7401 |
1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 1 kop., rozmiar: 88x376mm; dobry stan zachowania (niewielkie przybrudzenia, opaska nieznacznie krótsza). | Mi.S1 |
| 50 PLN | |
7402 |
1890 list pieniężny - adnotacja na froncie: "w środku 1000 złotych aust./ jeden banknot na 1000 fl." - do biskupa tarnowskiego Józefa Lobosa, nadany 23.X w urzędzie pocztowym Lwów Śródmieście, wysoka frankatura - 45 koron!!! na odwrocie zabezpieczające pieczęcie lakowe nadawcy, którym był Stanisław hrabia Tarnowski (1837-1917), uczony, polityk, historyk literatury polskiej, prezes Akademii Umiejętności, profesor i rektor UJ, przywódca Stańczyków, polski historyk literatury, krytyk, publicysta; zwraca uwagę adres nadawcy - hotel "George" we Lwowie! kasownik odbiorczy na odwrocie, dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | Mi.56, 59 |
| 450 PLN VERKAUFT | |
7403 |
1891 kompletny list urzędowy ze Starego Sącza do Nowego Sącza. | |
| 30 PLN | |
7404 |
1893 list wysłany 18.I z Nowego Jorku do Przemyśla, na odwrocie dodatkowy wirnik poczty amerykańskiej, kasownik odbiorczy Przemyśl 2.II; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.65 |
| 150 PLN | |
7405 |
1894 list polecony z Ciężkowic do Chicago, piękny obieg pocztowy z niewielkiej miejscowości. | |
| 400 PLN VERKAUFT | |
7406 |
1896 list urzędowy z Koszalina. | |
| 15 PLN | |
7407 |
1896 Wrocław - poczta prywatna HANSA - widokówka (litografia) przesłana lokalnie 16.V; niewielkie usterki, sygnowana B.Żwinklewicz. | Mi.E9 |
| 250 PLN | |
7408 |
1898 obwoluta listu urzędowy z Krakowa Stradomia do Krościenka, stempel odbiorczy na odwrocie. | |
| 30 PLN | |
7409 |
1898 austriackie sądowe znaczki doręczeniowe - 17 1/2 Kr. niebiesko/czarne - parka pionowa o ząbkowaniu ZL 12 1/2 na dowodzie doręczenia wysłanym 23.II z Jarosławia; wielokrotności na kompletnych przesyłkach są bardzo rzadko spotykane - wysoka wycena katalogowa; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.Iax Mi.1aB |
| 600 PLN | |
7410 |
1899 kompletny blankiet przekazu pocztowego na kwotę 20 rubli, 26.VIII wysłany telegraficznie ( )!!! z Radomia do miejscowości Pawłowsk, formularz dodatkowo unieważniony dziurkowaniem; kasowniki odbiorcze 29.VIII na odwrocie; walor w tej formie rzadko spotykany, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.A2 |
| 320 PLN VERKAUFT | |
7411 |
1899 kompletny list urzędowy z Nowego Targu do Jordanowa. | |
| 30 PLN | |
7412 |
1900 rzadka litograficzna widokówka z Warszawy do Wiednia, piękny widok stolicy z XIX wieku, bardzo dobry stan zachowania | |
| 120 PLN | |
7413 |
1901 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, list wysłany 6.III z Monachium do Aleksandrowa Pogranicznego, omyłkowo skierowany najpierw do Aleksandrii w Egipcie (13.III), stamtąd przesłany do Aleksandrii w Rumunii (23.III), a stamtąd zwrócony do Monachium (26.III); niespotykany walor o ładnie udokumentowany obieg pocztowy w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 400 PLN | |
7414 |
1902 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 4.7 z Funchal na Maderze do Warszawy, kasownik przejściowy Lisbona z 7.8 i odbiorczy Warszawa 30.VII; zwraca uwagę dopisanie w trzech narożnikach znaczka wartości nominału "25", oryginalnie został on wydrukowany tylko w jednym narożniku; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.28 |
| 400 PLN | |
7415 |
1902 kartka z Niemiec do Skierniewic, słabo odbity stempel ambulansu Skierniewice - Warszawa. | |
| 20 PLN | |
7416 |
1903 widokówka (piękna litografia) wysłana 2.VI z Ostrowca do Rygi, przesłana ambulansem nr 110 relacji Ostrowiec-Koluszki - kasownik "POCZTOWY WAGON No110" ( 110); kasownik odbiorczy 4.VI. | Mi.43y |
| 120 PLN | |
7417 |
1903 list pobraniowy wysłany 30.VI z urzędu Kraków-Piasek do Tarnowa, na froncie koperty adnotacja "za zaliczką K.600", stempelki: "Na koszt" i "ZA POBOREM" z wpisaną kwotą "K.0.50", dodatkowe adnotacje dotyczące wagi i opłaty za przesyłkę; na odwrocie ładnie zachowane, nieuszkodzone pieczęcie lakowe z godłem Królestwa Galicji i Lodomerii: "BANK KRAJOWY KRÓL. GALICYI I LODOMERYI W W.KS. KRAKOWSKIEM"; całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 200 PLN VERKAUFT | |
7418 |
1904 kartka z Ujanowic do Dulowej, kasownik rusztowy. | |
| 20 PLN | |
7419 |
1905 REWOLUCJA, karta pocztowa ozdobiona ręcznie malowanymi symbolami wolnościowo-patriotycznymi, datowana "9/XI 905" wysłana z Warszawy do Krakowa w okresie trwającej w Królestwie Polskim Rewolucji 1905 roku, fragment tekstu "Z kraju wolnych obywateli na których oczy całego świata patrzą za wywalczone swobody, ślę Ci...", rusztowy kasownik urzędu Warszawa 3, datownik odbiorczy Kraków; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 250 PLN | |
