Die Auktion endet am 06.05.2024

Auctionen 54. Fremde Post im II Weltkrieg

16892

Mi.469
60 PLN
16893

1934 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa, wydana z okazji Międzynarodowego Dnia Pracy, ostemplowana okolicznościowo 3.V we Wrocławiu; temat - LOTNICTWO.

Mi.P251
30 PLN
16894

1938 Ziemie Zachodnie, druk przesłany miejscowo 29.VII we Wrocławiu, ofrankowany znaczkiem przedstawiającym Ostrów Tumski (Dominsel) i ostemplowany kasownikiem okolicznościowym; zwraca uwagę tradycyjne niemieckie pozdrowienie filatelistyczne umieszczone na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.665
50 PLN
16895

1938 całostka propagandowa III Rzeszy.

10 PLN
16896

10 PLN
16897

1939 Obszary anektowane przez Litwę, ilustrowana karta pocztowa wysłana 16.12 z Wilna z urzędu pocztowego przy dworcu kolejowym, znak opłaty unieważniony kasownikiem "VILNIUS GELEŽINKELIO STOTIS" do niemieckiego obozu jenieckiego Oflag XVIIIB, okrągły stempelek cenzury Wehrmachtu w Królewcu (Königsberg) i stempel cenzury obozowej z parafką cenzora; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; reprodukcję prezentowanego waloru wykorzystano w książce "Korespondencja obozowa w okresie II wojny światowej" autorstwa St.Barańskiego i J.Falkowskiego; gwarancja Falkowski.

Fi.AnLCp4
500 PLN
16898

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, unikalny lotniczy list polecony, wysłany 14.XII z urzędu pocztowego Lwów 10 do Krakowa; ładnie ofrankowana koperta, fioletowe stempelki: polski polecenia i rosyjski "ABO"; zalepka i stemple cenzury, kasownik odbiorczy Kraków 30.XII; korespondencja pomiędzy częścią Polski okupowaną przez Rosję, a częścią okupowaną przez Niemcy, wędrowała okrężną drogą przez Moskwę i Berlin; na tym właśnie odcinku mogła być listem lotniczym; przesyłki takie są jednak wyjątkowo rzadkie, a w idealnym stanie zachowania niespotykane; gwarancja.

Mi.594, 682, 736&nbs
1 600 PLN
16899

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, Brody-Zamek - obóz dla polskich jeńców w ZSRR, budujących pod nadzorem NKWD drogi, m.in. strategiczną Nowogród Wołyński - Lwów, karta podwójna, część z opłaconą odpowiedzią, wysłana 29.IV z Równego do Lublina, cenzura; bardzo dobry stan zachowania.

250 PLN
16900

1940 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa o sygn. 40-157-1-B9, wysłana 26.VIII z Wrocławia do Katowic (Kattowitz), znak opłaty unieważniony wirnikiem propagandowym Niemieckiego Czerwonego Krzyża, ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Mi.P236
60 PLN
16901

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy - karta informacyjna z Oflagu IIB, wysłana 3.VI do Tarnopola, kasownik odbiorczy, w charakterze datownika nadawczego zastosowano numerator biurowy; doskonały stan zachowania.

200 PLN
16902

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy - karta pocztowa wysłana 17.12 z miejscowości Jagodzin do Oflagu XA, sowiecki kasownik nadawczy, stempelek cenzury obozowej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

350 PLN
16903

1940 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa o sygn. 40-157-1-B9, skasowana okolicznościowo 23.VIII we Wrocławiu kasownikiem Niemieckiej Wystawy Kolonialnej.

Mi.P236
50 PLN
16904

Mi.P227I
250 PLN
16905

Mi.P6-8
60 PLN
16906

Mi.17-32
120 PLN
16907

1940list z Krzemieńca 25.11.40 do Lwowa, radzieckie znaczki i stemple, polski wirmik ze Lwowa jako jeden ze stempli odbiorczych.

80 PLN
16908

1940 Obszary anektowane przez Litwę, wydanie okolicznościowe z okazji przyłączenia Wilna do Litwy, seria kasowana będąca w obiegu na terenach okupacji litewskiej.

Fi.AnL.27-29
Mi.443-45
40 PLN
16909

1941 Ostland, seria znaczków w narożnych czworoblokach wydania niemieckiego dla okupacji terenów Łotwy, Litwy, Estonii i Białorusi.

Fi.1-18
100 PLN
16910

1941 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, list wysłany 30.IV z maleńkiej miejscowości Duliby koło Buczacza do Czortkowa, kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania.

