26681 |
1926 Port Gdańska, znaczki za 5 i 10 gr z nadrukiem cienkim, znaczek za 15 gr z nadrukiem niskim, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.12aIx, 13aIx, 14a |
| 130 PLN | |
26682 |
1926 wydanie przedrukowe dla Portu Gdańsk, gwarancja Schmutz. | Fi.12axI |
| 100 PLN | |
26683 |
1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki", 10 gr z nadrukiem formą I - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 12.7.1927 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Warszawy, znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZ. P.-T." z numerem "No.1" pod mostkiem; kasownik odbiorczy WARSZAWA-SEJM; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.13a Mi.13 |
| 600 PLN | |
26684 |
1926 wydanie przedrukowe dla Portu Gdańsk, gwarancja Schmutz. | Fi.13aI |
| 40 PLN | |
26685 |
1926 Port Gdańska, nadruk cienki, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.13aIx |
| 20 PLN | |
26686 |
1926 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe - kolumna Zygmunta, nadruk III formą na znaczku za 10 gr. z błędem "uszkodzone K", gwarancja i opis Falkowski. | Fi.13cIIIw B Mi.16 |
| 200 PLN | |
26687 |
1926 Port Gdańska, gwarancja Schmutz. | Fi.14aIIx |
| 60 PLN | |
26688 |
1926 cięta próba kreślona czerwonym tuszem, gwarancja Gryżewski, Łaszkiewicz, Wiatrowski. | Fi.14xP1 |
| 500 PLN | |
26689 |
1927 Port Gdańsk, AMBULANS NR.235 relacji HEL-TCZEW, polskie ambulanse przejeżdżające przez obszar Wolnego Miasta Gdańska "podległy pocztowo" polskiemu dworcowemu urzędowi kolejowemu Gdańsk 2; widokówka przesłana 24.VII ambulansem do Skierniewic, kasownik ambulansowy bardzo ładnie odciśnięty; wysoka wycena katalogowa (Wolff 250,- pkt.); dobry stan zachowania. | Fi.209II Mi.237II |
| 500 PLN | |
26690 |
1928 Port Gdańsk, wydanie obiegowe Józef Piłsudski z przedrukiem - frankatura pojedyncza, list wysłany 19.11 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do miejscowości Czersk Pomorski; znaczek unieważniony jednym z najrzadszych gdańskich datowników "POLSKI URZ. P.-T." z oznaczeniem "No.1" łukowo wygiętym umieszczonym pod mostkiem; stempel znany wyłącznie z okresu 4.4.-14.12.1928; dekoracyjna koperta firmowa "Margaryna COLUMBIA" ; bardzo rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania (koperta nieznacznie przycięta z lewej strony); gwarancja Infla Berlin, Schmutz. | Fi.16 Mi.19 |
| 800 PLN | |
26691 |
1928 Port Gdańska,czworoblok. | Fi.35 |
| 10 PLN | |
26692 |
1929 pojedyncza frankatura na liście z Gdańska 23.IX.29 do Lublina. | Fi.17 |
| 120 PLN | |
26693 |
1929 Port Gdańsk, list firmowy z Gdańska 30.X.29 do Czerska, koperta przycięta z lewej strony. | Fi.19 |
| 100 PLN | |
26694 |
1929 Port Gdańsk, NADRUK MOCNO PRZESUNIĘTY W PRAWO, godło państwa 25 gr. pasek pionowy 3 znaczków na liście zleceniowym wysłanym 7.XII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Tomaszowa Mazowieckiego; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT-TEL" z wyróżnikiem "c"; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, na odwrocie kasownik odbiorczy 3.XII; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.19, 14II Mi.22, 17 |
| 600 PLN | |
26695 |
1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK na rzadkim papierze prążkowanym pionowo - 13 prążków na 2 cm, gwarancja Krawczyk. | Fi.20v Mi.23II |
| 800 PLN | |
26696 |
1929 Port Gdańska, gwarancja Schmutz. | Fi.20v |
| 20 PLN | |
26697 |
1929 Port Gdańska, ślady po osuniętej podlepce, gwarancja Schmutz. | Fi.20v |
| 15 PLN | |
26698 |
1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK - frankatura mieszana, list zleceniowy wysłany 28.I.1931 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do urzędu w Łucku; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT-TEL" z wyróżnikiem "c"; czarny stempelek polecenia z wyróżnikiem "I"; kasownik odbiorczy na odwrocie; znaczek stosunkowo rzadko spotykany na niefilatelistycznej korespondencji, walor w dobrym stanie zachowania (koperta nieco uszkodzona u góry); gwarancja. | Fi.20v, 17 |
| 500 PLN | |
26699 |
1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK w czworobloku, piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.20w Mi.23I |
| 320 PLN | |
26700 |
1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK, gwarancja. | Fi.20w Mi.23I |
| 80 PLN VERKAUFT | |
26701 |
1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK (Mi.40 euro), gwarancja Krawczyk. | Fi.20w Mi.23I |
| 60 PLN | |
26702 |
1929 Port Gdańsk - Otwarcie linii Lotniczej Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk 1.VI.1929 I lot Gdańsk - Poznań, list lotniczy przesłany na trasie Bydgoszcz - Gdańsk, kasownik odbiorczy Gdańsk 1 "POLSKI URZĄD POCZT-TEL" i stempelek "Nadeszło pocztą lotniczą"; lotem tym przesłano zaledwie 150 sztuk poczty!!! dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.93f |
| 600 PLN | |
26703 |
1929 Port Gdańsk, widokówka omyłkowo wrzucona do skrzynki pocztowej WMG zamiast do skrzynki Poczty Polskiej w Gdańsku; ponieważ karta została ofrankowana polskim znaczkiem, poczta Wolnego Miasta potraktowała ją jako nieopłaconą, znaczka nie skasowano, przystawiono jedynie stempel nadawczy i oznaczono dopłatę, która miał być pobrana od adresata. Przesyłkę przekazano Poczcie Polskiej, gdzie stwierdzono, że jest ona opłacona i dopłaty nie pobrano, a jedynie (prawdopodobnie w Bydgoszczy) unieważniono znaczek przez przekreślenie, gwarancja Schmutz. | Fi.240 Mi.259 |
