Die Auktion beginnt am 19.04.2024

Auctionen 54. Kriegsgefangenlager Gross-Born

17726

1944 Warszawa walczy, całostka z doklejonymi znaczkami z serii herby miast za 20 f - Kraków i za 30 f - Lwów, ostemplowane grzecznościowo 15.IX; gwarancja.

Fi.Cp21, 19, 20
50 PLN
17727

1944 Herby miast - Wilno, całostka, czysta, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp22
100 PLN
17728

1944 Herby miast - Wilno, całostka z wydrukowanymi na odwrocie życzeniami z okazji Bożego Narodzenia, wysłana 24.XII, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp22a
150 PLN
17729

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, czysta, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp25
100 PLN
17730

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, wysłana 24.XII; niewielkie przebarwienia; gwarancja.

Fi.Cp25
100 PLN
17731

Fi.Cp26
100 PLN
17732

1944 Święto artylerii, karta pocztowa - zaproszenie na obchody Barbarki, przesłana 3.XII, znak opłaty skasowany stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy uruchomienia poczty obozowej; minimalnie słabszy stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp27
200 PLN
17733

1944 kartka z zawiadomieniem o obchodach święta Barbórki, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp27
320 PLN
17734

1944 "PŁONĄCA ŚWIECZKA U STÓP KOŁYSKI" błąd w rysunku karty świątecznej z ilustracją w kolorze czerwonym; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp29a
500 PLN
17735

1944 podwójna karta świąteczna z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp30
300 PLN
17736

1944 karta świąteczna, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp30A
150 PLN
17737

1944 kartka z obiegu pocztowego złamana w połowie, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp7z
120 PLN
17738

1944 kartka wydania świątecznego bez napisu POCZTÓWKA i bez znaku opłaty.

Fi.Cp8
130 PLN
17739

1944 kartka (110 x 70 mm) z obiegu bez ilustracji, zagięcie, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp8y
40 PLN
17740

1944 kartka grzecznościowo stemplowana, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp8yII
40 PLN
17741

1944 nalepki "Lis" wykonane jako protest przeciwko podawaniu jeńcom mięsa niewiadomego pochodzenia, gwarancja.

Fi.Ia, b
797 PLN
17742

1944 nalepka "Lis" wykonane jako protest przeciwko podawaniu jeńcom mięsa niewiadomego pochodzenia na grzecznościowo stemplowanej całostce.

Fi.Ia, Cp21
320 PLN
17743

1944 "Niebieski lis" na karcie pocztowej wysłanej 28.XI; znaczki-nalepki przygotowano na znak protestu przeciwko podawaniu jeńcom posiłków z mięsa niewiadomego pochodzenia (prawdopodobnie lisiego z pobliskiej fermy) i doklejano wyłącznie na przesyłkach doręcznych tego dnia, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Ib
700 PLN
17744

1944 nalepka "Lis" wykonane jako protest przeciwko podawaniu jeńcom mięsa niewiadomego pochodzenia na kartce z obiegu, nalepka w kolorze niebieskim była stosowana tylko w jednym dniu 28.11.44, wymowna treść kartki nawiązująca do nalepki, gwarancja.

Fi.ib, Cp24
650 PLN
17745

1945 Tydzień Ziemi Czerwieńskiej, znaczek za 20 gr., gwarancja.

Fi.29
50 PLN
17746

1945 Tydzień Ziemi Czerwieńskiej, parka pionowa znaczków na wycinku skasowana 13.1, dodatkowo stempel okolicznościowy "TYDZIEŃ ZIEMI CZERWIEŃSKIEJ"; gwarancja.

Fi.29
150 PLN
17747

1945 Tydzień Ziemi Czerwieńskiej, znaczek za 20 gr., lekkie przebarwienia, gwarancja.

Fi.29
40 PLN
17748

1945 kartka bez znaczka ze stemplem opłaty ryczałtowej.

180 PLN
17749

1945 Tydzień Ziemi Czerwieńskiej, karta - zaproszenie na Opłatek Ziemi Czerwieńskiej, przesłana 10.I, dodatkowo odciśnięty stempel okolicznościowy; karta z dekoracyjnym ornamentem przedstawiającym herby: Rzeszowa, Lwowa i Łańcuta; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp31
270 PLN
17750

Fi.D1
700 PLN
17751

1945 znaczek dopłaty nie wprowadzony do obiegu, lekkie załamania, gwarancja Schmutz.

Fi.D1
550 PLN
17752

1945 znaczek dopłaty nie wprowadzony do obiegu, poprawiana guma, gwarancja Schmutz.

Fi.D1
200 PLN
17753

1945 500 rocznica bitwy pod Warną, nie wprowadzony do obiegu (większość nakładu zniszczono) znaczek za 50 gr., bez gumy, prawy narożnik załamany, niska cena wywoławcza, sygnowany Kronenberg.

Fi.I
300 PLN
17754

1945 500 rocznica bitwy pod Warną, znaczka za 50 gr. nie wprowadzono do obiegu, a większość nakładu zniszczono; w kilku arkuszach skasowano dolne znaczki - świetnie widoczne na tym narożnikowym egzemplarzu; tak powstały unikalne kasowane, gwarancja Schmutz.

Fi.I
1 500 PLN
17755

1945 Władysław Warneńczyk, znaczek nie wprowadzony do obiegu, gwarancja Schmutz.

Fi.I
1 100 PLN