713 |
1916 Warszawa, wieloblok makulaturowy znaczków nie wprowadzonych do obiegu, silnie przesunięty druk tła znaczków, gwarancja Weźranowski. | Fi.VIA |
| 600 PLN | |
714 |
1916 Warszawa, cięty znaczek wydania nie dopuszczonego do obiegu. | Fi.VIA |
| 10 PLN VERKAUFT | |
715 |
1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu. | Fi.VIA |
| 40 PLN | |
716 |
1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu. | Fi.VIB |
| 140 PLN | |
717 |
1916 Warszawa, próba znaczka nie dopuszczonych do obiegu, gwarancja Schmutz. | Fi.VI P23 |
| 200 PLN | |
718 |
1916 Warszawa, próba znaczka za 10 gr. na papierze białym zwykłym niegumowanym, bez tła, gwarancja i opis (według KSZP) PV22 Schmutz. | Fi.V P6 |
| 600 PLN | |
719 |
1916 Warszawa, rzadka próba znaczka za 10 gr. na papierze grubym żółtym niegumowanym, gwarancja i opis (według KSZP) PV22 pap. gruby żółty Schmutz. | Fi.V P6 |
| 800 PLN | |
720 |
1916 Zawiercie, znaczek bez nadruku kontrolnego, gwarancja Mikstein. | Fi.1 |
| 120 PLN VERKAUFT | |
721 |
1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym w kolorze fioletowym z odcieniem szarym, z przerwą w literze J i bez przerwy w literze R (Mi.300 euro), lekki ślad podlepki; sygnowany S.H.Kn, gwarancja i opis. | Fi.1-2IIb |
| 450 PLN VERKAUFT | |
722 |
1916 Zawiercie, czysta seria bez nadruku kontrolnego (Mi.200 euro), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.1-2III |
| 200 PLN | |
723 |
1916 Zawiercie, seria bez nadruku kontrolnego, gwarancja Schmutz. | Fi.1-2III |
| 450 PLN | |
724 |
1916 Zawiercie, znaczek z nadrukiem kontrolnym typu a, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.2Ia |
| 2 700 PLN | |
725 |
1916 Zawiercie, znaczek za 20 f. z nadrukiem kontrolnym w kolorze fioletowym z odcieniem szarym (Mi.300 euro), ledwo widoczna przerwa w literze J, gwarancja Stollberg, Landre. | Fi.2IIb |
| 600 PLN | |
726 |
1917 Częstochowa, list do małej miejscowości Czernice koło Rybnika, wysłany 10.IX z niemieckiego urzędu pocztowego w Częstochowie, prawdopodobnie w związku z bardzo skomplikowanym zapisem adresu, przesyłkę, zamiast na południe bezpośrednio do Rybnika, skierowano na północ do Poznania, gdzie cenzurowano wszystkie przesyłki wychodzące z obszaru Królestwa Polskiego; ponieważ, najpewniej list pisany był po polsku, co było niedozwolone, cenzura, po opatrzeniu listu pieczęcią i stosownym stempelkiem "Zurück. Nur deutsche Sprache zulässig. Auslandstelle Posen" zwróciła go do nadawcy; 15.IX przekazany Poczcie Miejskiej (datownik na odwrocie i stempelek opłaty na froncie), która podjęła próbę odszukania nadawcy, 24.X zakończoną niepowodzeniem, wtedy odciśnięto datownik i stempel informacyjny o niemożności odnalezienia nadawcy "Mit Hilfe des Meldeamtes nicht ermittelt"; dekoracyjny walor o rzadko spotykanym obiegu w idealnym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.2a, 2l, 5 |
| 1 250 PLN VERKAUFT | |
727 |
1917 Częstochowa, nieprecyzyjnie adresowana karta pocztowa, nadana 14.IX w niemieckim urzędzie pocztowym, w związku z niemożliwością dalszej wysyłki, przekazana do Poczty Miejskiej, która 16.IX podjęła nieudaną próbę zwrócenia przesyłki do nadawcy; datownik poczty miejskiej wraz ze stempelkiem opłaty 5 fen. i stempel informacyjny o niemożności odnalezienia nadawcy "Mit Hilfe ..." (Fi.500+800.-); dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania, wzorcowe odbitki wszystkich stempli; gwarancja Schmutz. | Fi.2l+5 |
| 900 PLN VERKAUFT | |
728 |
1917 Łódź, widokówka wysłana 11.VIII z Warszawy i dostarczona przez pocztę miejską 13.VIII, stempelek doręczeniowy odbity w kolorze czerwonym; dobry stan zachowania. | Fi.3a |
| 140 PLN | |
729 |
| 45 PLN | |
730 |
| 45 PLN | |
731 |
1917 Przedbórz, I wydanie, narożnikowa seria znaczków ciętych, zgięta na marginesach przy krawędzi rysunku znaczka i potem rozprostowana (Fi.1200.-), znaczek za 2 gr. - typ 5 z innym krojem lewej dolnej cyfry 2, znaczek za 4 gr. - typ 8, gwarancja Schmutz. | Fi.1-2A Mi.1-2B |
| 1 000 PLN VERKAUFT | |
732 |
1917 Przedbórz - list polecony wysłany 22.XII z Warszawy, koperta firmowa doręczenie udokumentowano znaczkami I wydania (opłata 6 groszy), znaczki unieważniono 29.XII; stempelek cenzury, całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 600 PLN VERKAUFT | |
733 |
