10274 |
1943 formularz zwrotny z prokuratury ze Stryja. | Fi.78, U21 |
| 50 PLN | |
10275 |
| 40 PLN | |
10276 |
1943 54 urodziny A.Hitlera, seria znaczków z dolnymi marginesami, na karcie, skasowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie. | Fi.101-103, 30 |
| 40 PLN | |
10277 |
1943 54. urodziny A.Hitlera, seria w ozdobnych arkuszach. | Fi.101-3 |
| 250 PLN | |
10278 |
1943 seria okolicznościowa z okazji 54. urodzin A.Hitlera w narożnych parkach. | Fi.101-3 |
| 25 PLN | |
10279 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, dwa znaczki z różnych walców z oznaczeniem walca i sektora na marginesie. | Fi.104 |
| 30 PLN | |
10280 |
| 120 PLN | |
10281 |
| 40 PLN | |
10282 |
1943 3 rocznica NSDAP, seria czysta z gapami. | Fi.105-09 |
| 75 PLN | |
10283 |
1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, czworobloki znaczków z pełną oryginalną gumą ostemplowane okolicznościowo 26.X kasownikiem okolicznościowym z okazji 4 rocznicy powstania GG. | Fi.105-109 |
| 50 PLN | |
10284 |
1943 kartka z kasownikiem okolicznościowym Dni NSDAP w Krakowie. | Fi.106 |
| 30 PLN | |
10285 |
1943 kasownik okolicznościowy Dnia NSDAP w GG z Krakowa. | Fi.106 |
| 30 PLN | |
10286 |
| 35 PLN | |
10287 |
1943 portret Hitlera na jednolitym tle, seria znaczków na ozdobnym blankiecie papeterii "krakowskiej", ostemplowana okolicznościowo 26.X.1944 w Krakowie. | Fi.110-112 |
| 20 PLN | |
10288 |
1943 widoki zabytkowych budowli, seria czysta z gapami. | Fi.113-16 |
| 60 PLN | |
10289 |
1943 czysta koperta do telegramów, wymiary 160 x 90 mm, sygnatura (H.K.8.43 20000000); idealny stan zachowania. | |
| 30 PLN | |
10290 |
1943 kasownik okolicznościowy - Szachowe Mistrzostwa Generalnej Guberni w Radomiu (Fi.45.-), na wycinku. | |
| 20 PLN | |
10291 |
1943 karta zaopatrzeniowa na odzież. | |
| 30 PLN | |
10292 |
1943 kartka polecona z Włodawy 15.XII.43, dziury. | |
| 20 PLN | |
10293 |
1943 "Frei durch Ablösung Reich" koperta, a właściwie całostka urzędowa wolna od opłaty pocztowej, przesłana miejscowo w Warszawie; niespotykany walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
10294 |
| 350 PLN | |
10295 |
1943 kartka z Będkowa do Skierniewic. | Fi.Cp9b |
| 15 PLN | |
10296 |
1943 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 13.X jako ekspresowa z Warszawy do Fribourga; na odwrocie kasownik odbiorczy 27.X i ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), stempelki cenzur szwajcarskich i niemieckich; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp9b, 73, 74, 86a Mi.P12/02 |
| 250 PLN | |
10297 |
1943 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 5.V jako ekspresowa z Warszawy do Lizbony; kasowniki odbiorcze 16.5 i 17.V, stempelki cenzur niemieckich i portugalskim; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (karta pionowo złożona). | Fi.Cp9b, 77, 86 Mi.P12/02 |
| 300 PLN | |
10298 |
1943 znaczki urzędowe, godło rzeszy, 24 gr. + 60 gr. - frankatura mieszana różnych wydań, list urzędowy wysłany 6.VIII z sądu w Drohobyczu do Truskawca, koperta nieco przycięta z lewej strony; bardzo ciekawe miejsce użycia. | Fi.U11, 21 |
| 60 PLN | |
10299 |
1943 znaczki urzędowe, godło rzeszy, 8 gr. + 1 zł - frankatura mieszana różnych wydań, list wysłany 9.IX z sądu w Radomiu do Kielc, pieczęć urzędowa; koperta nieco pogięta. | Fi.U13, 17 |
| 50 PLN | |
10300 |
1943 seria znaczków urzędowych. | Fi.U25-36 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
10301 |
1944 stempel okolicznościowy z Krakowa. | Fi.37 |
| 15 PLN | |
10302 |
1944 ładnie frankowany list polecony w kopercie firmowej wysłany 26.5 z Nowego Sącza do Krakowa; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.42, 48, 71 |
| 50 PLN | |
10303 |
1944 widoki zabytkowych budowli - Wawel, pojedyncza frankatura na liście poleconym z Krakowa do Niemiec, kasownik okolicznościowy 5. rocznicy utworzenia GG, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Dub i Sieger. | Fi.65 |
| 1 000 PLN | |
10304 |
1944 list z Radomia 30..3.44 do Markowej z rzadkim wirnikiem okolicznościowym. | Fi.78, XII |
| 350 PLN VERKAUFT | |
10305 |
| 50 PLN | |
10306 |
1944 polecony list ekspresowy z Warszawy 8.1.44 przez Marię Jakubowską do Lizbony na tzw. "adres konspiracyjny", następnie został przesłany do płk. dypl. Wiktora Jakubowskiego, artylerzysty pracownika GISZ, pod zalepka cenzury brytyjskiej przylepiono informację o zmianie adresu zwrotnego, u góry koperta zalepiona ze stemplami cenzury Wehrmachtu OKW, na odwrocie stempel wirnikowy LISBOA-CENTRAL 21.1.44. Ciekawy list ekspresowy bardzo rzadko spotykany w tzw. przesyłkach na adres konspiracyjny. | Fi.86, 110 |
| 320 PLN | |
10307 |
1944 55 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 15.VII w Warszawie. | Fi.117-119 |
| 10 PLN | |
10308 |
| 150 PLN | |
10309 |
1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, makulaturowy arkusz z czwartego sektora bez perforacji pionowej na lewym marginesie, zaświadczenie oryginalności Falkowski. | Fi.125ark. |
| 480 PLN VERKAUFT | |
10310 |
1944 "UNGENÜGENDE ANSCHRIFT/ Strasse u.Hausnummer erforderlich/ Ausruf erforglos/ Unbekannt-Unleserlich/ P.A.Krakau 1." niezwykle rzadki stempel urzędu pocztowego Kraków 1 informujący o niemożliwości doręczenia przesyłki na ekspresowym liście poleconym wysłanym 22.5 z Wiednia do Krakowa, pierwszą nieudaną próbę doręczenia podjęto 26/5 - adnotacja "Empfänger unbekannt" i stempelek "Zurück", drugą również nieudaną 1/6, tego samego dnia po opatrzeniu przesyłki opisanym stemplem i dodatkowo "Zurück" zwrócono list do nadawcy; dodatkowe rekwizyty pocztowe z okresu GG należą do wyjątkowo rzadko spotykanych walorów; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Mi.794, 795, 827&nbs |
| 1 200 PLN | |
10311 |
1944 znaczek ze stemplem okolicznościowym 5. rocznicy utworzenia GG. | |
| 15 PLN | |
10312 |
| 15 PLN | |
10313 |
1944 kartka polecona z Miechowa 19.V.44, dziury. | |
| 20 PLN | |