7420 |
1906 list pieniężny (62 ruble) przesłany miejscowo 1.VI w Białej, nalepka polecenia dla przesyłek wartościowych; na odwrocie dobrze zachowane zabezpieczające lakowe pieczęcie pocztowe; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.41y |
| 150 PLN VERKAUFT | |
7421 |
1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x120 mm; klapa ścięta; dobry stan zachowania (koperta nieco ściemniała). | Mi.U37B |
| 70 PLN VERKAUFT | |
7422 |
1907 kartka z Żywca 30.11.1907 do Grodzic. | |
| 20 PLN | |
7423 |
1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop.; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P21 |
| 40 PLN | |
7424 |
1909 rosyjska całostka wysłana z Warszawy do 5.2.09 do Lublina z dwustronnym drukiem firmowym firmy "Piotra Filipskiego", dodatkowo na obu stronach wydrukowane reklamy ośmiu firm w języku polskim i rosyjskim. | |
| 240 PLN | |
7425 |
1909 list z Monako do Warszawy, przesłany 27.II ambulansem na linii kolejowej Marsylia-Ventimiglia (MARSEILLE VINTIMILLE), na froncie stempelek grażdanką WYJĘTO ZE SKRZYNKI POCZTOWEJ ( ) z parafką i datą 18.II, przesyłkę przeadresowano i dosłano do miejscowości Brzozówka, na odwrocie warszawski stempel odbiorczy i kasownik Stopnica z 21.2; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania - rzadka destynacja. | Mi.25 |
| 300 PLN VERKAUFT | |
7426 |
1909 list z Warszawy do Brukseli, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 15 PLN VERKAUFT | |
7427 |
1910 kartka z Niżniowa 13.9.1910 do Grodźca. | |
| 20 PLN | |
7428 |
1911 sekretnik z Przemyśla 21.X.1911 do Grodziec, oderwany fragment tylnej połowy. | |
| 20 PLN | |
7429 |
1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x110 mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce). | Mi.U52B |
| 70 PLN | |
7430 |
1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 4 kop.; dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady po podlepkach). | Mi.P25 |
| 40 PLN | |
7431 |
1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (czarne punkty widoczne na froncie karty występują tylko na ilustracji). | Mi.P27 |
| 280 PLN | |
7432 |
1913 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, karta pocztowa ze Skierniewic wysłana 3.X z Żyrardowa do Rudolstadt w Niemczech, z nieznanych powodów omyłkowo skierowana do Nowego Jorku, gdzie dotarła 18.X; amerykańskie stempelki: "MISSENT" i "MISSENT TO NEW YORK"; ładnie udokumentowany obieg pocztowy; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania. | Mi.P21, 82 |
| 200 PLN | |
7433 |
1913 dofrankowana karta pocztowa, wysłana 20.IX z Nowego Sącza do Nowego Jorku, tekst pisany po hebrajsku; słabszy stan zachowania; judaika. | Mi.142; P216 |
| 20 PLN | |
7434 |
1913 karta pocztowa wysłana 29.10 z miejscowości Januszpol do Warszawy, dobry stan zachowania | Mi.P13 |
| 30 PLN | |
7435 |
1913 karta pocztowa do Warszawy przesłana 23.10 ambulansem nr.37 relacji Charków-Odessa, owalny datownik z nieznanym wyróżnikiem *b*; kasownik odbiorczy na froncie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P26 |
| 150 PLN | |
7436 |
1913 kartka ze Szczecina do Berlina, widokówka Szczecin. | |
| 19 PLN | |
7437 |
1916 widokówka ze Lwowa, wysłana 21.III do Grazu, stempelek cenzury lwowskiej, karta poziomo zgięta. | Mi.142 |
| 12 PLN | |
7438 |
1916 list polecony z miejscowości Winnica (województwo podolskie I Rzeczypospolitej) do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, wysłany 28.3 do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 31.3, skąd dopiero 3.5 wyekspediowano go do Danii; stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.297 z dostawioną datą 1.; zagraniczna nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.69 |
| 150 PLN | |
7439 |
1916 list z miejscowości Jampol (województwo podolskie I Rzeczypospolitej) do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty, wysłany 2.5, kwadratowy stempelek z liczbą 19, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, stempel Piotrogrodu z datą 15.6, zalepka i pieczątka cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 1198, list 2.7 wyekspediowano do Danii; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
7440 |
1916 list z miejscowości Żaszków leżącej na terenie województwa kijowskiego I Rzeczypospolitej, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki, wysłany 8.6 do ocenzurowania w Piotrogrodzie, kwadratowy stempelek z liczbą 14, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, stempel Piotrogrodu z datą 14.6 i pieczątka cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 631, list 2.7 wyekspediowano do Danii; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 150 PLN | |