Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 52. Städtepost 1914-1918

713

1916 Warszawa, wieloblok makulaturowy znaczków nie wprowadzonych do obiegu, silnie przesunięty druk tła znaczków, gwarancja Weźranowski.

Fi.VIA
600 PLN
714

1916 Warszawa, cięty znaczek wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.VIA
10 PLN
715

1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.VIA
40 PLN
716

Fi.VIB
140 PLN
717

1916 Warszawa, próba znaczka nie dopuszczonych do obiegu, gwarancja Schmutz.

Fi.VI P23
200 PLN
718

Fi.V P6
600 PLN
719

Fi.V P6
800 PLN
720

1916 Zawiercie, znaczek bez nadruku kontrolnego, gwarancja Mikstein.

120 PLN
721

1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym w kolorze fioletowym z odcieniem szarym, z przerwą w literze J i bez przerwy w literze R (Mi.300 euro), lekki ślad podlepki; sygnowany S.H.Kn, gwarancja i opis.

Fi.1-2IIb
450 PLN
722

1916 Zawiercie, czysta seria bez nadruku kontrolnego (Mi.200 euro), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2III
200 PLN
723

1916 Zawiercie, seria bez nadruku kontrolnego, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2III
450 PLN
724

1916 Zawiercie, znaczek z nadrukiem kontrolnym typu a, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.2Ia
2 700 PLN
725

1916 Zawiercie, znaczek za 20 f. z nadrukiem kontrolnym w kolorze fioletowym z odcieniem szarym (Mi.300 euro), ledwo widoczna przerwa w literze J, gwarancja Stollberg, Landre.

Fi.2IIb
600 PLN
726

1917 Częstochowa, list do małej miejscowości Czernice koło Rybnika, wysłany 10.IX z niemieckiego urzędu pocztowego w Częstochowie, prawdopodobnie w związku z bardzo skomplikowanym zapisem adresu, przesyłkę, zamiast na południe bezpośrednio do Rybnika, skierowano na północ do Poznania, gdzie cenzurowano wszystkie przesyłki wychodzące z obszaru Królestwa Polskiego; ponieważ, najpewniej list pisany był po polsku, co było niedozwolone, cenzura, po opatrzeniu listu pieczęcią i stosownym stempelkiem "Zurück. Nur deutsche Sprache zulässig. Auslandstelle Posen" zwróciła go do nadawcy; 15.IX przekazany Poczcie Miejskiej (datownik na odwrocie i stempelek opłaty na froncie), która podjęła próbę odszukania nadawcy, 24.X zakończoną niepowodzeniem, wtedy odciśnięto datownik i stempel informacyjny o niemożności odnalezienia nadawcy "Mit Hilfe des Meldeamtes nicht ermittelt"; dekoracyjny walor o rzadko spotykanym obiegu w idealnym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2a, 2l, 5
1 250 PLN
727

1917 Częstochowa, nieprecyzyjnie adresowana karta pocztowa, nadana 14.IX w niemieckim urzędzie pocztowym, w związku z niemożliwością dalszej wysyłki, przekazana do Poczty Miejskiej, która 16.IX podjęła nieudaną próbę zwrócenia przesyłki do nadawcy; datownik poczty miejskiej wraz ze stempelkiem opłaty 5 fen. i stempel informacyjny o niemożności odnalezienia nadawcy "Mit Hilfe ..." (Fi.500+800.-); dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania, wzorcowe odbitki wszystkich stempli; gwarancja Schmutz.

Fi.2l+5
900 PLN
728

1917 Łódź, widokówka wysłana 11.VIII z Warszawy i dostarczona przez pocztę miejską 13.VIII, stempelek doręczeniowy odbity w kolorze czerwonym; dobry stan zachowania.

