21645 |
1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, seria. | Fi.388-93 Mi.421-6 |
| 25 PLN | |
21646 |
1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, seria w czworoblokach. | Fi.388-93 Mi.414-9 |
| 150 PLN | |
21647 |
1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, seria w czworoblokach, usterki nadruków. | Fi.388-93 Mi.421-26 |
| 140 PLN | |
21648 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 1.50 zł. z błędem na znaczku podstawowym "plamka pod rysunkiem", gwarancja Krawczyk. | Fi.389 B Mi.422 |
| 30 PLN | |
21649 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3,50 zł. z błędem na poz.13 "cyfry w 17 uszkodzone i ukośne względem wyrazu Styczeń", gwarancja i opis pozycji. | Fi.390 B Mi.423 |
| 40 PLN | |
21650 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem występującym tylko na dwóch wartościach (3,50 i 8 zł.) na poz.44 "wcięcie w dolnej linii litery Z w WARSZAWA", gwarancja i opis. | Fi.392 B Mi.425 |
| 50 PLN | |
21651 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na znaczku podstawowym "przekreślona sygnatura", gwarancja Krawczyk. | Fi.392 B Mi.425 |
| 30 PLN | |
21652 |
1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, dolny prawy znaczek z błędem nadruku "przerwane S ". | Fi.392 B5 Mi.425 |
| 35 PLN | |
21653 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na znaczku podstawowym z I walca na poz.48 "kropka pod lewym prostokątem", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.392 B6 Mi.425 |
| 120 PLN | |
21654 |
1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, nadruk na znaczku z błędem 384s "kropka pod prostokątem z nominałem" występująca w I walcu. | Fi.392s Mi.425 |
| 120 PLN | |
21655 |
1946 list polecony z Tczewa 9.3.46 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.394 Mi.427 |
| 80 PLN | |
21656 |
1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok. | Fi.394 Mi.427 |
| 60 PLN | |
21657 |
| 40 PLN | |
21658 |
1946 83 rocznica Powstania Styczniowego, parka znaczków za 6 zł., lewy z błędem na poz.11 "plamka między TY", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.394 B1 Mi.427 |
| 60 PLN | |
21659 |
1946 wydanie lotnicze, numer walca na marginesie. | Fi.395 Mi.428 |
| 20 PLN | |
21660 |
1946 wydanie na przesyłki lotnicze, seria znaczków ciętych, znaczek za 20 i 25 zł ślady po podlepce. | Fi.395-400nz Mi.428-33U |
| 1 400 PLN | |
21661 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 5 zł. - frankatura mieszana, list polecony wysłany 21.VIII.1948 z Tomaszowa Lubelskiego do Warszawy, na odwrocie kasownik odbiorczy. | Fi.395I, 446 Mi.428, 481 |
| 15 PLN | |
21662 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, znaczek za 5 zł. z błędem "rozmazany napis POCZTA", gwarancja Krawczyk. | Fi.395Ibx B Mi.428 |
| 50 PLN VERKAUFT | |
21663 |
1946 wydanie lotnicze, blok legitymacyjny. | Fi.396 Mi.429 |
| 30 PLN | |
21664 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 10 zł. - frankatura mieszana, lotniczy list polecony, wysłany 9.XII z Jeleniej Góry do Nowego Jorku; kasowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.396, 427B Mi. 429, 462A |
| 40 PLN | |
21665 |
1946 wydanie lotnicze, parka znaczków ciętych za 10 zł, gwarancja Schmutz. | Fi.396nz Mi.429U |
| 720 PLN VERKAUFT | |
21666 |
1946 wydanie lotnicze, blok legitymacyjny. | Fi.397 Mi.430 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
21667 |
1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty. | Fi.397nz Mi.430U |
| 300 PLN | |
21668 |
1946 wydanie lotnicze, czworoblok znaczków w kolorze czerwonawo karminowym na niekatalogowanym papierze białym bezdrzewnym x. | Fi.398 Mi.431 |
| 100 PLN | |
21669 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 20 zł. - frankatura pojedyncza, ekspresowy list polecony, wysłany 12.IX z miejscowości Wiśnicz Nowy do Warszawy, kasownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.398 Mi.431 |
| 15 PLN | |
21670 |
1946 wydanie lotnicze, czworoblok na papierze y1. | Fi.398a Mi.431 |
| 10 PLN | |
21671 |
1946 wydanie lotnicze, blok legitymacyjny. | Fi.399 Mi.432 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
21672 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 30 zł. - frankatura wielokrotna (Fi.150,-), list lotniczy, wysłany 12.XII.1947 z miejscowości Kępno do Nowego Jorku; dobry stan zachowania (koperta u góry nieznacznie uszkodzona podczas otwierania). | Fi.400 Mi.433 |
| 120 PLN | |
21673 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii. | Fi.401 Mi.434 |
| 10 PLN | |
21674 |
| 70 PLN | |
21675 |
1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, znaczek za 3+5 zł. z błędem na poz.5 "szabla - szrama poprzez napis", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.401 B1 Mi.434 |
| 60 PLN | |
21676 |
1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii, prawy górny znaczek z błędem "szabla". | Fi.401 B1 Mi.434 |
| 140 PLN | |
21677 |
1946 600 lecie Bydgoszczy, oryginalnie kasowany w Bydgoszczy znaczek za 3+2 zł., gwarancja. | Fi.402 Mi.435 |
| 80 PLN | |
21678 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, czworoblok. | Fi.402 Mi.435 |
| 100 PLN | |
21679 |
1946 obóz smierci w Majdanku, czworoblok. | Fi.403 Mi.436 |
| 40 PLN | |
21680 |
1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3" i niekatalogowanymi: na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia", na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.40 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa"; (Fi.470,-) gwarancja Krawczyk. | Fi.403 B1, B Mi.436 |
| 410 PLN VERKAUFT | |
21681 |
1946 25 rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek na kopercie Śląskiego Stowarzyszenia Filatelistów w Katowicach, ostemplowany 3.5 kasownikiem okolicznościowy "25-LECIE III-GO POWSTANIA ŚLĄSKIEGO 1921-1946" w urzędzie Opole 1 (Myślicki 46 014), wewnątrz koperty program obrad Walnego Zgromadzenia stowarzyszenia. | Fi.404 Mi.437 |
| 60 PLN | |
21682 |
1946 list polecony z Warszawy 1.VI.46 do Gdyni, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.405 Mi.438 |
| 15 PLN | |
21683 |
1946 1. rocznica zwycięstwa, znaczek cięty, gwarancja Mikstein. | Fi.405nz Mi.438U |
| 350 PLN | |
21684 |
1946 Święto Morza. | Fi.406 Mi.440 |
| 10 PLN | |