20258 |
1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, parka prób znaczka za 150 mk., gwarancja Schmutz. | Fi.43P |
| 800 PLN | |
20259 |
1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, parka prób znaczka za 150 mk. na papierze grubym kredowanym, gwarancja Schmutz. | Fi.43P |
| 800 PLN | |
20260 |
1921 1. rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 150 mk., gwarancja Miszczak. | Fi.43P |
| 400 PLN | |
20261 |
| 400 PLN | |
20262 |
1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 150 mk. w kolorach brązowym i zielonym (nakładu 200 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.43 P2 |
| 360 PLN VERKAUFT | |
20263 |
1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 150 mk. w kolorach lilabrązowym i granatowym (kilka z nakładu 100 szt. - reszta niebieska), na odwrocie abklatsch koloru granatowego, gwarancja Schmutz. | Fi.43 P3 |
| 540 PLN VERKAUFT | |
20264 |
1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, unikalna parka prób znaczków za 100 mk., lewa w kolorze granatowym bez tła (nakład 5 szt., Fi.800.-), prawa ugrowym tłem; istnienie takiej parki tłumaczy istnienie tak znikomej ilości prób bez tła, gwarancja Schmutz. | Fi.43 P8+P2 |
| 2 400 PLN | |
20265 |
1921 zawiadomienie o nadejściu "listu amerykańskiego", nadane 8.X jako przesyłka polecona z poczty polowej nr.23 przydzielonej do Dowództwa Wojsk Litwy Środkowej w Wilnie, wysłane do Dowództwa 23 pułku ułanów Grodzieńskich, również na pocztę polową 23, przesyłkę wydano adresatowi tego samego dnia; bardzo rzadka całość z praktycznie niedostępnego (być może nie zachowanego) wewnętrznego obiegu pocztowego instytucji wojskowych Litwy Środkowej; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja Schmutz; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 300 PLN | |
20266 |
1921 karta pocztowa - nadruk litograficzny 2 mk. na niemieckim formularzu pocztowym sygnowanym C154/(10.16); bez treści, przygotowana do wysyłki (zaadresowana), dofrankowana znaczkiem za 2(+1)mk., ale ostatecznie ostemplowana grzecznościowo w dniu 16.4.21; nawet takie karty należą do wielkich rzadkości poczty Litwy Środkowej, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp3 |
| 4 000 PLN | |
20267 |
1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym, na kremowoszarym papierze gazetowym, w czworoblokach (wersje najtańsze Fi.2400.-), gwarancja. | Fi.D1, 3-5 P |
| 400 PLN | |
20268 |
1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym, na kremowoszarym papierze gazetowym, w czworoblokach, wszystkie o podwójnym druku, gwarancja Berbeka. | Fi.D1, 3-5 P Dp |
| 320 PLN | |
20269 |
1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym, na papierze kremowym, wszystkie o podwójnym druku, gwarancja. | Fi.D1, 3-5 P Dp |
| 80 PLN | |
20270 |
1921 różne rysunki, seria znaczków dopłaty. | Fi.D1-6A |
| 10 PLN | |
20271 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 50 f. w kolorze lilabrązowym, niekatalogowana na białym lekko prążkowanym poziomo papierze, gwarancja Schmutz. | Fi.D1 P |
| 250 PLN | |
20272 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 50 f. w kolorze granatowoczarnym na białym prążkowanym poziomo papierze (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz. | Fi.D1 P4 |
| 250 PLN | |
20273 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 2 mk. w kolorze ciemnobrązowym, niekatalogowana na kremowoszarym papierze gazetowym, gwarancja Schmutz. | Fi.D3 P |
| 250 PLN | |
20274 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 2 mk. w kolorze lilabrązowym, niekatalogowana na białym prążkowanym poziomo papierze, sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.D3 P |
| 250 PLN | |
