Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 50. Polen zwischen den Weltkriegen

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
19897

1933 WILEŃSZCZYZNA - TROKI - widokówka, wysłana 1.VIII z miejscowości Troki do miejscowości Chorzele, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "**", kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.254
Mi.275 
60 PLN
19898

1933 700-lecie założenia Torunia, czworoblok.

Fi.258
Mi.279 
1 000 PLN
19899

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279 
200 PLN
19900

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279 
180 PLN
VERKAUFT
19901

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.258D
Mi.279Y 
1 200 PLN
19902

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z położeniem znaku wodnego W.II.G.

Fi.258G
Mi.279 
200 PLN
19903

1933 zwycięzcy Challenge'u, czworoblok.

Fi.259
Mi.280 
400 PLN
19904

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku.

Fi.259
Mi.280 
320 PLN
19905

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty.

Fi.259
Mi.280 
90 PLN
19906

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty.

Fi.259
Mi.280 
80 PLN
19907

1933 zwycięzcy Challengu, czworoblok.

Fi.259
Mi.280 
240 PLN
19908

1933 zwycięzcy Chelleng'u - F.Żwirko i S.Wigura.

Fi.259
Mi.280 
40 PLN
19909

1933 zwycięzcy Chelleng'u - F.Żwirko i S.Wigura, parka.

Fi.259
Mi.280 
90 PLN
19910

1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, znaczek na papierze z rzadkim znakiem wodnym II.P, fotoatest Walisch.

Fi.259P
Mi.280Y 
1 900 PLN
19911

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok.

Fi.260
Mi.281 
300 PLN
19912

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna.

Fi.260
Mi.281 
70 PLN
19913

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.110.-), na wycinku ze stemplem okolicznościowym.

Fi.260D
Mi.281Y 
80 PLN
19914

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.110.-).

Fi.260D
Mi.281Y 
100 PLN
19915

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, marginesowy czworoblok znaczków za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół, górne znaczki z cieńie śladu po podlece (Fi.70.-), dolne z pełna oryginalna gumą bez podlepki (Fi.220.-), , gwarancja Łaszkiewicz, z opisem Schmutz.

Fi.260D
Mi.281 
260 PLN
19916

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół, na miejscowym liście (opłata niezgodna z taryfą) przesłanym 21.V w Toruniu, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym.

Fi.260D
Mi.281 
150 PLN
19917

1933 karnet - "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W TORUNIU", znaczek z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.G (trąbki w górę).

Fi.260G
Mi.281 
120 PLN
19918

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282 
300 PLN
19919

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty.

Fi.261
Mi.282 
75 PLN
19920

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, narożny znaczek.

Fi.261
Mi.282 
60 PLN
19921

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282 
75 PLN
VERKAUFT
19922

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282 
200 PLN
19923

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, czworoblok.

Fi.262
Mi.283 
700 PLN
19924

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty.

Fi.262
Mi.283 
180 PLN
19925

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty na podlepce.

Fi.262
Mi.283 
50 PLN
19926

1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283 
160 PLN
19927

1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283 
120 PLN
19928

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, parka znaczków na papierze ze znakiem wodnym D na wycinku, gwarancja Weźranowski.

Fi.263D
Mi.284 
50 PLN
19929

1933 list urzędowy z Warszawy do Bochni, zwrócony do Warszawy i tu ostemplowany rzadkim wirnikiem "Pomóż Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi ratować Ciebie (wyróżnik c)", Myślicki 31106.


45 PLN
19930

1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr. frankatura mechaniczna H7, karta firmowa wysłana 11.IV z Katowic.


25 PLN
19931

1933 kartka grzecznościowo stemplowana świątecznym kasownikiem okolicznościowym z Warszawy.

Fi.Cp76
30 PLN
19932

1933 kartka grzecznościowo stemplowana świątecznym kasownikiem okolicznościowym z Warszawy.

Fi.Cp76
30 PLN
19933

1934 list z pierwszego lotu na trasie Poznań - Berlin, ciekawe i bardzo rzadkie użycie znaczków z dopłatą na Skarb Narodowy z prawidlową opłatą, rzadki stempel nadawczy Poznań 3 - TARGI POZNAŃSKIE, na odwrocie stemple odbiorcze BERLINA, gwarancja.

Fi.195, 196, 249, 25
Mi.214, 215, 268, 27
1 400 PLN
19934

1934 firmowy list polecony z Łodzi do Stanów Zjednoczonych, ciekawa frankatura, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.221, 223, 269
Mi.229, 231, 290&nbs
120 PLN
19935

1934 WILEŃSZCZYZNA - CHOCIEŃCZYCE - list polecony wysłany 24.XI z małej miejscowości Chocieńczyce (powiat wilejski) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "a"; dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta, klapa rozerwana i sklejona); z kolekcji G.Hahne.

Fi.238c, 251
Mi.270, 272 
150 PLN
19936

1934 list z Sochaczewa 31.XII.34 do Szwajcarii.

Fi.251, 270IIb
Mi.272, 291B 
45 PLN