Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 54. Generalgouvernement

17178

Fi.75; 22
150 PLN
17179

1942 polecony list służbowy z Krakowa 20.12.42 do Pragi.

Fi.78
35 PLN
17180

Fi.78, VIIc
220 PLN
17181

1942 kasownik okolicznościowy z Lublina z okazji 600-lecia miasta.

Fi.85
10 PLN
17182

1942 portret Hitlera na tle siatkowanym, trzy najwyższe wartości na ozdobnym blankiecie papeterii "krakowskiej", ostemplowane okolicznościowo 26.X.1943 w Krakowie.

Fi.86-88, 34
30 PLN
17183

1942 portret Hitlera na jednolitym tle (uzupełnienie), seria na ozdobnym blankiecie papeterii "krakowskiej", ostemplowana okolicznościowo 26.X.1943 w Krakowie.

Fi.86-88, 34
30 PLN
17184

1942 urodziny A.Hitlera, czysta seria z gapami na górnym marginesie.

Fi.89-91
50 PLN
17185

Fi.89-91
30 PLN
17186

Fi.92-95, 22
40 PLN
17187

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na ilustrowanej karcie ostemplowana okolicznościowo 3.X w Lublinie, karta maksimum.

Fi.92-95; 24
100 PLN
17188

1942 "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa" seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.XI w Krakowie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.96-100; 26
40 PLN
17189

1942 3. rocznica utworzenia GG, seria znaczków na ozdobnym blankiecie papeterii "krakowskiej", ostemplowana okolicznościowo 24.V.1943 w Krakowie.

Fi.96-100, 31
50 PLN
17190

1942 kasownik okolicznościowy i seria z okazji urodzin A.Hitlera.

Fi.101-3
10 PLN
17191

1942 "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria skasowana na kopercie o sygnaturze III.42.

Fi.120-124; Ck2
20 PLN
17192

1942 serbska karta pocztowa wydania przedrukowego, dofrankowana i wysłana 23.VIII z Belgradu do Warszawy, stempelki cenzur; nietypowy kierunek wysyłki; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.P2, 3
200 PLN
17193

40 PLN
17194

Fi.Ck2
Mi.U2/02b
60 PLN
17195

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. komplet kart fioletowych o sygnaturach: I.41, III.42, I.44, czyste.

Fi.Cp9a-c
Mi.P12/01-03
100 PLN
17196

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 11.6 z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
50 PLN
17197

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 31.V z Miechowa do Buska Zdroju.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
10 PLN
17198

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
15 PLN
17199

Fi.Cp9b; 22
30 PLN
17200

1942 przesyłka zagraniczna, dofrankowana polecona karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.5 jako ekspresowa z Warszawy do Lizbony; stempelki cenzur niemieckich i portugalskich, kasowniki odbiorcze 1.6 i 2.6; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (zdarta nalepka polecenia).

Fi.Cp9b, 46, 69, 70
Mi.P12/02
250 PLN
17201

1942 widoki zabytkowych budowli, całostka z sygnaturą I.44.

Fi.Cp9c
30 PLN
17202

1942 miejscowy list wysłany 23.IX w Krakowie, firmowa koperta COMMERZBANK-u, znaczek unieważniony mechanicznym kasownikiem propagandowym.

Fi.V
30 PLN
17203

Fi.VIIc
900 PLN
17204

Fi.34
15 PLN
17205

Fi.41, 66; 33
50 PLN
17206

Fi.45; 28
120 PLN
17207

Fi.70; 29
50 PLN
17208

Fi.72
160 PLN
17209

1943 "unbekannt/ Aufruf Erfolglos" rzadki stempel urzędu pocztowego we Lwowie informujący o niemożliwości doręczenia przesyłki na formularzu kartkowym o sygnaturze DPO 444 (3.41), nadawcą, którego jest Gertruda Potocka, wysłany 13.V z Czortkowa do Lwowa, przesyłka niedoręczona, opatrzona stosowną adnotacją, zwrócona do nadawcy stempelek "Zurück": bardzo ciekawa całość w dobrym stanie zachowania (niewielkie zaplamienia).

Fi.75, Fp1c
250 PLN
17210

1943 kasownik okolicznościowy z Krakowa Dnia NSDAP Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.81
10 PLN
17211

Fi.84
10 PLN
17212

Fi.92-95; 34
40 PLN
17213

1943 54 urodziny A.Hitlera, seria znaczków z dolnymi marginesami, na karcie, skasowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie.

Fi.101-103, 30
40 PLN
17214

1943 seria okolicznościowa z okazji 54. urodzin A.Hitlera w narożnych parkach.

Fi.101-3
25 PLN
17215

1943 54. urodziny A.Hitlera, seria w ozdobnych arkuszach.

Fi.101-3
250 PLN
17216

Fi.104; 31
40 PLN
17217

Fi.104; 31
120 PLN