1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta w intensywnych barwach, znaczek za 2 gr. typ 7, za 4 gr. typ 2, gwarancja. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 400 PLN | |
734 |
1917 Przedbórz, kasowana seria pierwszego wydania, gwarancja Krawczyk. | Fi.1-2B |
| 170 PLN | |
735 |
1917 Przedbórz, próba znaczka w kolorze ceglastym, gwarancja Schmutz. | Fi.1A P1 |
| 180 PLN | |
736 |
1917 Przedbórz, druk wysłany 21.I z Warszawy, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej typu 6 unieważniony datownikiem austriackiego urzędu etapowego; cenzura, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.1B Mi.1A |
| 400 PLN | |
737 |
1917 Przedbórz, I wydanie, kasowany znaczek za 2 gr. z pionowym i poziomym pustopolmami międzysektorowymi, gwarancja Schmutz. | Fi.1B Mi.1A |
| 300 PLN | |
738 |
1917 Przedbórz, lisy wysłany 14.XII z Warszawy, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej typ 2, skasowany 21.XII datownikiem austriackiej poczty etapowej, odciśniętym również na odwrocie; fioletowy stempelek cenzury; gwarancja. | Fi.2B Mi.2A |
| 400 PLN | |
739 |
1917 Warszawa, "6 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, karta pocztowa "Postgebiet Ob.Ost." wysłana 30.3 z Białegostoku, początkowo urzędnik Poczty Miejskiej naliczył opłatę doręczeniową, ponieważ jednak była to przesyłka adresowana do instytucji niemieckiej - Wassermanische Blutuntersuchungsstelle (stacja badania krwi), po opatrzeniu jej adnotacją "Na niemiecką pocztę", opłata została anulowana; stempel cenzury w Królewcu; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.2a |
| 200 PLN | |
740 |
1917 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 2.I z Łodzi, frankatura mieszana dwóch wydań - "Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau", cenzura. | Fi.2b |
| 80 PLN VERKAUFT | |
741 |
1917 Warszawa, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania, list wysłany 15.9 ze Skalmierzyc, stempelek cenzury poznańskiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.9b |
| 120 PLN | |
742 |
1917 Warszawa, "10 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na liście miejscowym wysłanym 12.12, ponieważ adresatka wyprowadziła się, rządca domu po opatrzeniu przesyłki odpowiednią adnotacją i swoim stempelkiem 13.XII zwrócił ją, następnie list przekazano do biura meldunkowego w celu ustalenia adresu, skąd jednak 20.XII odesłano go z adnotacją "niezameldowana", ostatecznie Poczta Miejska po opatrzeniu listu stempelkami "NICHT ZU ERMITTELN/ WARSCHAUER BURGERPOST" i "ZURÜCK 20.XII zwróciła list do nadawcy; niecodzienny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym, w dobrym stanie zachowania. | Fi.13b, 31c, 35c |
| 350 PLN | |
743 |
1917 Warszawa, zestaw 3 karnetów "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek umieszczone w specjalnych karnetach, sporządzonych w małym nakładzie, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania. | |
| 500 PLN | |
744 |
1918 Chęciny, znaczki poczty miejskiej z odmianami. | |
| 100 PLN | |
745 |
1918 Chęciny, znaczki poczty miejskiej. | |
| 50 PLN | |
746 |
1918 Chęciny, znaczki poczty miejskiej z odmianami, | |
| 100 PLN | |
747 |
1918 Częstochowa, widokówka poczty polowej, wysłana 25.IV za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty, odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej (wysoka wycena katalogowa - Fi. 700,-), ze względu na słabszą jakość odbitki bardzo atrakcyjna cena wywoławcza !!! dodatkowo pieczęć formacyjna i cenzura; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.3a |
| 250 PLN | |
748 |
1918 Łódź, karta pocztowa "Gen.-Gouv Warschau", wysłana z Częstochowy 7.VI, sześciokątny stempelek poczty miejskiej w kolorze fioletowym (Fi. 300,-) z datą 8.VI; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.6b |
| 250 PLN | |
749 |
1918 Łódź, karta pocztowa wysłana 10.IX z Lublina do Łodzi, wyjątkowo wyraźna odbitka sześciokątnego stempelka poczty miejskiej w kolorze fioletowym z datą 15.IX; stempelek cenzury lubelskiej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.6b |
| 400 PLN VERKAUFT | |
750 |
1918 Luboml, nieząbkowana seria czysta. | Fi.1-5A Mi.1-5 |
| 120 PLN | |
751 |
1918 Luboml, seria cięta bez gumy. | Fi.1-5A |
| 30 PLN | |
752 |
1918 Luboml, seria cięta na podlepkach, każdy znaczek z błędem "odwrócone cyfry nominału". | Fi.1-5As |
| 200 PLN | |