Die Auktion endet am 06.05.2024

Auctionen 54. Volksrepublik Polen 1944-1952

18787

1950 "groszy - lokalny", Brzeg Dolny, Bierut, znaczek za 5 zł. z czarnym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 45, czysty nienotowany, na aukcji w Warszawie oferowano parkę za 1500.- tu w bardzo atrakcyjnej cenie, gwarancja Krawczyk.

Fi.519
Mi.650
125 PLN
18788

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, znaczek za 5 zł. z lila stempelkiem typu 32, gwarancja firmowa Gryżewski, Krawczyk.

Fi.519
Mi.650
40 PLN
18789

1950 Bolesław Bierut, kompletny arkusz sprzedażny, z prawej strony na całej długości pustopola!

Fi.519
Mi.547
130 PLN
18790

1950 Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, znaczek z podwójnym moletowaniem litery W W ŚWIATOWY na liście firmowym z Warszawy 4.1.51 do Poznania.

Fi.519, 520, 530s
Mi.650, 651, 669&nbs
70 PLN
18791

1950 grosze, list z Poznania 17.11.50 do Białegostoku opłacony znaczkami z nadrukiem grosze typ 16 w kolorze czerwonym, na odwrocie stempel propgandowy.

Fi.519, 527
Mi.650, 665
30 PLN
18792

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 23, miejscowy list przesłany 17.5.1951 w Warszawie; dobry stan zachowania.

Fi.520
Mi.651
40 PLN
18793

1950 lokalny nadruk groszy typ 32 z Niemodlina.

Fi.520
Mi.651
20 PLN
18794

1950 groszy, list firmowy z Bytomia 15.11.50 do Gliwic opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym.

Fi.520, 526
Mi.651, 658
20 PLN
18795

Fi.521
Mi.653
60 PLN
18796

1950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, znaczek za 15 zł. z rzadszym w kolorze zielonym stempelkiem typu 41, gwarancja Krawczyk.

Fi.521
Mi.653
60 PLN
18797

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 15 zł. z lila stempelkiem typu 31, gwarancja Krawczyk.

Fi.521
Mi.653
100 PLN
18798

1950 Bolesław Bierut, 15 zł nieząbkowany !!! odmiana niekatalogowana (z dwóch stron wąskie marginesy) - frankatura mieszana ze znaczkiem z nadrukiem "groszy", karta pocztowa (okupacyjny formularz kartkowy) wysłana 21.XI miejscowo w Warszawie, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.521, 516
Mi.550, 660
200 PLN
18799

Fi.522
Mi.654
100 PLN
18800

1950 "groszy" znaczki z niebieskim nadrukiem typu 26 (Dyrekcja Wrocławska) użyte na terenie Dyrekcji Krakowskiej!!! list wysłany 30.11 z miejscowości Cieszków do Wrocławia; wg PZP w okresie VI.1951-IV.1952 spotyka się znaczki opatrzone stempelkami wrocławskimi, pochodzącymi ze zwrotów Dyrekcji Wrocławskiej, wśród miejscowości, w których stosowano te znaczki nie wymieniono Cieszkowa!!! na froncie wyraźna i czysta odbitka kasownika propagandowego; wyjątkowo estetyczna, rzadka całość w doskonałym stanie zachowania; na odwrocie sygnowane Roszkowski.

Fi.522
Mi.654
250 PLN
18801

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 18, list wysłany 11.1.1951 z miejscowości Kamionna do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; na odwrocie sygnowane Roszkowski.

Fi.522, 525
Mi.654, 657
100 PLN
18802

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 23, widokówka wysłana 20.11 z Warszawy do Lublina.

Fi.522, 527I
Mi.654, 665
25 PLN
18803

1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, Bierut, najrzadszy katalogowany znaczek za 30 zł. z rzadszym w kolorze zielonym stempelkiem typu 37, gwarancja Krawczyk.

Fi.524
Mi.656
140 PLN
18804

1950 groszy, list do Warszawy nadany w ambulansie pocztowym na trasie Jarocin - Czempin nr 428, znaczki z nadrukiem groszy typ 14 w kolorze fioletowym.

Fi.527
Mi.665
80 PLN
18805

1950 "groszy" znaczki z fioletowym i czerwonym nadrukiem typu 16, list wysłany 9.1.1951 z miejscowości Grodzisk Wielkopolski do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania; sygnowano Roszkowski.

Fi.527, 513
Mi.665, 659
120 PLN
18806

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 15, list wysłany 12.1.1951 z miejscowości Bojanowo Poznańskie do Warszawy; dobry stan zachowania (jeden znaczek minimalnie uszkodzony).

Fi.527II
Mi.665
40 PLN
18807

1950 "groszy - lokalny", Brzeg Dolny, plan 6-letni, znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 45, gwarancja Krawczyk.

Fi.527 II
Mi.665
125 PLN
18808

1950 FDC "groszy", list polecony z 7.XI - drugiego dnia obowiązkowego stosowania nadruków "groszy", wysłany z miejscowości Sosnówka koło Jeleniej Góry do Warszawy, opłacony znaczkami z nadrukami typu 26 z grupy rzadko spotykanych (wg.PZP grupa C); całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.528
Mi.666
500 PLN
18809

1950 blok legitymacyjny z plamą w narożniku.

Fi.528
Mi.563
20 PLN
18810

1950 "I POLSKI KONGRES POKOJU" Kiosk Politechnika, znaczek na widokówce ostemplowany okolicznościowo 1.IX w Warszawie (Myślicki 50 061).

Fi.529
Mi.564
15 PLN
18811

1950 Światowy Kongres Pokoju w Warszawie, znaczek z podwójnie moletowaną drugą literą W i Y w słowie ŚWIATOWY i częściowo podwójnie moletowaną literą K w słowie KONGRES.

Fi.531IIs
Mi.669
10 PLN
18812

1950 100. rocznica śmierci generała Józefa Bema, czworoblok.

Fi.532
Mi.670
50 PLN
18813

1950 Bolesław Bierut, parka z pustopolem.

Fi.533
Mi.671
15 PLN
18814

1950 Bolesław Bierut, wieloblok z pustopolami.

Fi.533
Mi.671
30 PLN
18815

Fi.534
Mi.672
15 PLN
18816

1950 Bolesław Bierut, czworoblok z pustopolami.

Fi.534
Mi.672
30 PLN
18817

1950 Bolesław Bierut, parka z lekkim abklaczem na odwrocie.

Fi.535
Mi.673
60 PLN
18818

1950 Bolesław Bierut, znaczek z częściowym abklaczem na odwrocie.

Fi.535
Mi.673
100 PLN
18819

1950 Bolesław Bierut, znaczek z obiegu z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.535
Mi.673
25 PLN
18820

1950 Bolesław Bierut, znaczek z pustopolem.

Fi.535
Mi.673
15 PLN
18821

Fi.535
Mi.673
15 PLN
18822

1950 parka z ząbkowaniem 11,25 x 11,75.

Fi.536a
Mi.674
30 PLN
18823

1950 Bolesław Bierut, parka z obiegu z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.537
Mi.675
100 PLN
18824

Fi.537
Mi.675
50 PLN
18825

1950 Bolesław Bierut, makulaturowy czworoblok z pustopolami z rozmazanym rysunkiem znaczka, gwarancja Walocha.

Fi.537MK
Mi.675
150 PLN
18826

Fi.538
Mi.676
20 PLN