1599 |
1919 wydanie w walucie markowej, czworoblok na papierze prążkowanym pionowo. | Fi.96C Mi.114 |
| 40 PLN | |
1600 |
1919 wydanie w walucie markowej, czworobloki w różnych odmianach. | Fi.96C Mi.114 |
| 60 PLN | |
1601 |
1919 wydanie w walucie markowej, wieloblok. | Fi.96C Mi.114 |
| 100 PLN | |
1602 |
1919 wydanie w walucie markowej, cięty czworoblok z podwójnym drukiem. | Fi.96DpA Mi.100DD |
| 650 PLN | |
1603 |
1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, serie cięte z odmianami. | Fi.102-6A Mi.118-22B |
| 40 PLN | |
1604 |
1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, dwie serie cięte z odmianami. | Fi.102-6A Mi.118-22B |
| 20 PLN | |
1605 |
1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, cztery serie ząbkowane z odmianami. | Fi.102-6B Mi.118-22A |
| 40 PLN | |
1606 |
1919 list polecony z I Wystawy Marek w Warszawie, znaczki cięte. | Fi.103-5A Mi.119-21B |
| 25 PLN | |
1607 |
1919 I Polska Wystawa Marek, frankatura dwukolorowa - karta pocztowa z propagandową ilustracją, datowana 28.VIII w Mławie, ofrankowana i wysłana 30.VIII z Modlina, adresowana do Warszawy, ciekawy stempelek "M.S.Wojsk Oddz. III Sztabu/ Sekcja Ku(lturalna)/ Ruchoma Kolumna...", rzadki przykład prawidłowego użycia znaczków wydania praktycznie nie spotykanego poza korespondencją filatelistyczną; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.103B, 104B Mi.119A, 120A |
| 250 PLN | |
1608 |
1919 I Polska Wystawa Marek, dofrankowana całostka (koperta) wysłana jako polecona 5.VI.1920 z Warszawy do Lwowa; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | Fi.103B, 104B, 106B, Mi.118A, 119A, 122A& |
| 120 PLN | |
1609 |
1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 10+5f. na papierze żeberkowanym pionowo, rzadki (Fi.100.-). | Fi.103Bz Mi.119Az |
| 80 PLN | |
1610 |
1919 I Polska Wystawa Marek, polecona karta wysłana z terenu wystawy 3.V. | Fi.104-106B Mi.120-122A |
| 20 PLN | |
1611 |
1919 Wystawa Marek w warszawie, znaczek z przedrukiem niewłaściwa dla tego nominału formą, bardzo rzadki znaczek pochodzący z jednego stu znaczkowego arkusza z tym błędem, gwarancja Mikstein,. | Fi.106IA Mi.122B TypeI |
| 4 400 PLN | |
1612 |
1919 Wystawa Marek, marginesowy znaczek za 50+5 f. z nadrukiem formą I, fantastyczny walor o nakładzie jedynie 100 sztuk (z marginesem tylko 10 szt.); ponieważ nadruk jest znaczmie przesunięty ku górze na niewielu pojedynczych znaczkach mieści się on w całości; sygnatura "zok", gwarancja Schmutz. | Fi.106 IA Mi.122ByI |
| 7 000 PLN | |
1613 |
1919 Wystawa Marek, marginesowa parka znaczków za 50+5 f. z nadrukiem formą I z poz.2-12, fantastyczny walor o nakładzie jedynie 100 sztuk (z marginesem tylko 10 szt.), nadruk znacznie przesunięty ku górze na niewielu pojedynczych znaczkach mieści się on w całości, fotoatest. | Fi.106 IA Mi.122ByI |
| 11 000 PLN | |
1614 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, bardzo rzadki marginesowy znaczek za 10 fen. bez perforacji na lewym brzegu w parce ze zwykłym znaczkiem, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.107 Mi.123 Ul |
| 600 PLN | |
1615 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, czworobloki w odmianach. | Fi.107 Mi.123 |
| 20 PLN | |
1616 |
1919 Sejm Ustawodawczy, frankatura mieszana, prawidłowo opłacony list polecony przesłany 20.2.1920 lokalnie w miejscowości Montwy, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.107, 108, 109, 86 Mi.103, 123, 124, 12 |
| 75 PLN VERKAUFT | |
1617 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, seria w czworoblokach. | Fi.107-13 Mi.123-9 |
| 100 PLN | |
1618 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, seria. | Fi.107-13 Mi.123-9 |