| 1 200 PLN | |
26704 |
1930 Port Gdańsk, wydanie obiegowe Henryk Sienkiewicz z przedrukiem, karta pocztowa wysłana 8.IX.33 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do miejscowości Jabłonowo Pomorskie; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja. | Fi.21 Mi.24 |
| 250 PLN | |
26705 |
1930 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, widokówka wysłana 16.VIII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Lwowa; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT-TEL." z wyróżnikiem "c"; minimalne punktowe przebarwienia na końcach części ząbków; gwarancja Schmutz. | Fi.240 Mi.259 |
| 230 PLN | |
26706 |
1931 Port Gdańsk, frankatura mieszana różnych wydań przedrukowych i znaczek polski bez przedruku, w parce pionowej znaczków za 1 gr dolny z błędem nadruku "prawa dolna nóżka K ścięta"; prawidłowo opłacony lotniczy list polecony wysłany 4.V z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Poznania; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT.-TEL"; na odwrocie kasownik odbiorczy Poznań 3 z 4.5; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.1, 3, 14, 17, 222 Mi.1,3, 17, 20, 230& |
| 1 000 PLN | |
26707 |
1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, dwie odmiany znaczka podstawowego czarna i szaroczarna z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK, gwarancja Schmutz , Kalinowski. | Fi.22 Mi.25 |
| 800 PLN | |
26708 |
1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK, gwarancja Krawczyk. | Fi.22 Mi.25 |
| 500 PLN | |
26709 |
1933 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Henryk Sienkiewicz) o sygnaturze (I.1932) z hasłem propagandowym F, bez przedruku użyta w Gdańsku, wysłana 27.II z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Katowic; znak opłaty unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY", ciekawa treść; całostki polskie prawidłowo użyte w polskich urzędach w Gdańsku, należą do wyjątkowo rzadkich walorów; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp48I |
| 800 PLN | |
26710 |
1933 PRZESYŁKA URZĘDOWA - polskie znaczki urzędowe użyte w Gdańsku, list z Wydziału Wojskowego Komisarza Generalnego Rzplitej Polskiej na wolne miasto Gdańsk wysłany 28.XI z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Magistratu miasta Tczew; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; kasownik odbiorczy na odwrocie; zachowana korespondencja urzędowa wysyłana za pośrednictwem polskich urzędów pocztowych w Gdańsku jest wyjątkowo rzadko spotykana i należy do prawdziwych filatelistycznych rarytasów; walor w dobrym stanie zachowania (minimalne punktowe przebarwienia); gwarancja. | Fi.U17 Mi.D17 |
| 2 500 PLN | |
26711 |
1934 Port Gdańsk, Godło państwa (II) tzw."doniczki", seria czysta w ładnym stanie (Mi.120 euro), gwarancja Gryżewski,. | Fi.23-25 Mi.26-28 |
| 150 PLN | |
26712 |
1934 Port Gdańsk, godło państwa tzw. małe doniczki, seria czysta pojedyncza i w czworoblokach w idealnym stanie zachowania; znaczek za 5 gr. na liście poleconym - frankatura mieszana, wysłanym 23.IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do miejscowości Horochów; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T.No.1" z wyróżnikiem "e"; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem i wyróżnikiem "1s"; koperta firmowa "THE ANGLO-ASIATIC COMPANY LTD."; na odwrocie kasownik odbiorczy; walory na karcie wystawowej z opisem; gwarancja znaczki - Schmutz, list -. | Fi.23-25, 19 Mi.26-28, 22 |
| 900 PLN | |
26713 |
1934 Port Gdańsk, podstawowa seria, znaczki za 5 i 10 gr z gwarancją. | Fi.23-5 |
| 70 PLN VERKAUFT | |
26714 |
1934 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Kolumna Zygmunta) z przedrukiem typu II: cyfra "1" z małym szeryfem, cyfra "5" pochyła; błąd w sygnaturze nakładu "brak kropki po Z"; po za lekkim zmatowieniem wzdłuż dolnej krawędzi - bardzo dobry stan zachowania; bardzo trudno dostępna karta, nie znaleziono nawet czystego egzemplarza do reprodukcji w katalogu Fischera; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp1II Mi.P1b |
| 1 500 PLN | |
26715 |
1935 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, list wysłany 19.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Tczewa; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.275I Mi.296I |
| 400 PLN | |
26716 |
1936 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 15 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 5.VI.37 z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Krakowa; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY No2"; dobry stan zachowania (prawy górny narożnik znaczka lekko zaokrąglony); gwarancja. | Fi.27 Mi.30 |
| 240 PLN | |
26717 |
1936 Port Gdańsk, list z Gdańska do Warszawy. | Fi.28 |
| 90 PLN | |
26718 |
1936 pasek prób z perforacją WZÓR, gwarancja Wiatrowski. | Fi.31P |
| 2 000 PLN | |
26719 |
1936 Port Gdańsk, list wartościowy z polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku 2.XI.36 do Nowego Miasta nad Drwęcą. | |
| 400 PLN | |
26720 |
1936 Port Gdańsk, list wartościowy z polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku 15.II.36 do Nowego Miasta nad Drwęcą. | |
| 400 PLN | |