250 PLN
16911

1941 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, list wojskowy zwolniony od opłaty pocztowej, z trójkątnym stempelkiem zwalniającym od opłaty pocztowej "wojskowa czast dla pakietow" ( ), wysłany 16.I ze Stryja do Czortkowa, datownik nadawczy i odbiorczy, niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.

400 PLN
16912

1941 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, karta pocztowa dofrankowana znaczkiem z serii upamiętniającej "wyzwolenie" połowy Polski przez Sowietów, wysłana 8.II z miejscowości Busk do Gródka Jagiellońskiego, kasownik odbiorczy.

Mi.736
250 PLN
16913

1941 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, znaczki sowieckie z nadrukiem NEPRIKLAUSOMA / LIETUVA - wydanie krajowe dla obszaru Litwy, w tym także okupowanych przez Litwę terenów polskich; kompletna seria na kopercie, skasowana 2.8 w Wilnie (znaczki kasowane Mi.400 euro).

Mi.1-9
800 PLN
16914

1941 Protektorat Czech i Moraw, podwójna karta pocztowa, czysta.

Mi.P13
50 PLN
16915

1941 kartka pocztowa ze stemplem okolicznosciowym Posen, słabszy stan.

10 PLN
16916

Mi.1-18
100 PLN
16917

1941 Ukraine, seria znaczków w czworoblokach wydania niemieckiego dla okupacji terenów Ukrainy.

Mi.1-18
100 PLN
16918

1941 Ukraine, seria znaczków w narożnych czworoblokach wydania niemieckiego dla okupacji terenów Ukrainy.

Mi.1-18
100 PLN
16919

1941 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, znaczki sowieckie z nadrukiem NEPRIKLAUSOMA / LIETUVA - wydanie krajowe dla obszaru Litwy, w tym także okupowanych przez Litwę terenów polskich; kompletna seria czysta na jednej podlepce.

Mi.1-9
200 PLN
16920

1941 kartka lotnicza z Królewca do Berlina. Na awersie piwnice z beczkami wina.

Mi.806-9
28 PLN
16921

1941 Obszary anektowane przez Litwę, blok okolicznościowy z okazji przyłączenia Wilna do Litwy, będący w obiegu na terenach okupacji litewskiej.

Fi.AnL Bl.2
Mi.Bl.2
120 PLN
16922

1942 Obszary anektowane przez Niemcy, karta wysłana 3.4 z Łodzi do Piotrkowa Trybunalskiego, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym.

Mi.785
35 PLN
16923

1942 Obszary anektowane przez Niemcy, zwolniony od opłaty list urzędowy - "Frei durch Ablösung Reich" - wysłany 6.10 z Urzędu Pracy w Poznaniu (Arbeitsamt Posen) do Gdańska; okolicznościowy wirnik nadawczy urzędu POSEN 9 z wyróżnikiem "b"; efektowna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

50 PLN
16924

1942 całostka ze stemplem okolicznosciowym Posen 16.8.1942 z okazji meczu bokserskiego Niemcy - Chorawacja.

20 PLN
16925

1942 kartka z Kłanina przez Koszalin do Hamburga.

20 PLN
16926

1942 kasownik okolicznościowy Dnia Znaczka z Łodzi.

90 PLN
16927

1942 kasownik i kartka okolicznościowa wystawy filatelistycznej w Łodzi.

60 PLN
16928

1942 Obszary anektowane przez Niemcy, druki (koperta) wysłane 18.7 z biura nadburmistrza Gdyni (Der Oberbürgermeister der Stadt Gotenhafen) do Gdańska; znaczek skasowany datownikiem GOTENHAFEN 2 z wyróżnikiem "c".

Fi.AnN19
Mi.782
50 PLN
16929

1942 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ostland", frankatura mieszana - znaczki z nadrukiem i znaczek niemiecki bez nadruku!!! ekspresowy list polecony (przefrankowany) wysłany 4.9 z Wilna do Łańcuta, znaczki unieważnione kasownikiem VILNIUS z wyróżnikiem "b", nalepka polecenia urzędu Wilno 9; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (znaczek za 3 Pf. minimalne ubytki barwnika na froncie znaczka u dołu po prawej).

Fi.OkN2, OkN3
Mi.799A
150 PLN
16930

90 PLN
16931

1943 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ostland", znaczki wydania przedrukowego na kopercie ostemplowane 22.10 w Wilnie, znaczek za 20 Pf z dużym błędem "plama nad okiem Hitlera".

Fi.OkN1-9, 11, 12, 1
500 PLN