3343 |
| 15 PLN | |
3344 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 29.III.1944 z Warszawy do Miechowa. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 10 PLN | |
3345 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 16.IX z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 50 PLN | |
3346 |
1942 kartka z Skarżyska Kamiennej do Niemiec. | Fi.Cp9b |
| 10 PLN | |
3347 |
| 30 PLN | |
3348 |
1942 przesyłka zagraniczna do Portugalii, karta wysłana 15.9 z Warszawy do Lizbony, stempelki i oznaczenia cenzur niemieckich Wehrmachtu i portugalskich, stemple odbiorcze; przesyłkę przekazano do Polskiego Czerwonego Krzyża w Anglii - adnotacja czerwoną kredką "P.C.K."; dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Cp9b, 42, 73 |
| 250 PLN | |
3349 |
1942 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr. - frankatura pojedyncza, list w specjalnej kopercie, wysłany miejscowo 1.III w Warszawie, sygnatura nakładu "751 01 C6", odbitka pieczęci urzędowej. | Fi.U31 |
| 80 PLN | |
3350 |
1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" - kasownik propagandowy rzadka odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na liście z Częstochowy wysłanym we wrześniu 1942 do Krakowa, dodatkowo nalepka NSDAP, efektowna i atrakcyjna całość. | Fi.VIIc |
| 600 PLN | |
3351 |
1943 "Hauptgruppe Gewerbliche Wirtschaft und Verkehr in der Zentralkammer" - 8 gr frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 6.8 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa, walor w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz | Fi.9 |
| 600 PLN | |
3352 |
| 15 PLN | |
3353 |
| 50 PLN | |
3354 |
| 120 PLN | |
3355 |
1943 kartka z Skarżyska Kamiennej do Niemiec. | Fi.67 |
| 10 PLN | |
3356 |
| 50 PLN | |
3357 |
1943 miejscowa pocztówka z Zakopanego. | Fi.72 |
| 15 PLN | |
3358 |
1943 przesyłka gazetowa w języku ukraińskim "KPAKIBCKI BICTI" wysłana z Krakowa, ofrankowana znaczkiem GG i ostemplowana wirnikiem propagandowym, bardzo rzadkie. | Fi.72 |
| 160 PLN | |
3359 |
1943 list z pośrednictwa pocztowego w Trzcianie do Krakowa. | Fi.74, 77 |
| 20 PLN | |
3360 |
1943 karta z Krakowa do Niemiec. | Fi.75 |
| 10 PLN | |
3361 |
1943 "Der Postort heißt/ Pocztowe oznaczenie miejscowosci brzmi ..." dodatkowy stempelek informacyjny na odwrocie, list wysłany 4.IX.1943 z agencji Ożarów do miejscowości Zakrzów. | Fi.78 |
| 75 PLN VERKAUFT | |
3362 |
1943 list z Małogoszczy do Krakowa. | Fi.78 |
| 10 PLN | |
3363 |
1943 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 + 60 gr. - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 20.IV.1944 (dzień urodzin "wodza") z Krakowa do Berlina, koperta firmowa "Donaulandische Treuhand- und Organisations-Gesellschaft m.b.H." z adresami filii na terenie GG; kasownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.78, 111 |
| 40 PLN | |
3364 |
1943 przekaz pobraniowy z Łukowa do Warszawy. | Fi.87 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
3365 |
| 40 PLN | |
3366 |
1943 54 urodziny A.Hitlera, seria znaczków z górnymi marginesami ("gapa"), na karcie, skasowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie. | Fi.101-103, 30 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
3367 |
1943 54. urodziny A.Hitlera, seria w ozdobnych arkuszach. | Fi.101-3 |
| 250 PLN | |
3368 |
1943 seria okolicznościowa z okazji 54. urodzin A.Hitlera w narożnych parkach. | Fi.101-3 |
| 25 PLN | |
3369 |
| 40 PLN | |
3370 |
| 120 PLN | |
3371 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusz ozdobny z błędem "złamana oś", na górnych marginesach pustopola, prawy górny narożnik lekko złamany. | Fi.104II |
| 180 PLN | |
3372 |
1943 kasownik okolicznościowy Dnia NSDAP w GG z Krakowa. | Fi.106 |
| 30 PLN | |
3373 |
| 35 PLN | |
3374 |
1943-44 widoki zabytkowych budowli (IV), trzy marginesowe wartości cięte. | Fi.113-15 nz Mi.113-15 U |
| 150 PLN | |
3375 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV) - 10 zł, znaczek skasowany na kopercie grzecznościowo poleconego miejscowego listu, przesłanego 26.X w Krakowie, kasownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.116; 34 |
| 30 PLN | |
3376 |
1943 czysta koperta do telegramów, wymiary 160 x 90 mm, sygnatura (H.K.8.43 20000000); idealny stan zachowania. | |
| 30 PLN | |
3377 |
1943 kompletny arkusz złożony w połowie 100 sztuk talonów materiałowych (Pramienmarke) o wartości 1 punkt. | |
| 200 PLN VERKAUFT | |
3378 |
1943 karta zaopatrzeniowa na odzież. | |
| 30 PLN | |
3379 |
| 350 PLN | |
3380 |
1943 przesyłka zagraniczna do Szwajcarii, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.III jako polecona z Krakowa do Zurichu, przeadresowana; kasowniki odbiorcze; kompletna (zazwyczaj zdarta) tzw. kartka kierunkowa "Feldpost Bern"; na odwrocie ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), stempelki cenzur szwajcarskich i niemieckich Wehrmachtu, nietypowy numer cenzora szwajcarskiego 5508 !315; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (uzupełnione otwory po dziurkaczu). | Fi.Cp9b, 85 Mi.P12/02 |
| 400 PLN | |
3381 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków na blankietach ozdobnych ostemplowana okolicznościowo 26.X w Krakowie. | Fi.U1-15; 32 |
| 150 PLN VERKAUFT | |
3382 |
1943 seria znaczków urzędowych. | Fi.U25-36 |
| 20 PLN | |