20883 |
1943 25 rocznica powstania wielkopolskiego - Ignacy Paderewski, znaczek za 20 f. ostemplowany 27.XII (dzień wybuchu powstania) kasownikiem obiegowymi w wyjątkowo rzadko stosowanym kolorze czerwonym na karcie; gwarancja. | Fi.35 |
| 30 PLN | |
20884 |
1943 Merkury, rzadka winietka obozowa. | |
| 140 PLN | |
20885 |
1943 blok z okazji 80. rocznicy Powstania Styczniowego, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.3 |
| 400 PLN | |
20886 |
1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok unieważniony czerwonym kasownikiem w pierwszym dniu obiegu, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.3 |
| 300 PLN | |
20887 |
1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Falkowski. | Fi.Bl.3 |
| 380 PLN | |
20888 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, gwarancja Krawczyk. | Fi.Bl.4 |
| 320 PLN | |
20889 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok czysty, gwarancja. | Fi.Bl.4 |
| 440 PLN | |
20890 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok z okolicznościowym kasownikiem "DNI KSIĄŻKI", gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.4 |
| 360 PLN | |
20891 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok z okolicznościowym kasownikiem "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA", gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.4 |
| 360 PLN | |
20892 |
1943 zaproszenie nr.7 na Walne Zebranie Zarządu Koła Filatelistów wysłane 19.III do członka Obozowej Komisji Pocztowej obozu IIC, por.Stanisława Megiela, przesyłka ze znaczkiem dopłaty; stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC"; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.D2ax1 |
| 300 PLN VERKAUFT | |
20893 |
1943 wydanie na przesyłki urzędowe, list polecony prawidłowo ofrankowany dwoma znaczkami, wysłany 6.XII przez Oficerski Sąd Honorowy oficerów sztabowych Zachód do Pomocnika Najstarszego Obozu, stempelek polecenia, datownik odbiorczy na odwrocie; wszelkie niefilatelistyczne przesyłki polecone poczty obozowej należą do bardzo rzadkich, urzędowe są unikalne, całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.U1 |
| 1 080 PLN VERKAUFT | |
20894 |
1943 przesyłka urzędowa od Najstarszego Obozu IIC do członka Poczty Obozowej - pułkownika Witolda Grzybowskiego, wysłana 22.IV z upomnieniem odnośnie stosowania znaczków urzędowych do korespondencji prywatnej; jak widać musiało się to zdarzać; unikalny historyczny dokument odkrywający nieznany fragment życia obozowego i funkcjonowania poczty; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.U1 |
| 1 620 PLN VERKAUFT | |
20895 |
1943 wydanie na przesyłki urzędowe ostemplowany 22.XII na karcie kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS"; gwarancja. | Fi.U1 |
| 40 PLN | |
20896 |
1943 wydanie na przesyłki urzędowe, fałszerstwo próby wykonane poprzez ręczny retusz czarnej odbitki z unieważnionej przez przecięcie oryginalnej matrycy, gwarancja i opis FALSUM Krawczyk. | Fi.U1 FFi |
| 250 PLN | |
20897 |
1944 Wilno - karnet z okazji 25 rocznicy wyzwolenia miasta w 1919 roku, ozdobiony suchym tłoczeniem z herbem miasta, ofrankowany znaczkiem z Tadeuszem Kościuszko i ostemplowany okolicznościowo 19.IV w rocznicę wkroczenia do Wilna oddziałów polskich, doskonały stan zachowania; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Schmutz. | Fi.30 |
| 150 PLN | |
20898 |
1944 wydanie obiegowe - parka pionowa znaczków w kolorze brązowoczerwonym - bardzo rzadko spotykana na koprespondencji - na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającym Ostrą Bramę w Wilnie, wysłanej 13.VI, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻANDARMERII"; bardzo dobry stan zachowania; na odwrocie sygnowano Bolesław SKIRMUNT, gwarancja Krawczyk. | Fi.36a |
| 200 PLN | |
20899 |
1944 wydanie obiegowe, dwa znaczki w kolorze brązowoczerwonym na karcie pocztowej wysłanej 15.VI, ozdobionej rzadko spotykaną grafiką "Lajkonik"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.36a |
| 300 PLN | |
20900 |
1944 wydanie obiegowe, dwa kasowane czworobloki znaczka za 5 f. w kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja. | Fi.36a, b |
| 50 PLN | |
20901 |