| 25 PLN | |
1619 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, zestaw prób w tym cztery z drukiem dwustronnym i jedna z drukiem podwójnym. | Fi.107-13P Mi.123-9 |
| 700 PLN | |
1620 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, parka ciętych kasowanych znaczków za 10 fen. reszta koperty na odwrocie, stempel firmowy "Unua Esperantista Filatelejo", gwarancja Bojanowicz. | Fi.107 nz Mi.123 U |
| 300 PLN | |
1621 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, czworobloki w odmianach. | Fi.108 Mi.124 |
| 15 PLN | |
1622 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, ośmioblok. | Fi.108 Mi.124 |
| 10 PLN | |
1623 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, dwa czworobloki. | Fi.108 Mi.124 |
| 10 PLN | |
1624 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba arkuszowa w barwie czarnooliwkowej (jak dla znaczka za 25 fen.), podlepka na marginesie, złamania gumy, gwarancja. | Fi.108 P1 Mi.124 |
| 900 PLN | |
1625 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka prób z drukiem dwustronnym. | Fi.108P5 Mi.124 |
| 250 PLN | |
1626 |
1919 Pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, 20 fen - "duży" Trąmpczyński - frankatura pojedyncza, list zagraniczny (Fi. dopłata +200% do ceny znaczka na liście)!!! wysłany 24.XII z Poznania do Wrocławia; ogólnie bardzo dobry stan zachowania (nieznaczny ubytek tylnej klapy); dekoracyjna całość. | Fi.109 Mi.125 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
1627 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka znaczków ciętych lub prób znaczka za 20 fen. w kolorze definitywnym. | Fi.109nz/P3 Mi.125 |
| 500 PLN | |
1628 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba w kolorze czarnym na zadrukowanym kartonie. | Fi.109 P2 Mi.125 |
| 320 PLN | |
1629 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka prób w kolorze brązowym, gwarancja Schmutz. | Fi.109P3 Mi.125 |
| 300 PLN | |
1630 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, czworoblok ciętych niegumowanych prób znaczka za 20 fen. w kolorze brązowym na papierze cienkim, na prawym marginesie charakterystyczna spacja znajdująca się na środku arkusza. | Fi.109P3 Mi.125 |
| 600 PLN | |
1631 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka znaczków makulaturowych z drukiem podwójnym. | Fi.109P4 Mi.125DD |
| 120 PLN | |
1632 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński, bardzo rzadka marginesowa próba znaczka za 20 fen. w kolorze brązowym na barwnym kartonie, poza jedną prześwitką w bardzo ładnym stanie, świetna ekspozycyjnie, sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.109 P5 Mi.125 |
| 600 PLN | |
1633 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, czworobloki w odmianach. | Fi.110 Mi.126 |
| 25 PLN VERKAUFT | |
1634 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka znaczków ciętych lub prób znaczka za 20 fen. w kolorze definitywnym. | Fi.110nz/P3 Mi.126 |
| 500 PLN | |
1635 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński, niedokładnie skatalogowana rzadka próba znaczka za 20 fen. w kolorze czarnym na gładzonym kartonie, nieco wytarta na krawedziach, gwarancja Schmutz. | Fi.110 P1 Mi.126 |
| 300 PLN | |
1636 |
1919 Sejm Ustawodawczy, czworoblok prób znaczków za 20 fen. o podwójnym druku, gwarancja. | Fi.110 P4 Dp Mi.126 |
| 400 PLN | |
1637 |
1919 Sejm Ustawodawczy - marszałek J.Piłsudski, bardzo rzadki marginesowy znaczek za 25 fen. bez perforacji na lewym brzegu w parce ze zwykłym znaczkiem, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.111 Mi.127 Ul |
| 600 PLN | |
1638 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba z drukiem dwustronnym. | Fi.111P3 Mi.127 |
| 90 PLN | |