14495 |
1894 list wartościowy z Wadowic do Żywca. | |
| 500 PLN | |
14496 |
1896 sekretnik z napisami w języku niemieckim, polskim i ukraińskim, wysłany 17.11 z Sanoka do miejscowości Jasienica, znak opłaty unieważniony bardzo ładnie odciśniętym kasownikiem rusztowym, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w słabszym stanie zachowania; sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT. | Fi.2 Mi.K19 |
| 100 PLN | |
14497 |
1896 list urzędowy z Koszalina. | |
| 15 PLN | |
14498 |
1898 list pieniężny (3 ruble) wysłany 2.V z Warszawy do Krakowa, koperta zabezpieczona idealnie zachowanymi pocztowymi pieczęciami lakowymi z godłem i trąbkami: dużą - "CTP.KOP. .. IV.." i czterema małymi -"CK... ACTH.P.5", przejściowy datownik Granica i kasownik odbiorczy 17.V; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 350 PLN | |
14499 |
1898 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy - 17 1/2 Kr. w kolorach niebiesko fioletowym/czarnym o rzadko spotykanym ząbkowaniu ZL 12 1/2 na dowodzie doręczenia (Fi.300.-) wysłanym 13.IV z Jarosławia do miejscowości Szówsko. | Fi.Ibx Mi.1bB |
| 200 PLN | |
14500 |
1899 CIESZYN, pasek pięciu austriackich znaczków gazetowych za (1)kr. wydania z 1867 roku, unieważniony dwujęzycznym miejscownikiem w Cieszynie. | Mi.42II/III |
| 160 PLN | |
14501 |
| 80 PLN | |
14502 |
1900 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, karta pocztowa wysłana 24.XI/11.XII z Warszawy do Algierii!!! rzadki, nietypowy kierunek wysyłki, doskonała odbitka rusztowego stempla nadawczego, kasownik odbiorczy Algier 30.XI, całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.P14 |
| 200 PLN VERKAUFT | |
14503 |
1900 rzadka litograficzna widokówka z Warszawy do Wiednia, piękny widok stolicy z XIX wieku, bardzo dobry stan zachowania | |
| 120 PLN | |
14504 |
1901 sekretnik za 7 kop. wysłany z Wilna do miejscowości Święciany, przesłany 5.III wagonem pocztowym nr.4 relacji Wierzbołów-Petersburg, znak opłaty unieważniono kasownikiem POCZTOWY WAGON No.4 ( ) z wyróżnikiem "4", następnie przesyłkę przekazano do wagonu pocztowego nr.201 relacji Poniewież-Nowe Święciany - kasownik POCZTOWY WAGON No.201 ( ) z wyróżnikiem "4"; sekretnik doręczono 6.III, kasownik odbiorczy Święciany (); bardzo dobry stan zachowania. | Mi.K7 |
| 200 PLN | |
14505 |
| 400 PLN | |
14506 |
1901 list z Warszawy do Berlina, list nie doręczony i zwrócony do nadawcy, ciekawy obieg i dokumentacja. | |
| 100 PLN | |
14507 |
1904 widokówka wysłana 15.XII z Warszawy do miejscowości Rusinowicze, znak opłaty unieważniony ładnie odciśniętym stemplem rusztowym, kasownik odbiorczy z 17.XII, minimalnie słabszy stan zachowania. | Mi.40y |
| 30 PLN | |
14508 |
1906 list firmowy z Warszawy do Niemiec. | |
| 50 PLN | |
14509 |
1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 4+4 kop.; bardzo dobry stan zachowania (niewielki ślad podlepki na odwrocie). | Mi.P20 |
| 100 PLN | |
14510 |
1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x120 mm; klapa ścięta; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.U37B |
| 100 PLN | |
14511 |
1907 polecona opaska gazetowa z nadrukiem Polskiej Macierzy Szkolnej z Warszawy do Kocka. | |
| 400 PLN | |
14512 |
1909 sądowy znaczek doręczeniowy, wydanie półpocztowe, znaczek za 15 kop. z pocztowym kasownikiem z ziem polskich RADOM 25.9.10 na wycinku, użyte pocztowo bardzo rzadkie. | Mi.1 |
| 1 000 PLN | |
14513 |
1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 7 kop.; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.K9 |
| 90 PLN | |
14514 |
1909 rosyjska całostka wysłana z Warszawy do 5.2.09 do Lublina z dwustronnym drukiem firmowym firmy "Piotra Filipskiego", dodatkowo na obu stronach wydrukowane reklamy ośmiu firm w języku polskim i rosyjskim. | |
| 200 PLN VERKAUFT | |
14515 |
1909 patriotyczna, dekoracyjna widokówka dużego formatu z ilustracją wykonaną litografią, przedstawiająca mapę Rzeczpospolitej przed rozbiorami i wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej, wysłana 26.II ze Lwowa do Brodów, bardzo rzadki walor w minimalnie słabszym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |
14516 |
1910 sądowy znaczek doręczeniowy za 10 h. w kolorze niebiesko/czarnym używany w Galicji. | Fi.IIIb Mi.3b |
| 40 PLN | |
14517 |
1911 niespotykany przypadek użycia na rdzennie polskich ziemiach znaczka węgierskiego, poza Spiszem mogło to mieć jedynie miejsce w przypadku znaczka gazetowego, gdyż te unieważniano w miejscu doręczania opłaconej nimi gazety, znaczek wydania z 1900 roku, kasownik Bochnia 23.1.10r., gwarancja i opis Krawczyk. | Mi.71 |
| 500 PLN | |
14518 |
1912 widokówka wysłana 27.III do Dąbrowy Górniczej, przewieziona ambulansem nr.88 relacji Łuków - Granica, kasownik odbiorczy; uszkodzony znaczek skasowany stemplem ambulansu. | |
| 50 PLN | |
14519 |
1912 widokówka wysłana 14.IV do Dąbrowy Górniczej, przewieziona ambulansem nr.110 relacji Ostrowiec - Koluszki, znaczek unieważniony kasownikiem z wyróżnikiem B (); kasownik odbiorczy. | |
| 50 PLN | |
14520 |
1912 dofrankowana karta pocztowa wysłana 4.10 z Warszawy do Wickersdorf w Niemczech, nadana w ekspedycji pocztowej na Dworcu Kolei Wiedeńskiej, znaki opłaty unieważnione ładnie odciśniętym owalnym datownikiem z wyróżnikiem "a", dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta). | Mi.P21, 63 |
| 35 PLN | |
14521 |
1913 karta pocztowa wysłana 22.IV z Wilna do Elbląga, dobry stan zachowania; na odwrocie sygnowane Bolesław SKIRMUNT. | Mi.P26 |
| 40 PLN | |
14522 |
1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.U52A |
| 80 PLN | |
14523 |
1913 kartka ze Szczecina do Berlina, widokówka Szczecin. | |
| 19 PLN | |
14524 |
1914 koperta prywatnego wydania Towarzystwa Wzajemnych Ubezpieczeń w Krakowie z wydrukowanymi znakami opłaty za 10 i 25 hal, wysłana jako polecona 3/8 z Krakowa do miejscowości Bircza, na odwrocie kasowniki odbiorcze z 4 i 5.VIII, przesyłkę dosłano do Sanoka; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 1 500 PLN | |
14525 |
1915 zwolniony od opłaty list z miejscowości Niemirów (województwo bracławskie I Rzeczypospolitej) do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, przesłany 13.11 do Piotrogrodu, gdzie dotarł 17.11, skąd po ocenzurowaniu 19.11 wysłano go do Kopenhagi; stempel cenzora nr.121; kasownik odbiorczy 7.12; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 90 PLN | |
14526 |
1915 list z miejscowości Kopatkiewicze (województwo mińskie I Rzeczypospolitej) do Agencji Jeńców Wojennych Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, przesłany 31.10 do Piotrogrodu, gdzie dotarł 4.11, skąd po ocenzurowaniu 18.11 wysłano go do Kopenhagi; zalepka i pieczęć cenzora nr.61; walor w dobrym stanie zachowania. | Mi.69 |
| 90 PLN | |
14527 |
1915 formularz poczty polowej wysłany 14.IX z miejscowości Bystra Śląska na adres poczty polowej nr.74, dwujęzyczny niemiecko-polski datownik "BISTRAI. SCHLES. BYSTRA, ŚLĄSK.", bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
14528 |
1916 koperta za 7 kop., rozmiar: 145x120mm; dofrankowana i jako polecona wysłana 26.V z miejscowości Winnica do Odessy, stempelek cenzury i kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.U47B, 65A, 69A&nb |
| 100 PLN | |
14529 |
1917 list polecony wysłany 10.6 z Jarosławia do żołnierza Legionów Polskich w szpitalu fortecznym nr.II w Modlinie, stempelek cenzury niemieckiej z parafką cenzora, erka z jednej strony nieperforowana; kasownik odbiorczy Modlin na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.194 |
| 50 PLN | |
14530 |
1917 widokówka wysłana 6.IX ze Lwowa na adres poczty polowej 153, stempelek cenzury lwowskiej, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.188 |
| 50 PLN | |
14531 |
1917 formularz poczty polowej wysłany 5.III z miejscowości Libiąż Mały do Hrubieszowa, stempelek cenzury w Oświęcimiu; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
14532 |
1918 list wysłany 22.IV z miejscowości Sułkowice do Ystad w Szwecji, stempelek cenzury cieszyńskiej, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | Mi.223 |
| 120 PLN | |
14533 |
1919 kartka z Katowic 17.12.19 do Niemiec, ciekawe, już nieistniejące widoki z Katowic. | |
| 45 PLN | |
14534 |
1919 kartka urzędowa z Schivelbein (Świdwin). | |
| 10 PLN | |