17014 |
1773 list z Gdańska, wysłany 26.II do Bordeaux, adnotacja czerwonym atramentem "Wesel" (pruska twierdza - enklawa - na Renie, przez którą przechodziła korespondencja, poprzez Niderlandy Austriackie, idąca do Francji), niemieckojęzyczny stempelek tranzytowy MASEICK (Niderlandzkie Maaseik); adnotacje pocztowe dotyczące wysokości opłat pocztowych; dobry stan zachowania; dodatkowo (nie liczony) list (koperta) wysłany 22.VIII.1829 z Torunia, adresowany do księżnej Lubeckiej w Warszawie; doskonały stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 1 200 PLN | |
17015 |
1844 list z Gdańska, wysłany 23.II do Bordeaux, francuski stempelek tranzytowy "PRUSSE/GIVET", adnotacje pocztowe dotyczące wysokości porta, francuski stempelek "CPR5" określający rejon Prus, z którego wysłano list, kasownik odbiorczy 2.III na odwrocie; dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 350 PLN VERKAUFT | |
17016 |
1911 widokówka wysłana 11.IV z Gdańska do Grudziądza, dodatkowo niespotykany okrągły stempelek z trąbka pocztową "BASARPOST DANZIG", niespotykany walor w dobrym stanie zachowania (prawy dolny róg karty złamany). | Mi.85I |
| 500 PLN | |
17017 |
1920 wydanie przedrukowe, seria z katalogowanymi odmianami bez najdroższej odmiany 15A. | Fi.1a-15B |
| 650 PLN VERKAUFT | |
17018 |
1920 wydanie przedrukowe, unikalny marginesowy znaczek za 2 Mk. z podwójnym nadrukiem DANZIG, piękny stan, z pełną oryginalną gumą, minimalny ślad podlepki na skraju marginesu, podwójna gwarancja dr.Dub, zabezpieczenie ochronne Heinrich Köhler, sygnatura i fotoatest Stoye BPP. | Fi.11 Np Mi.11b DD |
| 3 000 PLN | |
17019 |
1920 wydanie prowizoryczne, czysta seria w czworoblokach, w pięknym stanie. | Fi.16-20 |
| 120 PLN | |
17020 |
1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 20 pf. z nadrukiem skośnie pękniętym przez całą wysokość, rzadki błąd z końcowej fazy druku (sama pęknięta belka - Mi.200 euro), gwarancja Krawczyk. | Fi.23 Mi.23III |
| 600 PLN VERKAUFT | |
17021 |
1920 wydanie prowizoryczne, oryginalnie kasowany znaczek za 25 Pf. przedrukowany III formą, z błędem na poz.61 "belka złamana z prawej" (Mi.200 euro), gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.24t Mi.24II |
| 400 PLN VERKAUFT | |
17022 |
1920 wydanie prowizoryczne, seria czysta w czworoblokach, różne poddruki - tanie odmiany. | Fi.26-31 |
| 400 PLN | |
17023 |
1920 wydanie prowizoryczne, marginesowy znaczek za 1 Mk./30 Pf., bez poddruku (Mi.40 euro), z liczbą rozrachunkową na marginesie, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.26V Mi.46III |
| 80 PLN VERKAUFT | |
17024 |
1920 wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków z poddrukiem lila i łukami skierowanymi do góry. | Fi.27IV |
| 120 PLN | |
17025 |
1920 wydanie prowizoryczne, znaczek z poddrukiem lila i łukami skierowanymi na dół. | Fi.28III |
| 15 PLN | |
17026 |
1920 wydanie prowizoryczne, znaczek z poddrukiem lila i łukami skierowanymi do góry. | Fi.28IV |
| 120 PLN | |
17027 |
1920 wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 5 Mk./2 Pf. z szarym poddrukiem w położeniu szpice w górę, z niekatalogowanymi błędami, prawy górny z poz.50 "uszkodzona 5" a prawy dolny z poz.60 "kropka nad sztandarem", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.30I |
| 80 PLN | |
17028 |
1920 wydanie prowizoryczne, grzecznościowo kasowany znaczek za 5 Mk./2 Pf. z szarym poddrukiem w położeniu szpice w górę, z błędem "podarty sztandar", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.30Is Mi.30I PF III |