Fi.3a
140 PLN
729

45 PLN
730

45 PLN
731

1917 Przedbórz, I wydanie, narożnikowa seria znaczków ciętych, zgięta na marginesach przy krawędzi rysunku znaczka i potem rozprostowana (Fi.1200.-), znaczek za 2 gr. - typ 5 z innym krojem lewej dolnej cyfry 2, znaczek za 4 gr. - typ 8, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2A
Mi.1-2B
1 000 PLN
732

1917 Przedbórz - list polecony wysłany 22.XII z Warszawy, koperta firmowa doręczenie udokumentowano znaczkami I wydania (opłata 6 groszy), znaczki unieważniono 29.XII; stempelek cenzury, całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
600 PLN
733

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta w intensywnych barwach, znaczek za 2 gr. typ 7, za 4 gr. typ 2, gwarancja.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
400 PLN
734

1917 Przedbórz, kasowana seria pierwszego wydania, gwarancja Krawczyk.

Fi.1-2B
170 PLN
735

1917 Przedbórz, próba znaczka w kolorze ceglastym, gwarancja Schmutz.

Fi.1A P1
180 PLN
736

1917 Przedbórz, druk wysłany 21.I z Warszawy, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej typu 6 unieważniony datownikiem austriackiego urzędu etapowego; cenzura, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.1B
Mi.1A
400 PLN
737

Fi.1B
Mi.1A
300 PLN
738

1917 Przedbórz, lisy wysłany 14.XII z Warszawy, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej typ 2, skasowany 21.XII datownikiem austriackiej poczty etapowej, odciśniętym również na odwrocie; fioletowy stempelek cenzury; gwarancja.

Fi.2B
Mi.2A
400 PLN
739

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, karta pocztowa "Postgebiet Ob.Ost." wysłana 30.3 z Białegostoku, początkowo urzędnik Poczty Miejskiej naliczył opłatę doręczeniową, ponieważ jednak była to przesyłka adresowana do instytucji niemieckiej - Wassermanische Blutuntersuchungsstelle (stacja badania krwi), po opatrzeniu jej adnotacją "Na niemiecką pocztę", opłata została anulowana; stempel cenzury w Królewcu; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.2a
200 PLN
740

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 2.I z Łodzi, frankatura mieszana dwóch wydań - "Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau", cenzura.

Fi.2b
80 PLN
741

1917 Warszawa, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania, list wysłany 15.9 ze Skalmierzyc, stempelek cenzury poznańskiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.9b
120 PLN
742

1917 Warszawa, "10 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na liście miejscowym wysłanym 12.12, ponieważ adresatka wyprowadziła się, rządca domu po opatrzeniu przesyłki odpowiednią adnotacją i swoim stempelkiem 13.XII zwrócił ją, następnie list przekazano do biura meldunkowego w celu ustalenia adresu, skąd jednak 20.XII odesłano go z adnotacją "niezameldowana", ostatecznie Poczta Miejska po opatrzeniu listu stempelkami "NICHT ZU ERMITTELN/ WARSCHAUER BURGERPOST" i "ZURÜCK 20.XII zwróciła list do nadawcy; niecodzienny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym, w dobrym stanie zachowania.

Fi.13b, 31c, 35c
350 PLN
743

1917 Warszawa, zestaw 3 karnetów "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek umieszczone w specjalnych karnetach, sporządzonych w małym nakładzie, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania.

500 PLN
744

1918 Chęciny, znaczki poczty miejskiej z odmianami.

100 PLN
745

1918 Chęciny, znaczki poczty miejskiej.

50 PLN
746

1918 Chęciny, znaczki poczty miejskiej z odmianami,

100 PLN
747

1918 Częstochowa, widokówka poczty polowej, wysłana 25.IV za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty, odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej (wysoka wycena katalogowa - Fi. 700,-), ze względu na słabszą jakość odbitki bardzo atrakcyjna cena wywoławcza !!! dodatkowo pieczęć formacyjna i cenzura; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.3a
250 PLN
748

1918 Łódź, karta pocztowa "Gen.-Gouv Warschau", wysłana z Częstochowy 7.VI, sześciokątny stempelek poczty miejskiej w kolorze fioletowym (Fi. 300,-) z datą 8.VI; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.6b
250 PLN
749

1918 Łódź, karta pocztowa wysłana 10.IX z Lublina do Łodzi, wyjątkowo wyraźna odbitka sześciokątnego stempelka poczty miejskiej w kolorze fioletowym z datą 15.IX; stempelek cenzury lubelskiej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.6b
400 PLN
750

1918 Luboml, nieząbkowana seria czysta.

Fi.1-5A
Mi.1-5
120 PLN
751

1918 Luboml, seria cięta bez gumy.

Fi.1-5A
30 PLN
752

Fi.1-5As
200 PLN