Poz# | Bilder | Beschreibung | Katalog | Features | Aktueller Preis |
---|---|---|---|---|---|
14071 |
1939 kartka nadana 7.I.39 w ambulansie na trasie Gdynia - Bydgoszcz nr 230. | Fi.303 Mi.324 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
14072 |
1939 list polecony z Rybnika 18.II.39 do Wrocławia, nalepka kontroli dewizowej i liczne stemple odbiorcze w stempel ambulansu Wrocław - Bytom. | Fi.305, 315 Mi.326, 336 |
| 80 PLN | |
14073 |
1939 kartka z Poczty Polowej 178 wysłana grzecznościowo (nie wypisana) do Warszawy. | Fi.310 |
| 70 PLN | |
14074 |
1939 list z Łodzi z bardzo rzadkim wirnikiem okolicznościowym "ZĄCZENI i SILNI JEDNOŚCIĄ WYJDZIEMY GODNI NASZEJ SŁAWNEJ PRZESZŁOŚCI J.PIŁSUDSKI" z wyróżnikiem *b*, Myślicki 35108. | Fi.310 |
| 75 PLN VERKAUFT | |
14075 |
1939 "1919-1939 XX LECIE POLSKIEJ KOMUNIKACJI LOTNICZEJ 14-16.VI.1939 LWÓW", znaczek na kopercie lotniczej ostemplowany 17.VII we Lwowie z dodatkowym stemplem okolicznościowym o stopniu rzadkości C (Myślicki 39 229). | Fi.311 Mi.332 |
| 200 PLN | |
14076 |
1939 "DNI LUBLINA ZAMOŚCIA I LUBELSZCZYZNY" Lublin 2, znaczek na kopercie ostemplowany kasownikiem okolicznościowym, obok dodatkowo idealna odbitka kasownika (Myślicki 39 012). | Fi.311 Mi.332 |
| 30 PLN | |
14077 |
1939 "Opłata ulgowa /Rozp. M.P.i T. Nr.P.W. 501/70 z r. 1933" - stempel uprawniający do obniżonej opłaty za korespondencję, list wysłany 10.VII z miejscowości Niemirów k.Lwowa do Rawicza. | Fi.312 Mi.333 |
| 50 PLN | |
14078 |
1939 kartka Poznania 6.4.39 do Londynu. | Fi.314 Mi.335 |
| 10 PLN | |
14079 |
1939 WILEŃSZCZYZNA - DRUJA - list wysłany 30.III z granicznej, małej miejscowości Druja (powiat brasławski) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; delikatne ślady archiwizacji, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.314 Mi.335 |
| 150 PLN | |
14080 |
1939 list na kopercie firmowej Piotrkowskiego Towarzystwa Kredytowego Miejskiego. | Fi.314 Mi.335 |
| 20 PLN | |
14081 |
1939 międzynarodowe zawody narciarskie FIS w Zakopanem, seria. | Fi.330-3 Mi.351-4 |
| 20 PLN | |
14082 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta. | Fi.330-33 Mi.351-54 |
| 45 PLN | |
14083 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria znaczków ostemplowana okolicznościowo na dekoracyjnej kopercie Polskiego Związku Narciarskiego. | Fi.330-333 Mi.351-554 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
14084 |
1939 seria historyczna, 15 gr (bez mieczy grunwaldzkich) - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 1.VI.1939 z urzędu Warszawa 2 - Kiosk do Częstochowy; rysunek znaczka przypominający polskie zwycięstwo pod Grunwaldem, został zmieniony po protestach strony nienieckiej. | Fi.334 Mi.355 |
| 20 PLN | |
14085 |
1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczki w trójbloku. | Fi.336-38 Mi.357-59 |
| 60 PLN | |
14086 |
1939 20 rocznica wymarszu Legionów, blok, lekko ścięty lewy dolny róg. | Fi.336-8 Mi.357-9 |
| 50 PLN | |
14087 |
1939 25. rocznica wymarszu Legionów, znaczki z bloku. | Fi.336-8 Mi.357-9 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
14088 |
1939 kasownik okolicznościowy Pierwszej Wystawy Zbiorów Gdyńskiego Towarzystwa Filatelistów z Gdyni. | |
| 25 PLN | |
14089 |
1939 specjalny pocztowy druk-koperta wykorzystywany do regulowania należności za korzystanie z telefonu, tu z września 1939 roku ostemplowany 11.IX w urzędzie TELEFONICZNO TELEGRAFICZNYM w Stanisławowie, wewnątrz dodatkowo pokwitowanie na kwotę 3 zł na rozmowę międzymiastową z 30.VIII; niezwykle rzadki dokument pocztowy będący jednocześnie dowodem, że Poczta Polska działała sprawnie pomimo trwającej wojny. | |
| 400 PLN | |
14090 |
1939 kasownik Poczty Polowej 74 na grzecznościowej kopercie. | |
| 25 PLN | |
14091 |
1939 kasownik Poczty Polowej 184 na grzecznościowej kopercie. | |
| 25 PLN | |
14092 |
1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok stemplowany kasownikiem pierwszego dnia obiegu. | Fi.bl.8 Mi.Bl.8 |
| 80 PLN | |
14093 |
1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok. | Fi.bl.8 Mi.Bl.8 |
| 90 PLN | |
14094 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok kasowany okolicznościowo. | Fi.Bl.8 |
| 70 PLN VERKAUFT | |
14095 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty. | Fi.Bl.8 |
| 100 PLN | |
14096 |
1939 karta polecona ekspres z Krakowa do Rabki, zwrot do Warszawy, tematyczny wirnik krakowski (Myślicki 35105), na odwrocie blok 8 ze stemplem POLSKA NA SZLAKU J.PIŁSUDSKIEGO (Myślicki39022) i datowniki odbiorcze Rabki i Warszawy, wyjątkowo ciekawa całość. | Fi.bl.8, 335, Cp88 |
| 200 PLN VERKAUFT | |
14097 |
1939 list z Warszawy 5.VI.39 do Gniezna, wirnik propagandowy "PAMIĘTAJ O TERMINOWYM WPŁACENIU RATY POŻYCZKI PRZECIWLOTNICZEJ". | Fi.Ck10 |
| 25 PLN | |
14098 |
1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym 18.VII.39 na trasie Lwów - Warszawa nr 120. | Fi.Cp81 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
14099 |
1939 WILEŃSZCZYZNA - NOWE ŚWIĘCIANY - karta pocztowa wysłana 24.V z miejscowości Nowe Święciany do Anina, kasownik odbiorczy z wyróżnikiem "c"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.Cp81 |
| 70 PLN VERKAUFT | |
14100 |
1939 "X JUBILEUSZOWE TARGI WOŁYŃSKIE 15-25.IX.1939" Równe Wołyńskie, doskonała odbitka jednego z rzadszych przedwojennych kasowników okolicznościowych na ilustrowanej karcie pocztowej, wysłanej 16.VIII do obozu drużynowych wołyńskich w miejscowości Pieszczanka poczta Smyga; dobry stan zachowania, karta pionowo zgięta (Myślicki 39 030); gwarancja; temat - HARCERSTWO | Fi.Cp88 |
| 350 PLN | |