45A
200 PLN
16671

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, odmiany.

Fi.44B
80 PLN
16672

Fi.44B, 45B
100 PLN
16673

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, podwójny druk próby znaczka za 10 mk. w kolorze żółtobrązowym (część z nakładu 100 szt.), podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.44 P6 Dp
300 PLN
16674

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, połączone 6 i 9 w dacie.

Fi.45B
40 PLN
16675

1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 25 mk., gwarancja Miszczak.

Fi.45P
150 PLN
16676

1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 25 mk. z drukiem podwójnym, gwarancja Miszczak.

Fi.45P
150 PLN
16677

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, niekatalogowana próba znaczka za 25 mk. w kolorze czerwonym z kremowym tłem, na cienkim białym papierze, gwarancja Schmutz.

Fi.45 P
250 PLN
16678

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, luzak.

Fi.46A
30 PLN
16679

1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk., gwarancja Miszczak.

Fi.46P
150 PLN