| 20 PLN | |
17029 |
1920 wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 10 Mk./7.5 Pf. z lila poddrukiem w położeniu szpice w górę, prawy dolny znaczek z błędem na poz.20 "pęknięte D i belka" (Fi.niekatalogowany, Mi.150 euro) oraz dodatkowo "wgięcie w prawym 0", za znaczki z górnym marginesem z tego wydania w Michlu stosuje się 100% dopłaty, piękny stan, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.31III Mi.46I PF VIII |
| 600 PLN | |
17030 |
1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 10 Mk./7.5 Pf., z błędem na poz.61 "D ścięte z góry" (Mi.250 euro), z lila poddrukiem w położeniu szpice w dół, piękny stan, gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.31IIIv Mi.46II PF VI |
| 500 PLN | |
17031 |
1920 wydanie prowizoryczne, nadruk typ 10, poprawiana guma, gwarancja Stoye. | Fi.35 |
| 100 PLN | |
17032 |
1920 wydanie prowizoryczne tzw. "mały innendienst", znaczek za 40 pf., rzadka odmiana w kolorach karminowym i czarnym (Mi.130 euro), gwarancja i opis odmiany Schmutz. | Fi.38a |
| 250 PLN | |
17033 |
1920 wydanie prowizoryczne - mały innendienst, marginesowy czworoblok znaczków za 80 Pf., za znaczki tego wydania (drukowane z walca) z górnym marginesem stosuje się w Michlu 300% dopłaty, piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.40 |
| 600 PLN | |
17034 |
1920 znaczek wydania prowizorycznego. | Fi.40 |
| 50 PLN | |
17035 |
1920 wydanie prowizoryczne na przesyłki lotnicze, seria. | Fi.44-46 |
| 30 PLN | |
17036 |
1920 wydanie prowizoryczne na przesyłki lotnicze, znaczek za 60/40 Pf. z błędem na poz.74 "pęknięta poprzeczka prawego skrzydła", gwarancja. | Fi.45 Mi.51I |
| 200 PLN | |
17037 |
1920 wydanie prowizoryczne na przesyłki lotnicze, czworoblok skatalogowanego ostatnio znaczka za 1Mk./40 Pf. z podwójnym nadrukiem; w zbiorach niemieckich nieznany, w polskich kilka sztuk z jednego źródła; piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, wspaniały walor, podwójna gwarancja Schmutz. | Fi.46 Np Mi.52DD |
| 16 000 PLN | |
17038 |
1920 XI wydanie przedrukowe, 30/10+30/10 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta. | Fi.Cp9 |
| 100 PLN | |
17039 |
1920 wydanie przedrukowe, znaczek za 20 Pf. z numerem nakładu przedruku. | Fi.HANb - 4 Mi.4HAN A |
| 60 PLN | |
17040 |
1921 znaczki na przesyłki lotnicze. | Fi.20 |
| 20 PLN | |
17041 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, czysta seria nacinana. | Fi.47-56 Mi.53-62 |
| 250 PLN | |
17042 |
1921 Koga. | Fi.49 |
| 10 PLN | |
17043 |
1921 Koga. | Fi.50 |
| 60 PLN | |
17044 |
1921 Koga. | Fi.52 |
| 20 PLN | |
17045 |
1921 Koga. | Fi.54 |
| 15 PLN | |
17046 |
1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska, znaczek z częściowym Abklatschem barwy zielonej na odwrocie. | Fi.56a |
| 50 PLN | |
17047 |
1921 Koga. | Fi.56a |
| 70 PLN | |
17048 |
1921 Koga. | Fi.56b |
| 70 PLN | |
17049 |
1921 proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, ząbkowany znaczek za 25 Pf. z przesunięty środkiem, gwarancja Krawczyk. | Fi.57 Mi.63 |
| 40 PLN | |
17050 |
1921 Proklamacja Wolnego Miasta Gdańska - Koga, czysta seria ząbkowana. | Fi.57-59 Mi.63-65 |
| 110 PLN | |
17051 |
1921 znaczek na przesyłki lotnicze z abklaczem. | Fi.60L |
| 80 PLN | |
17052 |
1921 czworoblok znaczków na przesyłki lotnicze. | Fi.60S |
| 10 PLN | |
17053 |
1921 znaczki na przesyłki lotnicze. | Fi.65S |
| 20 PLN | |