1944 zaproszenie w formie karnetu ozdobionego drzeworytem, na Święto 19 Dywizji Piechoty w dniu 15.VIII; zaproszenie ofrankowane i wysłane 11.VIII, bardzo rzadkie wydawnictwo w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.36b |
| 700 PLN | |
20902 |
1944 wydanie obiegowe, znaczek w kolorze ciemnoczerwonym na pocztówce ozdobionej drzeworytem sygnowanym Z.S., wysłanej 8.IV; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.36b |
| 120 PLN | |
20903 |
1944 wydanie obiegowe, znaczek w kolorze ciemnoczerwonym na przesyłce wysłanej 12.IV z winietką "Klubu angielskiego" z grafiką i napisem THE ENGLISH CLUB OF BRETHREN IN LINGUAPHONE sygnowaną "SH"; niezwykle rzadkie walor w bardzo dobrym stanie zachowania (niewielkie ukośne zagięcie); gwarancja Schmutz. | Fi.36b |
| 800 PLN | |
20904 |
1944 Święto 3 Maja, ostemplowany 3.V na karcie z okolicznościowym suchym tłoczeniem z okazji 150 rocznicy konstytucji majowej, gwarancja. | Fi.38 |
| 150 PLN | |
20905 |
1944 Święto 3 Maja, list polecony przesłany 3.V w pierwszym dniu obiegu znaczka, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i kasownik odbiorczy; słabszy stan zachowania; sygnowane Bolesław SKIRMUNT; gwarancja Krawczyk. | Fi.38 |
| 120 PLN | |
20906 |
1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja Schmutz. | Fi.39 |
| 200 PLN | |
20907 |
1944 Święto Morza, znaczek skasowany okolicznościowo 29.VI na karcie ozdobionej drzeworytem, na odwrocie napis POCZTÓWKA; dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.40 |
| 100 PLN | |
20908 |
| 40 PLN | |
20909 |
| 60 PLN | |
20910 |
1944 Rok Olimpijski, kasowane znaczki za 10 f. w kolorze czerwonym o ciemniejszym i jasnym odcieniu, gwarancja Krawczyk. | Fi.41 |
| 45 PLN | |
20911 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek na liście wysłanym 12.IX, przesyłka niedostatecznie ofrankowana (właściwa opłata 20 fen.), poczta naliczyła należność w podwójnej wysokości brakującej opłaty, co udokumentowano doklejając znaczek dopłaty wraz z adnotacją "pobrać", a należność zainkasowano od odbiorcy; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.41, D11 |
| 800 PLN | |
20912 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria znaczków skasowanych 25.IX na pamiątkowej karcie Koła Filatelistów, przygotowanej z okazji imprezy "BIWAK POMORZE"; gwarancja. | Fi.42-44 |
| 200 PLN | |
20913 |
1944 Tydzień Ziem Wschodnich, kasownik okolicznościowy na wycinku z wydanym z tej samej okazji znaczkiem za 35+45 f. przedstawiającym kościół św.Jana w Wilnie, gwarancja. | Fi.44 |
| 40 PLN | |
20914 |
| 200 PLN | |
20915 |
1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek skasowany 28.IX w pierwszym dniu obiegu na karteczce z życzeniami wielkanocnymi 1943 roku dołączanymi do paczek świątecznych przez piotrkowski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża, na odwrocie stempelek "Polski Czerwony Krzyż w Piotrkowie"; niecodzienny i rzadki walor na karcie albumowej; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.45 |
| 360 PLN VERKAUFT | |
20916 |
| 30 PLN | |
20917 |
1944 odrastający dąb, seria stemplowana kasownikiem 500. rocznicy bitwy pod Warną. | Fi.47-50 |
| 25 PLN | |
20918 |
1944 odrastający dąb, próba znaczka bez cyfry wartości w kolorze czarnym, gwarancja Krawczyk. | Fi.48 P2 |
| 250 PLN | |
20919 |
1944 80 rocznica Konwencji Genewskich, pocztówka ozdobiona artystycznym dwubarwnym drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego, na odwrocie napis POCZTÓWKA; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 200 PLN | |
20920 |
1944 pocztówka ozdobiona grafiką autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającą Ostrą Bramę w Wilnie, na odwrocie ozdobny napis POCZTÓWKA. | |
| 120 PLN | |
20921 |
1944 legitymacja odznaki honorowej "Związku Klubów Sportowych" Oficerskiego Obozu Jeńców IIC z numerem 189 wydana 18.I.1944 na nazwisko por.Zygmunta Kochańskiego, z podpisami prezydium Związku Klubów; dekoracyjna forma graficzna, na okładce wykonany drzeworytem artystyczny emblemat Związku; niepowtarzalna pamiątka obozowej epopei polskiego żołnierza; dobry stan zachowania. | |
| 800 PLN | |
20922 |
1944 blok z okazji 500. rocznicy bitwy pod Warną stemplowany kasownikiem pierwszego dnia obiegu. | Fi.bl.5 |
| 130 PLN | |