20275 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 2 mk. w kolorze czarnym na białym prążkowanym poziomo papierze (nakład 100 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.D3 P3 |
| 250 PLN | |
20276 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 3 mk. w kolorze ciemnobrązowym, niekatalogowana na kremowoszarym papierze gazetowym, sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.D4 P |
| 250 PLN | |
20277 |
| 400 PLN | |
20278 |
1921 znaczki dopłaty, czworoblok prób znaczków dopłaty za 3 mk. w kolorze lilabrązowym, niekatalogowana na kremowoszarym papierze gazetowym, o poczwórnym druku, gwarancja Krawczyk. | Fi.D4 P Dptc. |
| 400 PLN | |
20279 |
1921 próba znaczka dopłaty w kolorze ciemnobrązowym z drukiem podwójnym. | Fi.D5 P |
| 100 PLN | |
20280 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 5 mk. w kolorze lilabrązowym, niekatalogowana na białym prążkowanym pionowo papierze, gwarancja Schmutz. | Fi.D5 P |
| 250 PLN | |
20281 |
1921 znaczki dopłaty, czworoblok prób znaczków dopłaty za 5 mk. w kolorze lilabrązowym na kremowoszarym papierze gazetowym (Fi.600.-), o poczwórnym druku, gwarancja Krawczyk. | Fi.D5 P14 Dptc. |
| 400 PLN | |
20282 |
1921 znaczki dopłaty, lewostronnie ząbkowana i ze śladem perforacji pionowej na środku, próba znaczka za 5 mk. w kolorze granatowoczarnym na białym papierze (nakład 50 szt.), gwarancja Schmutz. | Fi.D5 P3 |
| 400 PLN | |
20283 |
1921 różne rysunki, sześcioblok. | Fi.D6A |
| 30 PLN | |
20284 |
1921 znaczek dopłaty, próba znaczka za 20 mk. w kolorze czerwonym z mk zamiast MK, podwójnymi literami napisu "POCZTA LITWY ŚRODKOWEJ', na białym prążkowanym pionowo papierze, gwarancja Berbeka. | Fi.D6 P1 |
| 300 PLN | |
20285 |
1922 list wartościowy z Wilna opłacony czworoblokiem znaczków wydania przedrukowego za 4 mk./20 sk. w kolorze zielononiebieskim i szeregiem znaczków innych wydań, przesyłka obowiązkowo polecona i zabezpieczona pieczęciami lakowymi; widoczny jest na nich herb Litwy Środkowej - Orzeł i Pogoń, a na obwodzie mają napis URZĄD POCZTOWO-TELEGRAFICZNY WILNO 1, na froncie koperty numerek polecenia, a na odwrocie kasownik odbiorczy: Warszawa 1 z 6.IV.22, bardzo rzadki walor ze słynnej kolekcji G.Hahne, sygnowany Kronenberg. | Fi.6b, 48A, 47A |
| 4 000 PLN | |
20286 |
1922 list z Wilna 30.I.22 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.40 |
| 400 PLN | |
20287 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, niekatalogowana odmiana próby znaczka za 10 mk. w kolorze żółtobrązowym, na białym sztywnym liniowanym papierze (kilka z nakładu 100 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.44 P6 |
| 1 200 PLN | |
20288 |
1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 25 mk., gwarancja Miszczak. | Fi.45P |
| 150 PLN | |
20289 |
| 150 PLN | |
20290 |
1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 25 mk. z drukiem podwójnym, gwarancja Miszczak. | Fi.45P |
| 150 PLN | |
20291 |
| 150 PLN | |
20292 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 25 mk. w kolorze czerwonym bez tła, na odwrocie makulatury tej próby (kilka z nakładu 200 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.45 P1 / Mk |
| 300 PLN | |
20293 |
1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk., gwarancja Miszczak. | Fi.46P |
| 150 PLN | |
20294 |
1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. z drukiem podwójnym, gwarancja Miszczak. | Fi.46P |
| 150 PLN | |
20295 |
| 150 PLN | |
20296 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze ciemnozielonym, na cienkim papierze (nakład 250 szt.), gwarancja Schmutz. | Fi.46 P1 |
| 200 PLN | |
20297 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w niespotykanie intensywnym kolorze czerwonym, na cienkim papierze (część z nakładu 250 szt.), gwarancja Schmutz. | Fi.46 P2 |
| 200 PLN | |